Wiadomości z Chorzowa

Jak wybrać tusz do drukarki?

  • Dodano: 2020-09-23 07:00, aktualizacja: 2020-09-23 07:13

Kupując drukarkę z reguły w zestawie otrzymujemy tusze. Jak jednak wiadomo tusze wraz z czasem się zużywają i zachodzi konieczność wybrania się na zakupy. Dla osób, które pierwszy raz mają do czynienia z tym zadaniem może to się wydawać trochę skomplikowane. Oczywiście kupno uszu nie jest zbyt skomplikowaną sprawą. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które na pewno będą pomocne.

Dopasuj tusz do drukarki

Po pierwsze, trzeba pamiętać o tym, że nie można kupić pierwszego lepszego egzemplarza. Tusz musi być dopasowany do modelu Twojej drukarki. Zatem po pierwsze musisz się zorientować jaki posiadasz model drukarki. Zazwyczaj jest to napisane na obudowie drukarki. Gdy już poznasz nazwę swojej drukarki to trzeba poszukać odpowiedniego tuszu. W tym celu można wpisać w wyszukiwarkę nazwę Twojego modelu + tusz (np. tusz do drukarki HP DESKJET 2600). Jeśli natomiast posiadasz drukarkę laserową to będziesz potrzebował tonera.

W takim wypadku trzeba będzie poszukać czegoś pod frazą związaną z tonerem (np. tonery SAMSUNG). W Internecie powinniśmy łatwo znaleźć informacje o tym jakie oznaczenie powinien mieć tusz pasujący do Twojej drukarki. Jeśli wydaje Ci się to nieco skomplikowane to po prostu wystarczy wiedzieć, że w opisie poszczególnych tuszy jest napisane do jakich drukarek pasują, w związku z czym szansa na popełnienie pomyłki raczej jest nie wielka.

Możesz wybrać tusz oryginalny lub tańszy zamiennik. Warto pamiętać o tym, że zamienniki należy kupować tylko i wyłącznie od renomowanych producentów tak aby zachować najwyższą jakość druku.

Samodzielny montaż tuszu nie musi być skomplikowany!

Jeśli już wybrałeś odpowiedni tusz oraz zdecydowałeś, czy wolisz oryginał czy zamiennik to wystarczy dokonać zamówienia i poczekać na kuriera z tuszem. Ostatnim krokiem jest montaż tuszu w drukarce. Z reguły jest to bardzo proste zadanie. Jeśli jednak obawiasz się czy sobie poradzisz to spróbuj znaleźć instrukcję na stronie producenta. Często pomocne są także filmy na YouTube oraz wszelkie inne materiały dostępne w Internecie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.