Wiadomości z Chorzowa

Jak urządzić nowoczesną sypialnię?

  • Dodano: 2020-09-21 09:45, aktualizacja: 2020-09-22 07:04

Urządzenie nowoczesnej sypialni wymaga kreatywności i wyobraźni, choć najczęściej wybierany jest minimalizm. W tym wnętrzu wszystko musi być jednak dopasowane do jego głównej funkcji, a więc meble, dodatki oraz pozostałe elementy wyposażenia muszą być w minimalistycznej formie. Dzięki takim zabiegom można sprawić, że nowoczesna sypialnia stanie się pomieszczeniem przestronnym i jasnym, w którym cała aranżacja tylko sprzyja wypoczynkowi. Z całą pewnością nie można jednak stwierdzić, że sypialnia w nowoczesnym wydaniu jest bez charakteru. W poniższym artykule pokazujemy, jak ją urządzić, aby była funkcjonalna i pięknie zaaranżowana. 

Jakie kolory powinny znaleźć się w nowoczesnej sypialni?

Oszczędność formy i minimalizm w nowoczesnej sypialni to podstawa. Widoczne są one na każdym kroku, także w przypadku kolorów, jakie znajdują się na ścianach. Podstawą są oczywiście beże, biel, a także szarość w jasnych odcieniach. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie farba Glasser, którą można kupić w 59 kolorach. Dzięki niej można wykreować jasne wnętrze, które pozwoli się domownikom wyciszyć. 

Dopełnieniem aranżacji nowoczesnej sypialni są krzykliwe barwy, które nadają kontrast. Mowa tutaj głównie o klasycznych kolorach, takich jak czerń, czy grafit. Można także zastosować tak zwane barwy ziemi, czyli zieleń, odcienie brązu i błękit, które dodadzą charakteru sypialni. Należy jednak pamiętać, aby intensywniejsze barwy stosować z umiarem. 

Tynk w nowoczesnej sypialni - jaki wybrać?

Nowoczesne sypialnie coraz częściej charakteryzują się surowym wykończeniem. Na ścianach można zobaczyć tynk Beton i tynk Trawertyn. Pierwszy z nich idealnie nadaje się do uzyskania oryginalnej faktury, jaką jest surowy beton. Jest to tynk cienkowarstwowy, który idealnie nadaje się do tworzenia trwałych aplikacji wewnątrz pomieszczeń. Jego faktura bardzo często zależy od tego, jakim narzędziem jest on nanoszony na ścianę. Tynk beton to idealny produkt zarówno do sypialni, jak i łazienki, ponieważ jest odporny na wilgoć i wodę. 

Tynk Trawertyn znany już jest od kilku lat. Charakteryzuje go oryginalna struktura. Imituje on kamień trawertyn, który odznacza się wżerami trawertynowymi. Dzięki jego zastosowaniu nowoczesna sypialnia z pewnością nie będzie nudna i monotonna. Przeznaczony on jest do tworzenia trwałych aplikacji wewnątrz wszelkiego rodzaju pomieszczeń, w tym sypialni. Jego nanoszenie jest bardzo proste, dlatego też można samemu zaaranżować oryginalną przestrzeń.

Łóżko do sypialni nowoczesnej

W nowoczesnej sypialni nie może zabraknąć także mebli. Łóżko, które jest bazą pod aranżację, powinno być wygodne i duże. Należy jednak zaznaczyć, że musi być ono odpowiednio dobrane do wielkości pomieszczenia. Ponadto dostęp do niego powinien być z dwóch stron, aby w przypadku, gdy jedna osoba wcześniej wstaje, nie miała ona problemu z wydostaniem się z niego. Nowoczesne łóżka do sypialni to meble minimalistyczne o nieskomplikowanej konstrukcji. Różnią się głównie designem i materiałem użytym do jego wykonania. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.