Wiadomości z Chorzowa

Jak sfinansować chrzest dziecka?

  • Dodano: 2017-08-23 10:15

Lato jest idealnym czasem na zorganizowanie chrztu dla dziecka. Większość Polaków jest tradycjonalistami dlatego po każdym sakramencie chrztu decyduje się na wyprawienie mniejszego lub większego przyjęcie. Zorganizowanie tego rodzaju wydarzenia wiąże się z dość sporymi kosztami. Zarówno rodzice jak i dziadkowie chcą, aby ten wyjątkowy dzień był niezapomniany. Bardzo często rozważa się wzięcie pożyczki lub kredytu. Jeśli chcecie, aby zawartość waszego portfela na tym nie ucierpiała to rozwiązanie to jest bardzo rozsądne.

Czas, w którym rodzina się powiększa o kolejna członka jest bardzo ważnym wydarzeniem dla rodziców i bliskich. Z narodzinami dziecka wiąże się konieczność zorganizowania chrztu, jak i przyjęcia. Ta bardzo ważna w życiu rodziców chwila wiąże się z dość sporymi kosztami. Rodzice muszą opłacić nie tylko chrzest w kościele, ale również przyjęcie dla rodziny i najbliższych oraz fotografa. Co więcej, muszą zakupić stroje dla siebie, jak i dla dziecka. Sporo wydatków mają również rodzice chrzestni, którzy muszą kupić swojemu małemu chrześniakowi prezent.

Zazwyczaj to rodzice wybierają termin chrztu. Zdarza się i tak, że są pośpieszani przez rodzinę, co może spowodować, że ta ważna uroczystość przypadnie w niezbyt dobrym pod względem finansowym momencie. Co więcej, osoby wybrane na rodziców chrzestnych również mogą nie być przygotowane na to finansowo.

WYDATKI SIĘ MNOŻĄ

Na uroczystość w kościele, jak i przyjęcie zaprasza się zazwyczaj około 30 osób. Tego rodzaju wydarzenie swoim rozmachem zaczyna przypominać małe wesele. W celu obniżenia kosztów możecie zorganizować przyjęcie w domu. To rozwiązanie nie jest najlepsze. Wynajęcie restauracji jest znacznie lepszym pomysłem. Nie będziecie musieli się o nic martwić. Wszystko zostanie zorganizowane za was. Pamiętajcie, że organizując przyjęcie, w dobrej restauracji, średnio na jednego gościa należy wydać około 150 złotych. Po zaproszeniu 30 osób robi się dość spora suma. Jeśli wliczycie w koszty chrztu pieniądze, jakie zostawiliście w z sklepie z odzieżą, kościele i cukierni – wyjdzie ponad 6 tysięcy złotych. Zgromadzone oszczędności nie zawsze wam wystarczą na zorganizowanie całego przyjęcia. Jest dobre wyjście z tej sytuacji, dzięki któremu wasz budżet wcale na tym nie ucierpi. Pamiętajcie, że na tego rodzaju wydarzeniach nie warto jest oszczędzać. Jest to jeden z najważniejszych dni w życiu dziecka, jak i rodziców. Co zrobić, gdy właśnie zdaliście sobie sprawę, że zgromadzone dotychczas oszczędności nie wystarczą na opłacenie wszystkich kosztów?

POŻYCZKA

Dobrym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie pożyczki.  W takim wypadku warto jest zapoznać się z ofertami różnych instytucji pozabankowych i wybrać najkorzystniejszą. Miejcie na uwadze, iż nie warto jest zaciągać pożyczki w banku, ponieważ czas oczekiwania na jej przyznanie może przeciągać się nawet do kilku miesięcy. Co więcej, dopełnienie formalności wymaga dostarczenia bardzo dużej liczby dokumentów i papierków.

W tym celu rozsądnym rozwiązaniem będzie pokrycie dużej części kosztów poprzez wzięcie w Mikrorata.pl krótkoterminowej pożyczki pozabankowej na dogodnych i jasnych warunkach, którą możecie wziąć bez wychodzenia z domu. Do jej zrealizowania wystarczy kilka kliknięć. Nie ma tu zbędnych formalności. Wystarczy tylko wypełnić krótki wniosek. Przy tego rodzaju pożyczkach jest możliwość rozłożenia jej na dogodne dla siebie raty. Pieniądze zostaną przesłane na twoje konto w bardzo krótkim czasie. Już po kilku dniach będziecie mogli zabrać się za planowanie i organizację tego ważnego wydarzenia! Niech ten dzień będzie wyjątkowy zarówno dla dziecka, rodziców, jak i najbliższych!

Więcej informacji na temat pożyczek można znaleźć na stronie: https://mikrorata.pl/

***

Mikrorata.pl to platforma umożliwiająca uzyskiwanie krótkoterminowych pożyczek online na przejrzystych zasadach. Łączy ze sobą korzyści oferty bankowej i dostępnych powszechnie szybkich pożyczek. Formalności ograniczone są do minimum: wystarczy dowód, konto osobiste oraz numer telefonu.

WERONIKA LECHAŃSKA

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Elli

    Szukam właśnie prezentu w cenie około 300 zł dla chłopca. To pierwszy chrzest na jakim będę. Jakieś propozycje?

  • Wanda Sułkowska

    Organizowanie wydarzenia imprezowo - towarzyskiego jako tzw. oprawa uroczystości kościelnej ma cechy pułapki społecznej. Osoby rozsądne, nieczułe na idiotyzm: "co ludzie powiedzą" nie pakują się w koszta. Żadne koszta. Nie da się uniknąć opłaty kościelnej. Reszta won!. Żadnego żarcia, nowych przyodziewków, a tym bardziej prezentów. Sprawdziłam w przypadku takiej i innych, podobnych okoliczności

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.