Wiadomości z Chorzowa

EBI - unijne wsparcie dla przedsiębiorców

  • Dodano: 2020-09-10 09:45, aktualizacja: 2020-12-07 10:48

Z języka angielskiego EBI to Europejski Bank Inwestycyjny (European Investment Bank). Jest to finansowa instytucja, która działa od drugiej połowy lat 50. XX wieku i jest niezależna od głównego budżetu Unii Europejskiej od początku jej powstania. Polska, rzecz jasna, stała się beneficjentem tej instytucji dopiero po wstąpieniu do europejskiej Wspólnoty. Dzisiaj ten Bank z siedzibą w Luksemburgu zajmuje się wsparciem przedsiębiorców zrzeszonych w Unii, w tym polskich firm zatrudniających mniej niż 250 osób. W jaki sposób można uzyskać wsparcie?

Na czym polega leasing z EBI?

Pomoc, jaką można uzyskać z EBI, jest znakomitym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, których firmy mają swoje główne siedziby na terenie Unii Europejskiej. Działalność naszej firmy nie musi skupiać się na terenie Unii Europejskiej, może to być jeden wybrany kraj, byle w obrębie Wspólnoty. Wsparcie, jakie można uzyskać, przyjmuje różne formy. Najpowszechniejszą z nich jest wsparcie dla leasingobiorców. Szczególnie wspiera się leasing z EBI na samochody. Możemy z przyznanej pomocy zakupić nie tylko nowe samochody, ale również zainwestować w te używane. Szczególnie często wybierane są te poleasingowe, mają bowiem mało lat, nieduży przebieg i znakomity stan techniczny. Interesującym rozwiązaniem jest wykorzystanie samochodów demonstracyjnych. Chociaż zwykle wszelkie unijne dotacje kojarzą nam się z piętrzącą się biurokracją, w tym przypadku proces jest bardzo uproszczony. Leasing z EBI to także wsparcie specjalizujących się w tej gałęzi urzędników, doskonała organizacja i pieniądze na czas na naszym koncie.

Jakie korzyści niesie za sobą wybór leasingu z EBI? To rozwiązanie charakteryzuje się niższą sumą opłat oraz możliwością dokonania wpłaty początkowej w wysokości 0 zł. W porównaniu ze standardową ofertą również suma kosztów ulega obniżeniu. Umowę leasingową możemy podpisać na okres od 24 do nawet 60 miesięcy.

Wygodne formalności unijne – obopólne korzyści

Leasing jest najchętniej wykorzystywanym przez przedsiębiorców rozwiązaniem finansowym, niezależnie od kraju korzyści są podobne. Regulacje unijne są jasne i przejrzyste, nie musimy martwić się, że nie poradzimy sobie z leasingiem z EBI, bo całość jest stosunkowo prosta w obsłudze. EBI chętnie przyznaje również pomoc w tym zakresie, mając świadomość, że nakręca to całą unijną gospodarkę i pomaga w utrzymaniu płynności finansowej na terenie całej Wspólnoty. To tylko jedna z korzyści przynależności do UE.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.