Wiadomości z Chorzowa

Czy warto dojeżdżać do pracy z Chorzowa do Krakowa? 

  • Dodano: 2021-05-25 15:15

Podjęcie zatrudnienia w niewielkim mieście w naszym kraju zwykle wiąże się z dużo niższymi zarobkami niż w przypadku większych miast. Nawet jeśli posiadasz ogromne doświadczenie i wiedzę, firmy ulokowane w niewielkich miejscowościach nie są w stanie pokryć wysokiego wynagrodzenia. Nie oznacza to jednak, że musisz się na nie godzić. Jeśli mieszkasz w mieście, które nie znajduje się w zbyt dużej odległości od większej aglomeracji, możesz szukać satysfakcjonującego zatrudnienia właśnie tam. Przykładem tego jest miasto Chorzów i leżący niecałe 90 kilometrów od niego Kraków. 

Zalety dojeżdżania z Chorzowa do pracy w Krakowie

Pokonanie trasy z Chorzowa do Krakowa zajmuje nieco ponad godzinę. Biorąc pod uwagę, jak szerokie perspektywy zawodowe rozciągają się przed osobami decydującymi się na zatrudnienia w stolicy małopolski, zdecydowanie warto poświęcić 2 godziny każdego dnia na dojazdy. Lepsze perspektywy zawodowe mają wiele wspólnego ze znacznie wyższym wynagrodzeniem. Szczególnie dla specjalistów w branży budowlanej czy wszelkiego rodzaju inżynierów. Również specjaliści IT szybciej znajdą dla siebie zatrudnienie w Krakowie. Mimo że Chorzów stale się rozwija i ma do zaoferowania wiele miejsc pracy dla swoich mieszkańców, w Krakowie doskonale odnajdą się wszyscy absolwenci uczelni, którzy pragną piąć się po szczeblach kariery. Praca w Krakowie to nie tylko perspektywy szybszego awansu i rozwoju, ale także lepszego wynagrodzenia. 

Praca w Krakowie - czy jest dla każdego? 

Nie każdy jednak musi marzyć o ciągłym rozwoju swojej kariery zawodowej. Kraków jest miastem, w którym z pewnością spotkasz się z ogromną presją kładzioną na osoby podejmujące się zatrudnienia we wszelkiego rodzaju korporacjach. I choć Kraków jest niezwykle urokliwym miastem, nie jest bez wad. Mimo że droga z Chorzowa do Krakowa liczy sobie niecałe 90 kilometrów, na odcinku przed wjazdem do stolicy małopolski z pewnością nie raz napotkamy na korki. Praca w Krakowie jest więc dla osób, dla których rozwój kariery zawodowej jest niezwykle istotny i którym nie jest straszna silna presja z tym związana. 

Jeśli szukasz dobrze płatnej pracy w Chorzowie, jednak nie możesz jej znaleźć, z pomocą z pewnością przyjdzie Kraków. Średnia zarobków w stolicy małopolski jest naprawdę zachęcająca. Zanim jednak zdecydujesz się aplikować na pierwszą z brzegu ofertę pracy, upewnij się, że zarobki, na które możesz liczyć w swoim zawodzie w Krakowie, są oczywiście wyższe niż w Chorzowie. Pamiętaj, że pochopna decyzja przy zmianie pracy najczęściej nie jest opłacalna. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.