Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Czy mop parowy sprawdzi się w każdym mieszkaniu?

  • Dodano: 2019-05-29 07:45, aktualizacja: 2019-05-29 08:05

Sprzątanie spędza sen z powiek wielu z nas. Utrzymanie porządku w mieszkaniu nie jest proste, ale warto regularnie wykonywać pewne czynności, by codziennemu życiu w domu towarzyszył ład. W tym celu możesz wyposażyć się w urządzenia, które w znaczącym stopniu ułatwią wykonywanie domowych obowiązków - jednym z nich jest mop parowy!

Czym jest mop parowy?

Mop parowy, jak sama nazwa wskazuje, jest urządzeniem, które w procesie czyszczenia powierzchni płaskich wykorzystuje parę wodną. Najczęściej składa się ze stelażu, zbiornika na wodę oraz stopki czyszczącej oraz ma możliwość regulacji siły, z jaką wypuszczana jest para wodna. To bardzo ważne, szczególnie jeśli posadzki w mieszkaniu są wykończone różnymi materiałami - płytki ceramiczne możesz bowiem myć z największą mocą, ale w przypadku paneli koniecznie musisz ją zmniejszyć, by nie doprowadzić do wchłaniania przez nie wilgoci. Każdy funkcjonalny mop parowy ma w wyposażeniu przynajmniej dwie nakładki do mycia – tak byś mógł je stosować zamiennie, gdy jedna z nich będzie w praniu.

Jakie zalety ma używanie mopa parowego?

Mop parowy ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim podczas sprzątania tym urządzeniem nie musisz przejmować się ciągłym wymienianiem wody, wykręcaniem mopa czy dolewaniem detergentów. Wystarczy, że wlejesz do zbiornika świeżą wodę, a ona będzie się zamieniała w parę wodną i dokładnie czyściła posadzki - i to bez żadnych środków chemicznych! Badania pokazują bowiem, że wysoka temperatura, jaką ma para wodna skutecznie zabija zarazki i bakterie gromadzące się na podłogach. Co więcej, używanie mopa parowego jest po prostu wygodne. Wystarczy wyjąć go z szafy i zacząć jeździć po wyodkurzanych posadzkach, aby przywrócić im świeżość i piękny wygląd, a po całym procesie zdjąć nakładkę i ją wyprać.

Warto również wspomnieć, że mop parowy jest urządzeniem przyjaznym alergikom - nie dość, że nie wymaga stosowania detergentów, które często uczulają, to jeszcze zabijają roztocza wzmagające problemy alergiczne. Nie bez znaczenia jest również fakt, że z mopem parowym można zwyczajnie łatwiej utrzymać porządek w otoczeniu.

Czy warto wybrać mop parowy 2 w 1?

Sporą popularnością cieszą się mopy parowe 2 w 1, które poza myciem posadzek potrafią robić o wiele więcej rzeczy, tym samym przyczyniając się do łatwiejszego posprzątania mieszkania. Mowa o urządzeniach, z których można wypiąć część ze zbiornikiem z wodą, do której oprócz standardowego stelaża do mycia podłóg można podłączyć wąż i wiele akcesoriów. Dzięki temu produkt z powodzeniem może posłużyć Ci do mycia okien, kafelków ściennych, fug, armatury, zlewozmywaków, a nawet kuchenek. Co więcej, dostępne są także specjalne nakładki do mycia tapicerek, a zatem sprzęt umożliwi Ci odświeżenie zestawu mebli w salonie albo też foteli samochodowych!

Mopy parowe mają więc wiele zastosowań, są przyjazne dla alergików, a przez brak konieczności stosowania detergentów obniżają koszty związane ze sprzątaniem. Warto więc wybrać jeden z nich do swojego mieszkania!

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • kimetka

    wg mnie jak najbardziej! SAma regularnie korzystam własnie z mopa parowego i naprawde jestem nim zachwycona, mam pmop firmy ariiete. Super sprawa bardzo dorbze wyrzuca pare do tego nie pozostawia smug

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.