Wiadomości z Chorzowa

Czym się kierować przy wyborze płyty indukcyjnej?

  • Dodano: 2021-05-12 10:45

Płyty indukcyjne cieszą się coraz większą popularnością i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. To idealne rozwiązanie dla nowoczesnej kuchni wpisujące się w technologie znacznie ułatwiające proces przygotowywania posiłków. Nic dziwnego, że szturmem wkradło się na rynek wyposażenia gospodarstwa domowego. Czym się kierować wybierając je? Podpowiadamy. 

Płyta indukcyjna - jaką wybrać?

Na rynku jest bardzo dużo modeli płyt indukcyjnych, co w dużym stopniu może utrudnić ich wybór. Różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale także wyglądem czy też wyposażeniem w funkcje. Nic dziwnego, że zdecydowanie się na konkretny model może być dla wielu problematyczne. Zanim więc podejmiemy ostateczną decyzję należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii związanych z naszymi indywidualnymi potrzebami oraz preferencjami.

Płyta indukcyjna - jakie czynniki brać pod uwagę?

Na początku poszukiwań płyty indukcyjnej należy określić, jaki budżet jesteśmy w stanie na nią przeznaczyć. To w znaczny sposób zawęzi nasz krąg jej poszukiwań. Nie bez znaczenia pozostaje także wielkość sprzętu, który możne zostać wprowadzony do naszej kuchni. To uzależnione jest od powierzchni pomieszczenia. Nie bez znaczenia pozostaje także kolor, który będzie korespondował z naszą przestrzenią. Większość firm proponuje w tej kwestii duży wybór. Jeśli zależy nam na tym, aby urządzenie było możliwie jak najmniej widoczne, wówczas z pomocą przyjdzie postawienie na model ukryty, czyli po prostu do zabudowy. Decyzja o nim musi jednak być podjęta już na etapie projektowania kuchni. Bardzo ważne jest także uwzględnienie kilku istotnych parametrów. Jakich? 

Dobra płyta indukcyjna i jej parametry

Dobra płyta indukcyjna charakteryzuje się kilkoma parametrami, jakie w znaczny sposób wpływają na jej funkcjonalność i jakość użytkowania. Tutaj warto wymienić chociażby liczbę i rozmiar pól. Wśród najbardziej zaawansowanych wymienia się sprzęty, które dopasowują się do wielkości oraz kształtu garnków, czyli bezstrefowe. Mamy tu do czynienia z polami grzewczymi takimi jak: pojedyncze, poszerzane podwójne lub potrójne, brytfanna oraz bezstrefowe. 

Mówiąc o dobrej klasie płyty indukcyjnej warto zwrócić uwagę na to czy jest wyposażona w intuicyjny panel sterowania. Nie bez znaczenia pozostaje także zasilanie oraz sposób instalacji. Pamiętajmy także o tym, że zarówno płyta dwupalnikowa, jak i czteropalnikowa może zostać wyposażona w szereg dodatkowych funkcji, a wśród nich np. przyspieszająca gotowanie, timer czy też Stop&Go. Niektóre nowoczesne urządzenia bez trudu rozpoznają wielkość garnka i dopasują do niego ogrzaną powierzchnię. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.