Wiadomości z Chorzowa

Czy można sprzedać udziały w nieruchomości?

  • Dodano: 2022-03-03 11:45

Wbrew pozorom sprzedaż mieszkania w niektórych przypadkach może okazać się nieco kłopotliwa. Co można zrobić w sytuacji, kiedy prawa własności do nieruchomości ma kilka osób? Przede wszystkim trzeba dowiedzieć się, na jakich zasadach zostały udzielone konkretne prawa własności oraz czy umożliwiają bezproblemową sprzedaż poszczególnych części własności bez wiedzy drugiej strony. Czy można więc sprzedać udziały w nieruchomości? Jak to zrobić? Co jest potrzebne do takiej transakcji? Podpowiadamy!

Udziały w nieruchomości - co to takiego?

Warto dokładnie przeanalizować, czym tak właściwie są udziały w nieruchomości dla poszczególnych właścicieli. Najczęściej dom lub mieszkanie posiada jednego, lub maksymalnie dwóch właścicieli w przypadku małżeństw. Sprawy są jednak nieco bardziej skomplikowane, kiedy udziały zostały podzielone pomiędzy kilka osób. Zarówno w sprawach spadkowych, jak i innych określenie udziałów każdego z właścicieli będzie kluczowe - nawet w kontaktach ze skupem nieruchomości.

Czy sprzedaż udziałów w nieruchomości jest możliwa? Oczywiście, że tak, ale tylko pod pewnymi warunkami. Musisz przede wszystkim wiedzieć, że najczęstszą drogą do nabycia pewnych praw do danej nieruchomości jest właśnie dziedziczenie. Zarządzanie domem lub innym lokalem mieszkalnym przez znaczną liczbę współwłaścicieli może być nieco kłopotliwe. Warto więc wziąć pod uwagę możliwość sprzedaży swoich udziałów na rzecz innych osób lub skupu nieruchomości.

Jak powinna wyglądać sprzedaż udziałów w nieruchomości?

Aby legalnie sprzedać udziały w nieruchomości (https://transakcja24h.pl/skup-udzialow-w-nieruchomosci/), musisz zadbać o to, aby taka transakcja została zawarta w formie aktu notarialnego. Co ciekawe, aby sprzedać własne udziały, najczęściej nie musisz posiadać zgody żadnego z innych współwłaścicieli. Dokument w formie aktu notarialnego może sporządzić dowolnie wybrany notariusz, dzięki czemu zabezpieczysz interesy obu stron transakcji. Pamiętaj, że samodzielne załatwianie tego typu spraw wiąże się z koniecznością opłacenia taksy notarialnej i nie tylko.

Czy można uniknąć ewentualnych kosztów załatwienia tego typu sprawy? Tak. Wystarczy nawiązać współpracę z biurem nieruchomości online, które nie tylko wycenia, skupuje, ale także przejmuje wszelkie formalności o koszty związane ze sprawami notarialnymi. To przede wszystkim wygoda, ale także i bezpieczeństwo ze względu na fakt, iż wybrany skup mieszkań za gotówkę dopełnia niezbędnych formalności, a Ty tylko podpisując dokumenty, otrzymujesz zapłatę bezpośrednio do ręki.

Jak działa skup nieruchomości? Czy można sprzedać swoje udziały w mieszkaniu?

Sprzedaż udziałów w nieruchomości to popularne rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba osób, które np., odziedziczyły część mieszkania lub domu w spadku. Korzystając z usług skupu mieszkań za gotówkę, można sprawnie pozbyć się niechcianych udziałów i w krótkim czasie otrzymać zapłatę po podpisaniu umowy w obecności notariusza. Zasada działania skupu nieruchomości online jest bardzo prosta.

Wystarczy, że prześlesz uzupełniony formularz kontaktowy i poczekasz na odpowiedź w ciągu 72 godzin. Pamiętaj, że oferta przesłana przez skup mieszkań za gotówkę nie jest zobowiązująca, a więc nie musisz nawet odpowiadać. Decydując się jednak na kontakt ze skupem udziałów i nie tylko możesz pozbyć się zadłużonej nieruchomości lub samych udziałow kiedy nie możesz porozumieć się z innymi współwłaścicielami lokalu.

Podejmij właściwą decyzję i dowiedz się, czy można sprzedać udziału w nieruchomości. Wybierając współpracę ze skupem mieszkań, domów i udziałów wszelkie formalności załatwisz online, a osobiście musisz pojawić się tylko na podpisaniu umowy notarialnej.

Po więcej informacji, zapraszamy na https://transakcja24h.pl/

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.