Wiadomości z Chorzowa

Czy warto dojeżdżać do pracy z Chorzowa do Krakowa? 

  • Dodano: 2021-05-25 15:15

Podjęcie zatrudnienia w niewielkim mieście w naszym kraju zwykle wiąże się z dużo niższymi zarobkami niż w przypadku większych miast. Nawet jeśli posiadasz ogromne doświadczenie i wiedzę, firmy ulokowane w niewielkich miejscowościach nie są w stanie pokryć wysokiego wynagrodzenia. Nie oznacza to jednak, że musisz się na nie godzić. Jeśli mieszkasz w mieście, które nie znajduje się w zbyt dużej odległości od większej aglomeracji, możesz szukać satysfakcjonującego zatrudnienia właśnie tam. Przykładem tego jest miasto Chorzów i leżący niecałe 90 kilometrów od niego Kraków. 

Zalety dojeżdżania z Chorzowa do pracy w Krakowie

Pokonanie trasy z Chorzowa do Krakowa zajmuje nieco ponad godzinę. Biorąc pod uwagę, jak szerokie perspektywy zawodowe rozciągają się przed osobami decydującymi się na zatrudnienia w stolicy małopolski, zdecydowanie warto poświęcić 2 godziny każdego dnia na dojazdy. Lepsze perspektywy zawodowe mają wiele wspólnego ze znacznie wyższym wynagrodzeniem. Szczególnie dla specjalistów w branży budowlanej czy wszelkiego rodzaju inżynierów. Również specjaliści IT szybciej znajdą dla siebie zatrudnienie w Krakowie. Mimo że Chorzów stale się rozwija i ma do zaoferowania wiele miejsc pracy dla swoich mieszkańców, w Krakowie doskonale odnajdą się wszyscy absolwenci uczelni, którzy pragną piąć się po szczeblach kariery. Praca w Krakowie to nie tylko perspektywy szybszego awansu i rozwoju, ale także lepszego wynagrodzenia. 

Praca w Krakowie - czy jest dla każdego? 

Nie każdy jednak musi marzyć o ciągłym rozwoju swojej kariery zawodowej. Kraków jest miastem, w którym z pewnością spotkasz się z ogromną presją kładzioną na osoby podejmujące się zatrudnienia we wszelkiego rodzaju korporacjach. I choć Kraków jest niezwykle urokliwym miastem, nie jest bez wad. Mimo że droga z Chorzowa do Krakowa liczy sobie niecałe 90 kilometrów, na odcinku przed wjazdem do stolicy małopolski z pewnością nie raz napotkamy na korki. Praca w Krakowie jest więc dla osób, dla których rozwój kariery zawodowej jest niezwykle istotny i którym nie jest straszna silna presja z tym związana. 

Jeśli szukasz dobrze płatnej pracy w Chorzowie, jednak nie możesz jej znaleźć, z pomocą z pewnością przyjdzie Kraków. Średnia zarobków w stolicy małopolski jest naprawdę zachęcająca. Zanim jednak zdecydujesz się aplikować na pierwszą z brzegu ofertę pracy, upewnij się, że zarobki, na które możesz liczyć w swoim zawodzie w Krakowie, są oczywiście wyższe niż w Chorzowie. Pamiętaj, że pochopna decyzja przy zmianie pracy najczęściej nie jest opłacalna. 
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.