Wiadomości z Chorzowa

Kasoterminal - rozwiązanie idealne nie tylko dla początkujących biznesmenów

  • Dodano: 2019-12-30 13:45

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność z zakresu sprzedaży towarów i usług potrzebuje odpowiednich urządzeń usprawniających biznes. Z powodu obowiązku fiskalizacji sprzedaży sklep powinien zostać wyposażony w kasę fiskalną. Z drugiej strony przy obecnej sprzedaży, trudno wyobrazić sobie, że nie posiadamy terminala płatniczego, który umożliwia przyjmowanie płatności bezgotówkowych. Czy da się połączyć oba te urządzenia? Sprawdź, czym jest kasoterminal - idealne rozwiązanie nie tylko dla początkujących biznesmenów.

Czym jest kasoterminal?

Kasoterminal to urządzenie łączące dwie funkcje: kasy fiskalnej oraz terminala płatniczego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii kasoterminal umożliwia przyjmowanie transakcji bezgotówkowych za pośrednictwem kart płatniczych, kart kredytowych oraz płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona lub odpowiednio skonfigurowanego smartwatcha, a także aplikacji BLIK. Większość obecnych kasoterminali występujących na rynku obsługuje karty płatnicze wydawane przez największe firmy na świecie. Ponadto kasoterminal rejestruje sprzedaż towarów oraz pozwala na wydanie klientowi wydrukowanego paragonu faktury czy też zamówienia. Tym samym spełnia obowiązek fiskalizacji spoczywający na właścicielu sklepów. 

Funkcje kasoterminali 

Jakie są funkcje kasoterminal i oraz w jaki sposób odbywa się wprowadzanie towarów? Zarówno sprzedaż towarów, przyjmowanie płatności, jak i wprowadzanie towarów do systemu odbywa się za pomocą ekranu i klawiatury terminala. Współczesne kasoterminale posiadają aplikacje płatnicze oraz aplikacje sprzedażowe, dzięki czemu właściciel sklepu może prowadzić historię sprzedaży, stan magazynowy swoich towarów oraz dzienny przychód z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy dostęp do internetu oraz zalogowanie się do systemu sprzedażowego. Kasoterminal posiada również drukarkę fiskalną dzięki czemu przy każdej sprzedaży sprzedawca wydaje klientowi gotowy wydruk paragonu. Ponadto jeśli klient zażyczył sobie wydruk faktury, sprzedawca również może wystawić fakturę wprost z kasoterminalu. Warto dodać również, że kasoterminal pozwala na dopasowanie funkcjonalności do potrzeb biznesu. Dzięki temu urządzenie posiadające funkcje, czyli tak jak wspomnieliśmy, kasy fiskalnej oraz terminala płatniczego, sprawdzi się nie tylko wśród początkujących biznesów, ale także w rozwiniętych i zaawansowanych  sieciach sprzedaży. Warto więc rozważyć wdrożenie odpowiednich urządzeń oraz systemów, które sprawią, że prowadzona sprzedaż może zostać dodatkowo zoptymalizowana. 

Terminal płatniczy jest konieczny? 

O ile prowadzenie analityki sprzedaży oraz fiskalizacji jest wręcz obowiązkiem przedsiębiorcy, który zajmuje się sprzedażą towarów i usług, tak posiadanie terminala płatniczego może rodzić pewne wątpliwości. Właściciel małego biznesu na pewno zastanowi się, czy terminal płatniczy jest na pewno mu potrzebny, ponieważ jak można dowiedzieć się w serwisach wielu systemów płatności w Polsce, które wykorzystywane są przy obsłudze płatniczej, posiadanie urządzeń do rozliczenia transakcji bezgotówkowych generuje koszty. Warto jednak spojrzeć na tę  kwestię z innej strony. Wszystkie analizy rynku płatniczego w Polsce mówią jasno, że Polska jest jednym z najlepiej rozwijających się krajów pod względem użycia kart płatniczych. Klienci w Polsce bardzo chętnie korzystają z możliwości zapłaty bezgotówkowej, dlatego z punktu widzenia rozwoju biznesu zdecydowanie należy uwzględnić posiadanie terminala płatniczego, w zależności od charakteru prowadzonej działalności użytkowanie kasoterminalu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź publikację "Czy kasoterminal zastąpi tradycyjną kasę fiskalną?"


 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.