Wiadomości z Chorzowa

Co warto zobaczyć w Karkonoszach? Prezentujemy kilka ciekawych miejsc. Zobacz!

  • Dodano: 2022-01-11 09:00, aktualizacja: 2022-01-12 08:30

Karkonosze to pasmo górskie, które ma w sobie coś niezwykłego. Co weekend bowiem przyciąga mnóstwo entuzjastów wspaniałego spędzania czasu w otoczeniu niezwykłego krajobrazu. Nic dziwnego, to miejsce oferuje turystom przez cały rok ogrom atrakcji. Udając się tutaj, warto wiedzieć, z czego warto skorzystać, aby maksymalnie efektywnie i efektownie spędzić czas. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, co Karkonosze mają wspólnego z orientalizmem, a także poznaj wiele niesamowitych miejsc! 

Karpacz, z którego blisko do gór, ale i nie tylko

Warto zacząć od Karpacza, czyli niezwykle popularnego miejsca. Rocznie przyciąga ponad 2.5 miliona ludzi, więc – jak widzisz – to nie przelewki, szczególnie że żyje tam na co dzień zaledwie 4,5 tysięcy mieszkańców. To doprawdy nic dziwnego. Dowiesz się, gdy tylko tam przyjedziesz. A podstawową rzeczą, jaką oferują majestatyczne Karkonosze, to oczywiście niezwykle piękne granie gór. Śnieżka, czyli najwyższy z karkonoskich szczytów, to pierwsze miejsce, w które człowiek powinien się udać, będąc w Karpaczu. Na samej górze czekać będzie na Ciebie nadzwyczajna panorama, ale również wspaniale rozgrzewająca herbata z imbirem. Atmosfera schroniska jest jedyna w swoim rodzaju, co tylko potęguje fakt, że warto się tam udać. Atrakcją, będącą w okolicy, a równie skutecznie przyciągającą uwagę, co same góry, jest kościół Wang. Ten drewniany obiekt został przeniesiony z norweskiego miasta, w którym w XIX wieku nie spełniał oczekiwań, szczególnie tych odnoszących się do metrażu. Dlatego też kilkakrotnie zmieniał lokację, aż ta niecodzienna skandynawska konstrukcja dotarła do samego serca Karkonoszy. Fanów polskiej poezji zainteresuje ponadto fakt, że to właśnie tam spoczywa ciało Tadeusza Różewicza. 

Karkonosze to nie tylko góry, góry i góry. Poznaj ich niesamowitą różnorodność!

Jeśli czas minął Ci na zwiedzaniu podstawowych atrakcji, warto następnie zwrócić uwagę na kolejne, wspaniałe lokacje, które mogą zadziałać odświeżająco. Takim jest na przykład Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Ten punkt turystyczny znajduje się w Kowarach. Warto zobaczyć te niezwykłe modele przedstawiające piękne kościoły czy zamki i pałace, ale także wiele innych. To świetne miejsce, jakie umożliwia świetny, klimatyczny spacer. Jeśli szukasz szczególnie wyjątkowych wrażeń, to zwróć uwagę na Przesiekę. Znajduje się tam coś naprawdę unikalnego, czyli przestrzeń, w której poznasz niezwykłe połączenie Karkonoszy i kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Spacer po ogrodzie japońskim Siruwia obfituje w prześliczną roślinność Dalekiego Wschodu i odprężający szum wodospadów. Znajdziesz tam nie tylko niesamowitą roślinność (na przykład liczne Bonsaie), ale także muzeum, w gdzie podziwiać można największą w Polsce kolekcję zbroi japońskiej. Więcej informacji o tym niezwykłym miejscu znajdziesz pod linkiem www.malajaponia.pl/co-warto-zobaczyc-w-karkonoszach/. Odwiedź Małą Japonię i pozwól sobie na zasmakowanie prawdziwego orientalizmu. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.