Wiadomości z Chorzowa

Jakie są kluczowe parametry materacy sprężynowych zdaniem ekspertów z Hilding Anders?

  • Dodano: 2020-08-31 13:15, aktualizacja: 2020-09-04 14:28

Choć wydawać by się mogło, że era materacy sprężynowych skończyła się dobrych kilkanaście lat temu, a duża popularnością cieszą się wyłącznie modele z wkładką wykonaną z pianki, to te pierwsze materace również wracają do łask. Głównie za sprawą ewolucji, jaką przeszły - stalowe sprężyny zastąpiono tymi kieszeniowymi, dzięki czemu cała konstrukcja zyskała na lekkości, a jej cena - w stosunku do materacy piankowych - dalej pozostaje niższa. Na jakie parametry zwrócić jednak szczególną uwagę w kwestii wyboru dobrego materaca sprężynowego? Poznaj opinię ekspertów Hilding Anders, której produkty znaleźć można zarówno u dużych, jak i małych dystrybutorów.

Wkładka sprężynowa - czym powinna się cechować w dobrym materacu sprężynowym?

Jedną z kluczowych kwestii jeśli chodzi o dobór materacy jest to, jakiego rodzaju wypełnienie zostało użyte. W konstrukcjach sprężynowych zastosowano innowacyjną wkładkę wykonaną z lekkich acz wytrzymałych sprężyn kieszeniowych, z których każda z nich działa niezależnie. Oznacza to, że ugina się on tylko w miejscu, w którym została przyłożona siła, dzięki czemu całość znacznie zyskała na elastyczności i idealnie sprawdzi się w łóżku pary, która planuje odświeżyć swoją sypialnię.

Innym rozwiązaniem jeśli chodzi o materace sprężynowe są wkładki wykonane ze sprężyn typu multipocket. Cała konstrukcja zyskuje przez to na wielkości, ponieważ jest ona zazwyczaj połączona z warstwą pianki, która lepiej dostosowuje się do ciała użytkownika. To innowacyjne rozwiązanie stosuje m.in. dystrybutor SleepMed, w ofercie którego znaleźć można materace marki Hilding Anders, które chwalone są zarówno przez branżowych specjalistów, jak i zwykłych użytkowników ceniących sobie zdrowy i komfortowy sen. Jakość konstrukcji Hilding, jakie dostępne są w ofercie SleepMed, potwierdza to, że są one rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl.

Wygoda użytkowania, czyli stopień twardości materacy sprężynowych

W odróżnieniu od miększych i elastyczniejszych materacy piankowych, modele z wkładką sprężynową są uznawane za te o większym stopniu twardości, dlatego spodobają się osobom o większej masie ciała. Materace sprężynowe marki Hilding są znane ze swojej przystępności dla osób o różnej sylwetce, a do tego mają aż 7 stref twardości, dzięki czemu łatwiej dostosowują się do poszczególnych części ciała, zapewniając im odpowiednie podparcie. Znaleźć je można zarówno u dużych dystrybutorów, jak Ikea czy Agata Meble, jak i tych mniejszych, ale niemniej innowacyjnych – tutaj często polecana jest firma SleepMed.

Materace sprężynowe dla alergików - czym powinny się cechować?

Inną, często pomijaną kwestią przy doborze materaca jest to, czy został on przystosowany dla alergików i osób z obniżoną odpornością. Włosy, pot i złuszczona skóra, jakie człowiek zostawia co noc w łóżku to doskonała pożywka dla bakterii, stąd konieczność zapewnienia odpowiedniej wentylacji takiej konstrukcji. Pomaga w tym pokrowiec wykonany z naturalnych włókien wiskozowych, a także antyalergiczny komplet pościeli. Kołdry i poduszki marki Piórex to propozycja od polskiego producenta, która sprawdzi się również w sypialni dziecięcej. Młodzi ludzie często narażeni są na szkodliwe działanie drobnoustrojów, dlatego warto je przed tym zabezpieczyć.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla dużych sieci takich jak IKEA, Agata, BRW jak również innowacyjnych dystrybutorów takich jak Sleepmed.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.