Wiadomości z Chorzowa

Działka na sprzedaż. Jak dobrze przygotować grunty?

  • Dodano: 2022-05-05 08:45, aktualizacja: 2022-05-05 08:57

Za oknami piękna pogoda. Coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Wiosną też chętniej szukamy własnej nieruchomości w otoczeniu zieleni. Na portalach ogłoszeniowych pojawia się w tym okresie dużo nowych ofert działek budowlanych i rekreacyjnych. Sprzedający ziemię stają przed wyzwaniem i pytaniem - jak przygotować atrakcyjną, wyróżniającą się ofertę oraz gdzie wystawić działkę na sprzedaż?

Sprzedaj działkę bez wychodzenia z domu

W dzisiejszym świecie Internet stał się nie tylko źródłem wiedzy, ale także podstawą wielu transakcji. Łatwy i szybki dostęp do informacji znacznie skraca dystans między kupującym i sprzedającym. Portale ogłoszeniowe są dostępne 24/7 i dla wielu stanowią atrakcyjną alternatywę tradycyjnych biur nieruchomości.

Platforma Buylando niedawno uruchomiła nową funkcjonalność, dzięki której dodawanie ogłoszeń jest jeszcze wygodniejsze. Wystarczy znaleźć swoją działkę na mapie i uzupełnić prosty formularz, dodać zdjęcia, dane kontaktowe i gotowe!

Prezentacja nieruchomości gruntowej w Internecie

Elementem niewątpliwie przyciągającym uwagę są zdjęcia czy filmy pokazujące działkę i jej najbliższe sąsiedztwo. Warto pamiętać, że powinny być to atrakcyjne materiały. Ważna jest nie tylko ostrość fotografii, ale też odpowiednie wykadrowanie i jasność. Duży wpływ na jakość zdjęć ma przede wszystkim pogoda i pora dnia, w której zostały wykonane. Ciekawsze efekty uzyskamy w tak zwanej złotej godziny czyli w momencie tuż po wschodzie lub chwilę przed zachodem słońca.

Podobnie jest w przypadku filmu, przy którego kręceniu warto wykorzystać drona. Panoramiczne ujęcia nie tylko przyciągają wzrok, ale też lepiej prezentują najbliższe otoczenie działki. To wszystko wpływa na tworzenie pełnego obrazu ziemi prezentowanej potencjalnym klientom. Pomoc w przygotowaniu foto i video materiałów oferuje między innymi platforma Buylando.

Nie tylko metraż - jakie informacje powinny znaleźć się w ofercie działki na sprzedaż?

Piękne zdjęcia przyciągną uwagę i zachęcą do przeczytania informacji dotyczących sprzedawanych gruntów. Dane te powinny być kompletne i precyzyjne. Poniżej prezentujemy krótką listę informacji, które powinny znaleźć się w ogłoszeniu. Są to:

  • określenie lokalizacji - poza nazwą miejscowości, warto wspomnieć o gminie czy powiecie.
  • rodzaj parceli - już na początku opisu warto zaznaczyć czy jest to działka rolna, budowlana, usługowa czy działka leśna
  • powierzchnia działki - liczba m2 jest dla wielu jednym z kluczowych wyznaczników w poszukiwaniu idealnego gruntu, który pozwoli na zabudowę mieszkaniową
  • media- czy działka jest uzbrojona, czy na parceli już w jej pobliżu znajduje się podłączenie do prądu i gazu
  • cena - warto podać cenę całościową oraz za m2
  • dojazd do działki - czy jest to dojazd drogą asfaltową czy polną (ostęp do drogi utwardzonej dla wielu stanowi dodatkowy atut)

Jeśli działka posiada warunki zabudowy, również warto o tym wspomnieć w treści i jeśli to możliwe dodać załącznik ze szczegółowymi wytycznymi. Podobnie w przypadku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Informacje te pozwolą skonfrontować wyobrażenia o pięknej działce z rzeczywistymi możliwościami zabudowy jednorodzinnej zgodnie z założonymi planami. Dla każdego hasło wyjątkowa działka może oznaczać, co innego, Warto, więc podkreślać wszystkie atuty prezentowanej nieruchomości, by przyciągnąć jak najwięcej potencjalnych kupców.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.