Wiadomości z Chorzowa

Gdzie szukać dobrych informacji o rozwodzie?

  • Dodano: 2020-05-28 12:15

Informacje prawne są na wagę złota, dotyczy to także spraw rozwodowych. Coraz większa liczba Polaków myślących o rozstaniu sięga do internetu, gdzie liczy na znalezienie odpowiedzi w tak ważnej kwestii. Dzięki stronie adwokatrozwod.pl jest to tanie, proste, a co najważniejsze skuteczne.

Odpowiedzi, porady, przykłady z życia

Znalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące rozwodu jest dziś stosunkowo proste. Wystarczy włączyć komputer lub telefon i wyszukać odpowiednie zagadnienie. Problem jednak w tym, że w sieci można znaleźć sporą ilość porad i artykułów dotyczących rozwodów w Polsce. Nie każda strona jest jednak aktualizowana i sprawdzana pod kątem prawidłowości udzielanych informacji. Czy wiedzieli Państwo np. że rozwód może zostać orzeczony nawet na pierwszej rozprawie i istnieje sposób na uniknięcie opłat sądowych?

Istnieje jednak sposób na odszukanie rzetelnych informacji dotyczących prawnych aspektów rozwodu, można ją znaleźć pod adresem www.adwokatrozwod.pl

Zupełnie za darmo znajdziecie Państwo na niej wszystko to, co jest potrzebne do przeprowadzenia szybkiego i sprawnego rozwodu. Strona oferuje:

  • merytoryczne, aktualne pod kątem prawnym i przede wszystkim praktyczne teksty poradnikowe,

  • możliwość zadania pytania i uzyskania indywidualnej odpowiedzi sporządzonej przez doświadczonego adwokata rozwodowego,

  • bazę wiedzy z zakresu prawa rodzinnego, spraw rozwodowych oraz alimentacyjnych

Teksty, które znajdują się na portalu są zrozumiałe i opatrzone prostymi przykładami – zrozumiałymi dla każdego, nawet najbardziej opornego czytelnika.

Dla bardziej zainteresowanych istnieje możliwość uzyskania odpowiedzi na konkretne pytania prawne – każda sprawa ma swój indywidualny charakter, dlatego zawsze bezpieczniej jest skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanego prawnika, zwłaszcza gdy chodzi o rozwód.

Rośnie liczba zwolenników rozwodów

Jak pokazują dane statystyczne, w ciągu kilku lat przybyło zwolenników rozwodów – i to nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Co ciekawe, rozstania pojawiają się bardzo szybko po sformalizowaniu związku, nawet rok po złożeniu przysięgi małżeńskiej.

Według danych przekazanych przez Główny Urząd Statystyczny - od trzynastu lat każdego roku sądy orzekają w Polsce około 65 tysięcy rozwodów (od 61,3 tys. w 2010 roku, do 71,9 tys. w 2006 roku).

Największymi zwolennikami rozwodów w Polsce są osoby niewierzące lub niepraktykujące. Przeciwników rozstań powinniśmy szukać z kolei wśród osób pobożnych oraz posiadających prawicową orientację polityczną.

Kto potrzebuje wsparcia przy rozwodzie?

Jeśli w sprawie pojawiają się małe dzieci lub dochodzi do licznych sporów pomiędzy małżonkami, wsparcie przy rozwodzie jest w zasadzie niezbędne. Pomoc jest tym bardziej ważna, gdy dana osoba nie orientuje się w przepisach prawnych, a z sądem nie miała w ogóle do czynienia.

Zastanawiacie się Państwo nad rozwodem i nie wiecie od czego zacząć? https://www.adwokatrozwod.pl/rozwod-od-czego-zaczac/ to wszystkie niezbędne materiały, które podpowiedzą jak wygląda rozwód krok po kroku, jakie formalności się z nim wiążą oraz ile to wszystko będzie kosztować.

Rozwód może być szybki i tani, nawet jeśli dotyczy z pozoru trudnej sprawy. Aby tego dokonać nie wystarczą same chęci małżonków, choć niewątpliwie one też odgrywają kluczową rolę. Żeby przeprowadzić sprawny rozwód konieczna jest znajomość przepisów i doświadczenie, które pozwoli wybrać odpowiednią taktykę procesową – tłumaczy adwokat Michał Słomka, prowadzący Kancelarię Adwokacką w Krakowie, partner merytoryczny portalu adwokatrozwod.pl

Nawet jeśli decyzja o rozwodzie nie zapadnie, będziecie Państwo bogatsi o wiedzę, która w przyszłości może pomóc nie tylko Wam, ale także i Waszej rodzinie lub znajomym.


 

Patron merytoryczny artykułu:

Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka


ul. Profesora Władysława Szafera 9/4
6

31-543 Kraków
+48 784 425 405

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.