Wiadomości z Chorzowa

Co pomoże nam uporządkować pracę w biurze?

  • Dodano: 2020-03-18 06:45, aktualizacja: 2020-03-18 06:51

Praca z dokumentami wymaga bardzo dużo skrupulatności i skupienia uwagi na szczegółach. Bez tego bardzo łatwo o nieporządek i rozgardiasz. Na szczęście nie jesteśmy zostawieni sami sobie. Przyjrzyjmy się, jakie rozwiązania mogą ułatwić naszą pracę.

Jakie rodzaje segregatorów wyróżniamy?
Segregatory na dokumenty to artykuły biurowe, które powinny znaleźć się w każdej firmie, w której pracuje się z dokumentami. Pomagają utrzymać pożądaną kolejność oraz porządek w papierach. Najpopularniejsze są tzw. segregatory ringowe, wyposażone w metalowe, otwierane obręcze pozwalające na segregację i archiwizację stron.

Segregatory mogą być wykonane w kilku rodzajów materiałów. Najczęściej jest to sztywny karton, polifoam lub polipropylen. Te dwa ostatnie sprawdzają się zwłaszcza wtedy, gdy segregatory są często eksploatowane i niezbędna jest ich wysoka wytrzymałość.Ważną cechą segregatorów jest także szerokość grzbietu, która waha się od 29 mm do 86 mm. Oczywiście im jest większa, tym większą ilość dokumentów możemy zarchiwizować, ale objętość i waga segregatora także wzrosną.

Specjalnym rodzajem segregatorów są te, przeznaczone na przechowywanie danych osobowych. Często są one wyposażone w sekcje od A do C, które pozwalają na podzielenie przechowywanej dokumentacji na części.

Teczki biurowe - Czy tylko wiązane i z tektury?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie wszystkie teczki z jakich korzysta się w biurze muszą być wykonane z cienkiej tektury. Te artykuły biurowe muszą być dopasowane przede wszystkim, do stopnia istotności przechowywanej dokumentacji. Ma to znaczenie zwłaszcza przy archiwizacji akt zakończonych spraw lub postępowań. Wprawdzie finansowo papierowe, wiązane teczki są najtańsze, ale nie chronią dokumentów. Nie pozwalają także na ich podział.

Znacznie lepszym rozwiązaniem są teczki z przegrodami.Jest to dobry sposób dla ludzi, którzy chcą uniknąć noszenia wielu różnych teczek, a le także dla uczniów lub studentów, którzy wszystkie notatki chcą trzymać w jednym miejscu.Wbudowane przegrody umożliwiają wstępną segregację papierów.

Teczki mogą być także wykonane z różnych materiałów. Najczęściej jest to karton lub tektura, ale odnajdziemy także teczki do zadań specjalnych. Te na ogół zrobione są z polipropylenu lub PVC. Mogą być także kwasoodporne lub ogniotrwałe (w takich teczkach jest przechowywana kategoria archiwizacyjna "A").

Kalkulator - Jak ułatwić sobie pracę?

W większości prac biurowych całkowicie wystarczy nam zwykły kalkulator biurowy, którego możliwości ograniczają się do podstawowych, sześciu działań matematycznych. Jeżeli jednak liczymy się z tym, że konieczne będzie wykonywanie skomplikowanych działań, warto rozważyć zakup kalkulatora naukowego. Spośród kalkulatorów naukowych można wyróżnić:

  • kalkulator graficzny - umożliwia rysowanie macierzy, ale także graficzne przedstawienie funkcji,
  • kalkulator inżynierski - oferuje podstawowe możliwości programowania, ale także wykonywanie obliczeń w odwrotnej notacji
  • kalkulator chemiczny - dysponuje bazą zmiennych, która bardzo przyspiesza i ułatwia dokonywanie obliczeń.

Wybierając kalkulator kierujmy się przede wszystkim celem, do jakiego będziemy go wykorzystywali. Bardzo istotna jest także trwałość materiałów, z jakich został wykonany. Trwały sprzęt będzie nam służył przez wiele lat. Zwróćmy także uwagę na jakość wbudowanej baterii, a także możliwość ewentualnej jej wymiany oraz dostępność instrukcji obsługi (w przypadku bardziej rozbudowanych modeli raczej będzie dostępna w wersji pdf do pobrania).

To tylko niektóre z wielu przydatnych artykułów biurowych, jakie warto posiadać. Dzięki niem nie tylko zorganizujemy i uporządkujemy swoją pracę, ale także uczynimy ją bardziej wydajną,  co w dalszej perspektywie może przełożyć się na wyższe zarobki.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.