Wiadomości z Chorzowa

Grzejniki drabinkowe - rodzaje i sposób montażu

  • Dodano: 2021-02-02 11:00, aktualizacja: 2021-02-05 11:36

W nowoczesnych łazienkach znaczenie mają nie tylko walory praktyczne wyposażenia, ale również estetyka. Dlatego nawet grzejniki prezentują się obecnie o wiele atrakcyjniej niż w przeszłości. Eleganckie grzejniki drabinkowe doskonale uzupełniają aranżację i zapewniają ciepło. Jaki rodzaje grzejników drabinkowych są dostępne? Gdzie je najlepiej zamontować?

Grzejniki drabinkowe – co warto wiedzieć?

Obecnie najpopularniejszymi grzejnikami montowanymi w łazienkach są grzejniki drabinkowe. Określenie nie jest przypadkowe, ponieważ ich konstrukcja przypomina drabinę. Opiera się zwykle na dwóch pionowych kolektorach oraz poprzecznych profilach grzewczych złożonych z rurek o okrągłym profilu. Rurki oraz pozostałe elementy konstrukcji mogą być stalowe, miedziane lub aluminiowe. Ze względu na przeznaczenie do łazienki, gdzie panuje wilgoć, producenci stosują zabezpieczenia antykorozyjne. Stosowane powłoki wykończeniowe przewyższają jakością powłoki w klasycznych grzejnikach. O tym, że grzejnik łazienkowy drabinkowy zyskał dużą popularność, zadecydował m.in. łatwy sposób montażu. Ponadto jest rozwiązaniem funkcjonalnym – nie tylko zapewnia ciepło, ale służy równie jako suszarka do ręczników i bielizny. Walory estetyczne również odgrywają znaczącą rolę.

Rodzaje grzejników drabinkowych do łazienki

Rozmiar, kształt i moc grzejnika mają znaczenie, ale warto zacząć od podziału grzejników ze względu na specyfikę przekazywanego ciepła. Wystarczy spojrzeć na ofertę https://sklepmo.pl/pol_m_Ogrzewanie_Grzejniki-drabinkowe-248.html, aby przekonać się, że do wyboru są grzejniki: wodne, elektryczne i wodno-elektryczne.

Grzejniki drabinkowe wodne działają podobnie jak klasyczne grzejniki, co oznacza, że efektywnie ogrzewają łazienkę i mogą stanowić jedyne źródło ogrzewania. Podłącza się je do instalacji centralnego ogrzewania. Należy jednak pamiętać, że nie działają poza sezonem grzewczym. W związku z tym w chłodne dni pomieszczenia nie będzie można dogrzać.

Grzejniki elektryczne drabinkowe z reguły nie mają dużej mocy grzewczej i nie sprawdzają się jako jedyne źródło ogrzewania, ale doskonale sprawdzają się jako suszarka. Dzięki nim ręczniki, bielizna i inne części garderoby szybko będą suche. Wygodę stanowi brak konieczności podłączania do instalacji centralnego ogrzewania i możliwość zamontowania w każdej chwili i na dowolnej ścianie.

Grzejniki drabinkowe wodno-elektryczne wymagają podłączenia do centralnego ogrzewania, ale dodatkowo są wyposażone w grzałkę elektryczną. Są to najbardziej uniwersalne grzejniki łazienkowe drabinkowe, ponieważ można z nich korzystać przez cały rok.

Miejsce montażu grzejników drabinkowych

Aby grzejnik drabinkowy do łazienki ogrzewał pomieszczenie w optymalny sposób, zaleca się zamontowanie go w najchłodniejszej strefie. W łazienkach z oknami warto znaleźć miejsce bliżej okna. Należy unikać usytuowania w pobliżu kratek wentylacyjnych, ponieważ ciepło będzie przez nie szybko odprowadzane. Pamiętaj o zachowaniu odległości minimum 50-60 cm od umywalki, wanny lub kabiny prysznicowej. Weź pod uwagę efekt wizualny całej aranżacji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.