Wiadomości z Chorzowa

​​​​​​​Jak taniej kupować w internecie? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów!

  • Dodano: 2020-05-13 15:00

Planujesz większy zakup przez internet, jednak obawiasz się, że możesz przepłacić? Z takimi wątpliwościami mierzy się wielu klientów, a te dylematy wcale nie dotyczą tylko niedoświadczonych użytkowników sklepów online. Mimo że istnieje wiele możliwości, aby zaoszczędzić na zakupach, to nie każdy wie, w jaki sposób maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Z tego artykułu dowiesz się, jak sprytnie zamawiać przez internet i maksymalnie na tym zaoszczędzić!

Dlaczego warto kupować w sklepach internetowych?

Na początku warto wyjaśnić, dlaczego zakupy online to korzystniejsze rozwiązanie niż nabywanie produktów w sklepach stacjonarnych. Najważniejszą zaletą jest to, że masz dostęp do nieograniczonego asortymentu. Dodatkowo możesz skorzystać z oferty światowych marek, które nie zawsze mają swoje punkty sprzedaży w danych lokalizacjach. Ważną zaletą jest również to, że produkty w sklepach internetowych są zazwyczaj dużo tańsze. Mimo niższych cen klienci mają także do dyspozycji liczne promocje oraz kody rabatowe, które umożliwiają obniżenie ceny zakupów nawet o kilkadziesiąt procent. Nie ma znaczenia, gdzie mieszkasz, gdyż kupony udostępniane są dla klientów z całego świata. Przykładem może być rosyjska strona https://buykers.com/ru/, na której regularnie udostępniane są zniżki do wielu sklepów.

Jak oszczędzać na zakupach w internecie?

To, ile uda Ci się zaoszczędzić, w dużej mierze zależy od dobrej organizacji całego procesu zakupowego. Nawet jeżeli wybrany przez Ciebie sklep nie prowadzi w danym momencie wyprzedaży na interesujące Cię produkty, i tak możesz sporo zaoszczędzić. Jednym ze sposobów jest skorzystanie z kodów rabatowych dostępnych na stronie https://buykers.com/. Znajdziesz tam listę sklepów, które współpracują z portalem, a także aktualne zestawienie kodów i promocji. W jaki sposób możesz jeszcze zaoszczędzić na zakupach?

  • Analizuj różne oferty – konkurencja na rynku jest spora, dlatego wiele sklepów oferuje te same produkty w niższych cenach. Przed dokonaniem zakupu sprawdź, czy w innym miejscu nie dostaniesz go taniej.

  • Korzystaj z sezonowych wyprzedaży – z większym zakupem warto poczekać na okres, kiedy sklepy czyszczą magazyny przed nowym sezonem. Organizują wtedy spektakularne wyprzedaże, dzięki którym można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent.

  • Śledź aktualne promocje – praktycznie w każdym sklepie dostępne są jakieś promocje. Często się one zmieniają i dotyczą określonej kategorii produktów. Żeby być na bieżąco, warto skorzystać ze strony udostepniającej rabaty, gdyż znajdziesz tak również zestawienie aktualnie prowadzonych akcji promocyjnych.

  • Zapisz się do newslettera – nowi klienci, którzy pozostawią swój adres e-mail w newsletterze, mogą dostać zniżkę na pierwsze zamówienie. Warto to zrobić, gdyż w ten sposób sklep będzie wysyłał Ci powiadomienia o nowych okazjach, nawet po wykorzystaniu powitalnego rabatu.

  • Planuj większe zakupy w jednym sklepie – staraj się tak wybierać sklepy, aby w ich ofercie znalazły się wszystkie produkty, których aktualnie potrzebujesz. Przy zakupach na większą kwotę możesz liczyć na darmową dostawę lub dodatkowe zniżki.

O czym jeszcze pamiętać?

Ze względu na to, że sklepy organizują promocje cyklicznie i trudno przewidzieć, jaki asortyment będzie objęty następna obniżką, najlepszym rozwiązaniem są kody rabatowe. Możesz z nich korzystać w dowolnym momencie, nawet gdy sklep nie prowadzi aktualnie żadnych wyprzedaży. Ponadto kupony obowiązują nie tylko nowych klientów, ale także stałych użytkowników.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.