Wiadomości z Chorzowa

Jak wynająć magazyn?

  • Dodano: 2021-05-31 14:30, aktualizacja: 2021-06-08 10:41

Magazyny do wynajęcia są często wybieranym rozwiązaniem przez przedsiębiorstwa, które nie tylko zmniejsza koszty związane ze składowaniem towaru, ale także usprawnia logistykę. Wszystkie firmy zajmujące się transportem, produkcją i handlem muszą posiadać wystarczającą ilość miejsca do magazynowania. Wynajem magazynów czy hal jest często bardziej opłacalne, aniżeli budowa obiektów.

Magazyny do wynajęcia są często wybieranym rozwiązaniem przez przedsiębiorstwa, które nie tylko zmniejsza koszty związane ze składowaniem towaru, ale także usprawnia logistykę. Wszystkie firmy zajmujące się transportem, produkcją i handlem muszą posiadać wystarczającą ilość miejsca do magazynowania.

Wynajem magazynów czy hal jest często bardziej opłacalne, aniżeli budowa obiektów. Firma decydująca się na wynajem powierzchni magazynowej musi wziąć pod uwagę parę kwestii.

Decydując się na wynajęcie magazynu, należy pamiętać o tym, jakie towary mają być w nim przechowywane. Aby móc przechowywać pewne artykuły spożywcze czy farmaceutyczne, niezbędne będą komory chłodnicze czy mroźnicze.

Hale magazynowe można dostosować do swoich wymagań, aczkolwiek należy liczyć się wówczas z kolejnymi wydatkami. Lepszym rozwiązaniem jest znalezienie powierzchni do przechowywania, która spełnia nasze wszystkie potrzeby. Ważna jest także wielkość magazynu, jego powierzchnia oraz wysokość. Istotne jest to, czy będzie to magazyn niskiego, czy też wysokiego składowania. W obu halach niezbędne jest wytyczenie dróg wewnętrznych dla wózków widłowych.

Powierzchnia magazynu musi być dobrana w ten sposób, aby pamiętać nie tylko o aktualnych potrzebach, ale także tych przyszłych. Warto w tym celu przeanalizować wyniki firmy. Często przestrzeń hali dzielona jest na moduły, przez co można uniknąć ponoszenia kosztów za nieużywaną powierzchnię. W razie potrzeby zawsze można skorzystać z dodatkowego miejsca, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw planujących poszerzenie swojej działalności.

Lokalizacja i otoczenie

Kolejną ważną rzeczą dla bezproblemowego działania firmy jest lokalizacja magazynu oraz jego otoczenie. Warto rozważyć wynajęcie hali w niedalekim położeniu od jej siedziby, aczkolwiek nie zawsze jest to wykonalne. Decydując się na lokalizację, przyjrzyjmy się infrastrukturze drogowej. Niekiedy bardziej opłaca się wybrać magazyn na obrzeżach miasta w pobliżu autostrady czy drogi szybkiego ruchu, aniżeli w centrum miasta, gdzie pojazdu narażone są na długie stanie w zatłoczonych ulicach - Sprawdź Nowoczesne powierzchnie magazynowe do wynajęcia w Prologis Park Chorzów.

Hale magazynowe zazwyczaj zlokalizowane są na obrzeżach miast czy w ich przemysłowych strefach. Najlepiej, jeśli otoczenie magazynu będą stanowiły inne magazyny, a nie osiedla mieszkaniowe, gdyż wówczas magazynowanie w godzinach nocnych może stać się niemożliwe.

Infrastruktura magazynu

Miejsce do przechowywania towarów musi być dopasowane do naszych wszystkich potrzeb. Musi ono zapewniać dogodny dojazd oraz rampę do rozładunku i wyładunku towarów. W ten sposób można znacząco skrócić czas wysyłki towarów. Ponadto, hala przemysłowa musi być wyposażona w media (woda, prąd, Internet, wentylacja, linia telefoniczna). Nie bez znaczenia są również kwestie bezpieczeństwa. Taki obiekt powinien posiadać ogrodzenie, całodobową ochronę, system alarmowy czy monitoring.

Cena wynajęcia

Cena nie jest bez znaczenia, aczkolwiek nie powinna być najważniejszym punktem. Atrakcyjniejsze ceny oferują firmy, których magazyny umiejscowione są na obrzeżach miasta. Ponadto, ważny jest stan magazynu. Te nowo wybudowane są zawsze droższe, od starych magazynów, których stan daje czasem wiele do życzenia.

Zachęty deweloperów

Deweloperzy oferują swoim klientom atrakcyjne bonusy, jednym z nich jest między innymi okresowe zwolnienie z czynszu. Najemca przez pewien czas nie musi go płacić, a jedynie ponosi koszt opłat eksploatacyjnych. Ponadto, często oferowana jest także partycypacja w kosztach adaptacji wnętrz czy wykonanie dodatkowych usprawnień. Dostępne są także na rynku propozycje, które stanowią połączenie paru zachęt.

Oddział AXI IMMO w Katowicach
ul. Francuska 182
40-507 Katowice
t. + 48 32 320 97 22
https://www.axiimmo.com/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.