Wiadomości z Chorzowa

Gdzie i jak otworzyć konto osobiste w Chorzowie?

 • Dodano: 2021-03-10 14:30, aktualizacja: 2021-03-26 08:26

Posiadanie konta osobistego jest standardem, dlatego warto wiedzieć, czym kierować się w trakcie wyboru banku. Poznaj procedury i możliwości dostępne dla mieszkańców Chorzowa. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

 1. Zakładanie konta osobistego w Chorzowie

Konta osobiste zakłada się w bankach. Na skalę ogólnopolską działa zaledwie kilkanaście podmiotów, które konkurują o klienta – osobę, która zamierza otworzyć rachunek i korzystać z nowoczesnej bankowości. Standardowym sposobem na jego założenie jest wizyta w stacjonarnej siedzibie banku. W Chorzowie jest to możliwe m.in. w:

 • ING Banku Śląskim,

 • Nest Banku,

 • Millenium,

 • PKO BP,

 • BNP Paribas,

 • Banku Pocztowym,

 • Pekao,

 • Santander,

 • Credit Agricole.

 1. Przez Internet – szybko i wygodnie

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest zakładanie konta bez wychodzenia z domu – całkowicie online, na stronie lub w aplikacji mobilnej. Same banki zachęcają do takiego kroku, oferując rozmaite promocje. To wygodne szczególnie dla klientów mieszkających poza Chorzowem lub poza innymi dużymi miastami, gdy wizyta w oddziale wiąże się z koniecznością czasochłonnego dojazdu. Aby potwierdzić tożsamość klientów, poszczególne podmioty stosują rozmaite metody weryfikacji, np. selfie lub wideo. Istnieje też możliwość zarejestrowania konta przez infolinię banku.

 1. Do czego przydaje się konto osobiste?

Zakładając konto osobiste, zyskujesz m.in. możliwość:

 • otrzymywania wypłaty, emerytury czy świadczeń socjalnych bezpośrednio na indywidualny rachunek,

 • wykonywania przelewów i opłacania rachunków przez Internet,

 • oszczędzania i zakładania lokat,

 • pogłębionej analizy wydatków i operacji finansowych.

Z kontem osobistym dużo łatwiej o szybką procedurę pożyczkową lub kredytową. Coraz częściej klienci pozyskują środki na wybrany cel za pomocą aplikacji mobilnej lub strony internetowej, bez wychodzenia z domu. Konto osobiste będące zarazem kontem internetowym ułatwia znalezienie informacji na dowolny temat związany z finansami. Przykładowo, jesteś w stanie dowiedzieć się, czym są wakacje kredytowe opisane w artykule na stronie finanse.rankomat.pl/poradniki/wakacje-kredytowe. Nowoczesne konta osobiste skłaniają do odkrywania świata finansów i szerokich możliwości dostępnych we współczesnej bankowości.

 1. Co jest potrzebne do założenia konta osobistego?

Formularze stosowane przy rejestrowaniu konta osobistego – stacjonarnie lub przez Internet – są bardzo proste, a ich wypełnienie trwa dosłownie chwilę. Bank potrzebuje podstawowych danych dotyczących klienta (imienia i nazwiska, daty i miejsca urodzenia, numeru PESEL, adresu e-mail, numeru telefonu). Do weryfikacji jest potrzebny dowód tożsamości, najlepiej dowód osobisty i jego seria oraz data ważności. W dalszych krokach rejestracji klient akceptuje (lub nie) wskazane zgody, regulamin banku oraz prowizje i opłaty.

 1. O czym pamiętać, otwierając konto osobiste?

Choć możesz posiadać różne konta osobiste w jednym momencie, zapewne dążysz do wyboru jak najlepszego banku na stałe. Prowadzenie rachunku wiąże się z mniejszymi lub większymi kosztami. Warto dokładnie je poznać i przeanalizować, żeby zdecydować się na atrakcyjną ofertę. Zobacz, jak zamknąć konto w banku i zrezygnuj z nieopłacalnego na rzecz tańszego i bardziej funkcjonalnego. Do porównywania ofert z banków w Chorzowie i całej Polsce służą specjalne strony internetowe, na których są prowadzone aktualne zestawienia propozycji kont osobistych. Zamiast kierować się wyłącznie przekazem reklamowym warto wziąć pod uwagę fakty i liczby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.