Wiadomości z Chorzowa

Darmowy program do wystawiania faktur w 2021 roku

  • Dodano: 2020-12-31 14:45, aktualizacja: 2021-01-26 12:19

Przedsiębiorcy codziennie wystawiają od kilku do nawet kilkunastu faktur. Większość korzysta z programów, które w intuicyjny sposób pozwalają generować te dokumenty. Warto jednak pamiętać, że Ministerstwo Finansów wprowadza zmiany w prawie. Dlatego warto sprawdzać czy np. darmowy program do wystawiania faktur, z którego korzystamy jest aktualizowany. Inaczej nasze dokumenty mogą być zakwestionowane przez urząd skarbowy. Dodatkowo, wiele darmowych rozwiązań może nas słono kosztować...

Zastanówmy się więc, jak wybrać najlepszy darmowy program do wystawiania faktur w 2021 roku.

Co powinien mieć dobry, darmowy program do wystawiania faktur

Jak już wspomnieliśmy przedsiębiorcy wystawiają faktury korzystając ze specjalnych programów. Dawno już minęły czasy, kiedy dokumenty te były wypisywane ręcznie. Rynek tego typu narzędzi jest dziś bardzo bogaty. Co więcej – za większość z nich nie trzeba dodatkowo płacić. Darmowy program do wystawiania faktur to już dzisiaj standard. Niestety nie wszystkie narzędzia spełniają najwyższe wymagania, a niektóre darmowe są tylko z nazwy...Zacznijmy więc od podstawowej rzeczy – co powinien oferować dobry, darmowy program do wystawiania faktur?

Podstawą jest oczywiście aktualność względem wspomnianych zmian w prawie. Oczywiście Ministerstwo Finansów nie wprowadza ich co miesiąc, jednak zdarzają się i od razu muszą być wprowadzane do programów. W przeciwnym razie wystawione dokumenty będą po prostu nieważne.

Bardzo często z aktualizacjami związane są dodatkowe koszty. Wybierając darmowy program do wystawiania faktur musimy sprawdzić czy dostosowanie do zmian w prawie również jest bezpłatne. Okazuje się bowiem, że niektórzy producenci oprogramowania pobierają dodatkowe opłaty przy wdrożeniu takich zmian. W takiej sytuacji darmowy program do wystawiania faktur może nas bardzo dużo kosztować...

Program do wystawiania faktur na ryczałcie i w KPiR

Warto też sprawdzić czy program do wystawienia faktur, którym się interesujemy będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom związanym z formą rozliczania. Niestety na rynku jest wiele programów, które nie umożliwiają wystawiania faktur przedsiębiorcom korzystającym np. z ryczałtu ewidencjonowanego. Często okazuje się, że dla nich niezbędny jest specjalny program do wystawiania faktur na ryczałcie.

Dlatego wybierając dobry darmowy program do wystawiania faktur warto sprawdzić, jakie możliwości oferuje. Oczywiście wielu przedsiębiorców uważa, że skoro rozliczają się w oparciu o KPiR to nie muszą szukać programu, który uwzględnia wspomniany ryczałt. Warto jednak pamiętać, że forma rozliczania nie jest stała i może się zmieniać. Na przykład wprowadzane od 1 stycznia 2021 roku zmiany w ryczałcie umożliwiają korzystanie z tej prostej formy większej liczbie przedsiębiorców. Zamiast więc zmieniać program, lepiej wybrać dobry, darmowy program do wystawiania faktur, który od razu zapewni wszystkie możliwości.

Właściwy program – fakturowanie intuicyjne

Podsumowując, podstawowe i najważniejsze elementy, jakimi powinniśmy kierować się przy wyborze programu, są to jego aktualność, cena, a także przestronność. Warto także sprawdzić jak skomplikowane jest wystawianie faktur w danym programie. Czy np. podpowiada zapisanych kontrahentów, czy rozpoznaje towary i usługi itp. Dzięki temu, wybierając właściwy program, fakturowanie będzie intuicyjne i proste.

Ciekawym rozwiązaniem, jakie coraz częściej pojawiają się na polskim rynku są programy, które umożliwiają wystawianie faktury on-line – darmowe rozwiązania w tym segmencie również się zdarzają. Przykładem może być program Taxomatic.

To darmowy program do wystawiania faktur - w tym program do wystawiania faktur na ryczałcie - który korzysta z nowych technologii. Jest to rozwiązanie - umożliwiające wystawianie faktury on-line – darmowe z bezpłatnymi i automatycznymi aktualizacjami. Dodatkowo jest to nie tylko dobry darmowy program do wystawiania faktur, ale także posiadające wszystkie funkcjonalności kompletne narzędzie dla księgowych. Dzięki temu w jednym programie przedsiębiorca wystawia faktury, a księgowa je rozlicza. Umożliwia to bardzo prostą komunikację pomiędzy firmą a biurem rachunkowym. Szczegóły na stronie www.taxomatic.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.