Wiadomości z Chorzowa

Co jest ważne podczas współpracy z adwokatem w czasie sprawy karnej?

  • Dodano: 2022-02-22 12:30

Sprawy karne są jednymi z tych, które potrafią dosłownie zrujnować zdrowie psychiczne osoby oskarżonej o popełnienie czynu zabronionego, szczególnie jeżeli dopuściła się go nieumyślnie. Nawet osoby o krystalicznym charakterze mogą bowiem złamać prawo, w pewnych sytuacjach nie zdając sobie z tego sprawy. Współpraca z adwokatem karnistą jest ogromnym wsparciem w trakcie procesu, dzięki czemu lepiej można przetrwać ten trudny czas.

Adwokat Katowice sprawy karne

Sprawy karne są bez wątpienia bardzo obciążające dla każdego. Chociaż to prokuratura musi dowieść winy, a zatem przedstawić sporo dowodów na to, że konkretny człowiek dopuścił się przestępstwa, oskarżony musi również mieć aktywny udział w swoim procesie, bronić się, najlepiej z dobrym adwokatem u boku. Co jest najważniejsze podczas współpracy pomiędzy adwokatem, a jego klientem? Pełna szczerość i zaufanie. Gdy klient podpisuje dokumenty stwierdzające nawiązanie stosunku obrończego z danym adwokatem karnistą, musi stawiać na szczerość, prawdomówność, otwartą komunikację. To jedyny sposób, dzięki któremu karnista może prawidłowo bronić swojego klienta w sądzie. Bez wątpienia będzie robił to z pełnym zaangażowaniem i oddaniem, dążąc do tego, by klient uniknął kary lub też by została wymierzona najniższa z możliwych kar.

Dlaczego klienci nie są szczerzy z adwokatem?

W praktyce bardzo wielu adwokatom zdarzają się jednak sytuacje, kiedy to budowanie otwartej komunikacji z klientem, dzięki której uzyskują pełnię informacji na temat przebiegu konkretnych wydarzeń, zajmuje naprawdę dużo czasu. Chociaż każdy adwokat już na początku kontaktu z klientem mówi o tym, że tylko pełna wiedza pozwoli mu prawidłowo bronić klienta w sądzie, ludzie często i tak zatajają istotne informacje. Wstydzą się je ujawnić lub sądzą, że adwokat wykorzysta je przeciwko im, tymczasem adwokata obowiązuje tajemnica zawodowa, co oznacza, że nikomu nie może zdradzić informacji ujawnionych mu przez klienta. Wszystko to, co klient przekaże podczas rozmów ze swoim adwokatem, pozostaje zatem tylko do jego wiadomości, jeżeli oczywiście nie jest przydatne do obrony w sądzie. Adwokat wraz z klientem ustala linię obrony, dzieląc się informacjami na temat swojej strategii, którą obierze w sądzie. Ważne, aby klient miał tego świadomość, ponieważ może to pozytywnie wpływać na jego zaangażowanie i współpracę z adwokatem. Doświadczeni karniści wiedzą, jak rozmawiać z klientami, budować otwartą i pełną zaufania atmosferę, co jest tak naprawdę podstawą ich pracy. Warto o tym pamiętać i zawierzyć swojemu adwokatowi, który dołoży wszelkich starań, aby wygrać przed sądem.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.