Wiadomości z Chorzowa

Co zmienić w swoim życiu na wiosnę?

  • Dodano: 2022-03-18 15:15

Wiosna to ulubiona pora roku większości z nas. Wszyscy z utęsknieniem na nią czekamy. Dni są coraz dłuższe, na dworze coraz cieplej, przyroda budzi się do życia, drzewa i krzewy wypuszczają pąki, zaczynają kwitnąć kwiaty, przylatują ptaki z ciepłych krajów. Początek wiosny to dobry czas, by wprowadzić zmiany w swoim trybie życia, by poczuć się zdrowszym, mieć więcej energii i lepsze samopoczucie.

Więcej ruchu

Zazwyczaj chęć zrzucenia zbędnych kilogramów pojawia się wraz z początkiem nowego roku, ale dopiero wiosną wielu z nas zaczyna to postanowienie realizować. Zima to okres, kiedy zbędne kilogramy można ukryć pod kurtką i pod grubym swetrem, ale wiosna to czas, kiedy zaczynamy zakładać lżejsze ubrania, pod którymi niczego się nie ukryje. 

Praca nad sylwetką to m.in. wysiłek fizyczny. Aktywność fizyczna powinna na stałe zagościć w naszym harmonogramie tygodnia. Nie trzeba ćwiczyć codziennie, wystarczy 3-4 razy w tygodniu. Wybierzmy taką formę aktywności, która sprawia nam przyjemność. Wiele osób chętnie ćwiczy na przyrządach takich, jak bieżnia kupiona w marbo-sport.pl, rowerek treningowy, orbitrek, stepper. 

Warto zacząć codziennie spacerować. Już kilkuminutowy szybki marsz poprawia nastrój, poprawia odporność organizmu, reguluje ciśnienie krwi. Korzystajmy ze słońca, ono doskonale poprawia samopoczucie i dodaje energii. Wsłuchujmy się w śpiew ptaków, wdychajmy zapach wiosennych kwiatów.  

Zdrowa dieta

Warto zmienić dietę na wiosenną. Wkrótce na straganach zaczną pojawiać się świeże warzywa i owoce. Sycące, rozgrzewające potrawy wiosną można zastąpić sałatkami. 

Generalne porządki

Ważną rzeczą są wiosenne porządki. Ład i porządek wokół siebie odpowiada za dobre samopoczucie. Wiosenne porządki to porządki generalne, na które składa się mycie okien, pranie firanek i zasłon, trzepanie dywanów, sprzątanie w szafach i szafkach. 

Wiosna to także odpowiedni moment na niewielkie metamorfozy w mieszkaniu. Kilka drobnych dodatków wprowadzi nową energię do aranżacji mieszkania. Warto odświeżyć wygląd mieszkania. Wiosenny klimat wniosą do mieszkania rośliny doniczkowe. 

Początek wiosny to idealny czas na porządki w szafie. Warto pozbyć się rzeczy, których nie nosiliśmy ponad rok i nic nie zapowiada, że włożymy je w przyszłości. Ubrania można sprzedać lub oddać. Wprowadźmy więcej kolorów do swojej garderoby. Czerń, szarość, brąz zastąpmy jaśniejszymi i żywszymi kolorami.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • Marta

    Ja zmiany zaczęłam od zapisania się na siłownie i kupienia iRobota. Co będzie później to się okaże :D

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.