Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Jak prawidłowo karmić szczeniaka?

  • Dodano: 2019-03-26 09:15

Szczeniaki są urocze, pełne energii i chętne do zabawy, dlatego są tak często wybierane na przyjaciół rodziny. Jeżeli chce się, by dorastały w dobrym zdrowiu i jak najdłużej towarzyszyły właścicielowi, powinno się zadbać o ich prawidłowe żywienie. Dowiedz się, jaką karmę podawać szczeniakowi.

 

1. Karma bezpieczna dla delikatnego przewodu pokarmowego

2. Zbilansowany skład karm dla szczeniąt

Szczeniak ma zupełnie inne potrzeby niż pies dorosły lub psi senior, dlatego powinien otrzymywać karmę dedykowaną dla młodych psiaków. Jeżeli podaje się szczeniakowi karmę dla psów dorosłych, pupil może chorować i cierpieć na dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Sprawdź, co cechuje dobrą karmę dla szczeniaków.

Karma bezpieczna dla delikatnego przewodu pokarmowego

Szczeniak jest pełen radości i chęci do zabawy, gdy otrzymuje karmę delikatną dla wrażliwego przewodu pokarmowego. Niewykształcony w pełni układ trawienny słabo radzi sobie z karmami dla psów dorosłych. Karma dla szczeniąt chroni pupila przed bólami brzucha, wymiotami, biegunkami, zaparciami, a także przed rozwojem wielu chorób.

W karmach dla szczeniąt znajdują się wyłącznie starannie wyselekcjonowane składniki, które zapewniają młodym psiakom energię i umożliwiają im prawidłowy rozwój. Posiłki dla szczeniaków są odpowiednio rozdrobione, dzięki czemu małe psiaki są chronione przed zakrztuszeniem - ma to duże znaczenie, gdy pupil słabo gryzie.

Karmy dla szczeniąt z reguły są bezzbożowe, gdyż małe psiaki słabo radzą sobie z trawieniem glutenu. Brak zbóż i dobrej jakości mięso sprawia, że układ pokarmowy pupila jest chroniony przed ciężkostrawnymi składnikami, które znajdują się w karmach dla zdrowych, dorosłych psów. Bezpieczną i smaczną karmę dla szczeniaka znajdziesz w sklepie ZooArt.

Zbilansowany skład karm dla szczeniąt

Szczenięta dość szybko przechodzą z mleka matki na pokarmy stałe, jednak ich potrzeby są zupełnie inne niż potrzeby starszych psów. Rozwijający się organizm będzie prawidłowo odżywiony, jeśli w karmie znajdzie się nie tylko łatwo przyswajalne białko i tłuszcze, ale i szereg witamin i minerałów. Szczególnie ważna dla szczeniąt jest prawidłowa podaż witamin z grupy B oraz witaminy D3 i E. Ponadto młode psiaki potrzebują nienasyconych kwasów tłuszczowych, miedzi, wapnia oraz fosforu.

Wybierając karmę dla szczeniaka, dobrze jest zwrócić uwagę na jego preferencje smakowe. Zwierzęta tak samo jak ludzie mają swoje ulubione smaki, dlatego jeśli psiak odmawia zjadania karmy o smaku kurczaka, powinno się wybrać dla niego inny posiłek. Dodatkowo w przypadku psów rasowych ważne jest dostosowanie składu karmy do szczególnych potrzeb danej rasy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.