Wiadomości z Chorzowa

Jak wybierać odżywki do włosów?

  • Dodano: 2021-10-07 06:15, aktualizacja: 2021-10-07 06:21

Wiele osób całkowicie błędnie ogranicza pielęgnację włosów do ich umycia. Tymczasem po każdym oczyszczaniu na kosmyki powinna zostać nałożona odpowiednia odżywka. Jak jednak dobrać ją, aby uzyskany efekt był właściwy? Na co zwrócić uwagę, dopasowując pielęgnację do rodzaju i potrzeb włosów? W jaki sposób stosować konkretny preparat? Skorzystaj z poniższych podpowiedzi i spraw, by twoje włosy były jeszcze piękniejsze.

1. Odżywki do włosów - rodzaje

2. Jak używać odżywki do włosów?

3. Jak często stosować odżywkę?

Niezależnie od tego, na jaki wariant odżywki do włosów się zdecydujesz, podstawowa zasada jest zawsze taka sama: wybieraj kosmetyki z możliwie prostym składem, pozbawione substancji o działaniu wysuszającym.

Odżywki do włosów - rodzaje

Odżywki można podzielić na kilka kategorii, wyróżniając chociażby wariant przeznaczony do włosów suchych, normalnych i przetłuszczających się. Bardziej przejrzysta jest jednak klasyfikacja ze względu na sposób pielęgnacji włosów. Wyodrębnić można zatem następujące rodzaje odżywek:

  • odzywki proteinowe,
  • odżywki emolientowe,
  • odżywki humektantowe.

Odzywki proteinowe przeznaczone są przede wszystkim do włosów zniszczonych, wymagających regeneracji. Nie powinny jednak być stosowane w sposób ciągły - najlepszym wyjściem jest przeplatanie ich z innymi odżywkami, aby nie doprowadzić do przeproteinowania skutkującego szorstkością i sztywnością włosów.

Odżywki emolientowe nadają się do włosów cienkich i suchych. Ich zadaniem jest nawilżenie kosmyków i natłuszczenie powierzchni włosa. Dodatkową zaletą jest ochrona pasm przed uszkodzeniami mechanicznymi. Silnie nawilżająco działają także humektanty.

Jak używać odżywki do włosów?

Aby odzywka do włosów spełniała swoje zadanie, musi być aplikowana we właściwy sposób. Nakładaj ją na jeszcze wilgotne pasma, ale nie bezpośrednio po spłukaniu szamponu. Powinny to być delikatnie osuszone ręcznikiem włosy - delikatnie przykładaj materiał do powierzchni, nie pocierając jej. Nie przesadzaj z ilością - profesjonalne odżywki mają skoncentrowane formuły i wcale nie trzeba nakładać ich dużo. Odżywkę nakładaj na włosy, ale nie na skórę głowy. Po upływie określonego na opakowaniu czasu dokładnie spłucz kosmetyk.

Jak często stosować odżywkę?

Częstotliwość stosowania odżywek powinna zgadzać się z zaleceniami producenta znajdującymi się na opakowaniu. Nie każda odżywka nadaje się do codziennego użycia - dotyczy to zwłaszcza mocno skoncentrowanych formuł. Pamiętaj jednak, aby umytych włosów nie pozostawiać bez jakiejkolwiek pielęgnacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.