Wiadomości z Chorzowa

Dell Vostro - laptop czy PC?

  • Dodano: 2019-09-03 13:15

Twoja firma jest dopiero w fazie rozwoju i musisz liczyć się niemal z każdą złotówką budżetu? Chyba każdy przedsiębiorca zna ten ból, gdyż niemal każdy zaczynał z niewielkim potencjałem finansowym. Biorąc pod uwagę, że sprzęt komputerowy jest najważniejszym narzędziem pracy dla specjalistów, którzy będą zajmować się realizacją zadań służbowych, koniecznie musisz zastanowić się nad tym, jakie urządzenia wybrać. 

Komputery Dell Vostro to konstrukcje przystosowane do zastosowań firmowych. Seria, dostępna między innymi w sklepie Gigam, oferuje zarówno jednostki stacjonarne, jak i mobilne. Należy więc rozważyć, która z opcji będzie lepszą inwestycją dla danych pracowników. Komputery biurowe Dell to świetny wybór, który zagwarantuje zadowolenie niezależnie od podjętej decyzji. Warto jednak wiedzieć, co oferują laptopy Dell Vostro i jak wygląda stosunek ceny do parametrów konstrukcji stacjonarnych. Zapraszamy do lektury!

Komputer stacjonarny Dell Vostro – seria 3470 i 3670

W ofercie renomowanych dystrybutorów zapewniających oryginalność wyposażenia, można zauważyć, że Dell Vostro dzieli się na dwie podobne do siebie serie – 3470 i 3670. Czym różnią się te dwa komputery biurowe Dell? Główną zauważalną różnicą jest wielkość obudowy. Seria 3470 jest o mniejsza i lżejsza, dlatego perfekcyjnie sprawdzi się w niewielkich biurach. Mimo wszystko komputery Dell Vostro 3670 zapewniają więcej możliwości rozbudowy w przyszłości, gdyż oferują więcej miejsca w obudowie. Ceny są zbliżone, a parametry i podzespoły dzieli niewielka granica. Można ją jednak zauważyć. 

Dell Vostro 3470 SFF w cenie 2470 zł:

  • dysk HDD 1 TB o prędkości 5400 obr./min,

  • 8 GB pamięci RAM DDR4 z możliwością rozbudowy do 16 GB (0 wolnych slotów).

Dell Vostro 3670 MT w cenie 2350 zł:

  • dysk HDD 1 TB o prędkości 7200 obr./min,

  • 8 GB pamięci RAM DDR4 z możliwości rozbudowy do 32 GB (0 wolnych slotów).

Jak widać, za mniejszą cenę można otrzymać szybszy dysk i montaż większych kości pamięci RAM w przyszłości. Trzeba przyznać, że jest to oferta godna rozważenia, gdy firma posiada ograniczone środki pieniężne. 

Kiedy komputer stacjonarny Dell Vostro będzie sensownym zakupem? Gdy wymagasz od pracowników pracy na przygotowanym stanowisku. 

Laptopy Dell Vostro – ogromna ilość konfiguracji

Gdy spojrzymy na ofertę mobilnych konstrukcji, zauważymy, że jest ich znacznie więcej niż produktów stacjonarnych. Różnią się one również znacząco wielkością i podzespołami, ponieważ laptopy Dell Vostro dostępne są w wersjach od 13,3, do 15,6 cala. Załóżmy jednak najpopularniejszy rozmiar 15,6 cali i przybliżoną cenę. Jakich parametrów można oczekiwać?

Dell Vostro 3568 w cenie 2660 złotych:

  • procesor i5-7200U o częstotliwości 2,5-3,1 GHz,

  • 8 GB pamięci RAM DDR4, 

  • dysk HDD 1 TB o prędkości 5400 obr./min,

  • Kensington Lock konektor,

  • waga 2,24 kg. 

Laptopy Dell Vostro to jednak rozwiązanie dla osób, które muszą być mobilne – nawet jeśli oznacza to częste przemieszczanie się po biurze. Do tej grupy można zaliczyć kierowników, dyrektorów, specjalistów ds. handlu, przedstawicieli handlowych i szkoleniowców. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.