Wiadomości z Chorzowa

Budowa lodowiska - o czym warto pamiętać?

  • Dodano: 2019-12-23 14:00

Zima to doskonały czas na to, by spędzać go na różnych aktywnościach fizycznych. Władze miast i gmin wiedzą to doskonale, dlatego decydują się na budowę lodowiska. Co warto wiedzieć o kryteriach, które zapewnią prawidłowy montaż takiego obiektu?

Budowa lodowiska – bez czego nie zaczniemy?

Inwestycja ta wymaga wyboru odpowiedniej lokalizacji. I nie chodzi tu wyłącznie o miejsce chętnie oblegane przez mieszkańców i turystów. Musi ono także zapewniać dostęp do przyłącza energetycznego oraz wodnego. Obiekt wymaga zasilania energetycznego o wysokości 63A. Wynika to bowiem z konieczności podłączenia do sieci agregatu chłodniczego, a także oświetlenia czy nagłośnienia. Bez przyłącza wodnego w pobliżu trudno także będzie o sprawne wykonanie tafli ślizgawki. Jeśli już znajdziemy takie miejsce, czas przystąpić do niwelacji terenu. Obiekt musi bowiem stać na wypoziomowanej powierzchni. Dzięki temu agregat będzie działał prawidłowo i nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie obiektu. Do niwelacji terenu wykorzystuje się najczęściej styropian, czy podsypkę z piasku.

Budowa lodowiska – do kogo można się zgłosić?

Gdy teren będzie już gotów, możemy przystąpić do montażu orurowania w formie mat PE. To bardzo ważny element lodowiska, który jest niezwykle wytrzymały, lekki i tani. Na maty montuje się bandy oraz agregat chłodniczy, który następnie jest podłączany do systemu. Ostatnim etapem, który trwa od trzech do pięciu dni, jest stworzenie tafli lodu. Gdy warstwa osiągnie grubość dziesięciu centymetrów, budowę lodowiska można uznać za zakończoną. Tego typu obiekty miast mogą wynająć od firm specjalizujących się w tym temacie. Pod tym linkiem znajdziesz jedną z nich http://www.ras-lodowiska.pl/. Budowa lodowiska zlecona specjalistom zapewnia nie tylko wysoką jakość, ale i odpowiednie przygotowanie do użytku. Firmy zajmują się bowiem nie tylko montażem, ale i szkoleniem pracowników obsługi. Gwarantują także całodobowy serwis, który w przypadku awarii pozwoli szybko przywrócić prawidłowe funkcjonowanie obiektu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.