Wiadomości z Chorzowa

Hugo Boss - perfumy dla silnych mężczyzn i zdecydowanych kobiet

  • Dodano: 2020-06-08 16:30, aktualizacja: 2020-06-10 07:18

Hugo Boss to marka, której tradycja sięga 1923 roku. Wtedy to jej założyciel Hugo Ferdinand Boss zaczął szyć mundury dla niemieckiej armii. Niestety początki nie były różowe. Zaraz po wojnie właściciel został ukarany grzywną i otrzymał zakaz prowadzenia działalności gospodarczej za wykorzystywanie do pracy robotników z obozu w Metzingen. Od tego czasu nie ustają prace nad ocieplaniem wizerunku marki. Od lat 60. wnukowie Hugo Ferdinanda Bossa walczą o dobre imię brandu. Początkowo starali się przełamać haniebną opinię ekskluzywną linią garniturów polecanych przez Sylwestra Stallone’a. Wkrótce po tym do odzieży dołączyły także akcesoria oraz perfumy. Tym ostatnim przyjrzymy się bliżej.

Zapachy dla kobiet i mężczyzn

Choć historia mogłaby wskazywać, że Hugo Boss to marka dla panów, szybko asortyment poszerzył się również o produkty dla pań. Przyznać jednak należy, że jeszcze w latach 90. Hugo Boss był jedną z najbardziej rozpoznawanych marek perfum dla panów.

Jakie to zapachy? Przede wszystkim odważne, ale także długotrwałe. Jeśli zatem zależy Wam, aby po aplikacji rano, do wieczora pachnieć nadal świeżo i pięknie, Hugo Boss będzie strzałem w dziesiątkę.

Obecnie na rynku dostępnych jest kilkanaście wariantów zapachowych dla kobiet i mężczyzn – jest zatem w czym wybierać. Zapachy skonstruowane są w taki sposób, aby były nieoczywiste. Kompozycje zostały tak stworzone, aby nuta finalna mogła zaskakiwać. Bardzo często będzie zatem tak, że zapach, który poznaliśmy zaraz po psiknięciu, przerodzi się w  coś znacznie głębszego, pobudzającego zmysły, a niekiedy też zdecydowanie różniącego się od nut głowy.

Perfumy dla niego

Wśród zapachów dla panów do najbardziej znanych należą: Hugo XY Men, Deep Red, Bottled, The Scent, Extreme czy Hugo Reversed. To zapachy dla zdecydowanych mężczyzn, które bazują na nutach korzennych i orientalnych. Wplatają w nie aromaty kwiatowe oraz cytrusowe. Jednak zdecydowanie przebijają spod nich przyprawy.

Perfumy dla niej

Hugo Boss w linii dla kobiet to perfumy intensywne o przedłużonym zapachu. Długo utrzymują się na skórze i podobnie jak w linii męskiej, ewoluują, by zaskoczyć nas w końcowej fazie. The Scent For Her oraz Orange mają swoje odpowiedniki także wśród zapachów dla panów. Wśród najbardziej znanych należy wymienić także: Hugo Boss Femme, Hugo Boss Women, Ma Vie, Jour, XX Women. W propozycjach dla kobiet dominują nuty kwiatowe. To je znajdziemy zwykle w sercu perfum. W bazie zaś znowu pojawiają się zapachy korzenne, jednak złagodzone nieco, np. słodką wanilią. Bardzo ciekawą kompozycję prezentują perfumy The Scent Woman. Tutaj w nutach głowy wyraźnie rysują się brzoskwinia i frezja. W sercu tych perfum jest osmantus, zaś bazę stanowi kakao.

Spośród wielu wariantów perfum możemy wybierać te na co dzień oraz na specjalne okazje. The Scent będzie z pewnością opcją elegancką, doskonale pasującą na wieczór czy spotkanie towarzyskie. Orange z kolei wpasuje się w nasze codzienne potrzeby. Ale jeśli nie lubimy zmieniać zapachów, odnajdzie się także w wieczorowej aurze.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.