Wiadomości z Chorzowa

Kiedy piętrowe łóżko jest dobrym rozwiązaniem? Aranżacja pokoju

  • Dodano: 2021-02-25 13:45

Urządzenie pokoju dziecka może dostarczyć pewnych dylematów. Mały metraż powoduje, że trudno pomieścić wszystkie potrzebne meble. Również w pokoju dla dwójki dzieci nie zawsze wystarcza miejsca na wszystko. Pozbądź się problemu, kupując piętrowe łóżko. To praktyczne rozwiązanie dostarczające dzieciom sporo radości. Jak wybrać odpowiednie łóżko?

Łóżko idealne dla dwójki dzieci

Idealną sytuacją jest, gdy każde dziecko może mieć swój pokój, ale często pociechy muszą dzielić ze sobą przestrzeń, a wtedy pojawia się problem ze zmieszczeniem potrzebnego wyposażenia i wszystkich rzeczy. Łóżka zajmują najwięcej miejsca, dlatego w ramach oszczędności przestrzeni postaw na łóżko piętrowe. Taki model łóżka zajmuje tyle samo miejsca na podłodze, co klasyczny wariant. Spanie na piętrowym łóżku to dla wielu dzieci frajda i pretekst do zabawy. W razie sporu o to, które ma spać na górze, można zadecydować, że będą spać na zmianę, np. zmieniając się co tydzień. Praktyczne łóżka piętrowe sprawiają, że w pokoju zwykle bez większego problemu mieści się szafa i biurko lub nawet każde dziecko może mieć swoje biurko. Wiele zależy od konkretnego metrażu, ale też indywidualnych potrzeb i ogólnej aranżacji.

Funkcjonalne łóżko piętrowe dla jednego dziecka

Łóżko piętrowe kojarzy się przede wszystkim jako wersja z dwoma materacami ułożonymi nad sobą, czyli idealnym pomysłem dla dwójki pociech. Tymczasem łóżka piętrowe dla dzieci mogą wyglądać nieco inaczej i służyć nie tylko do spania. Nietypowa konstrukcja sprawia, że łóżko pełni rolę wypoczynkową, ale służy również do przechowywania rzeczy i do nauki. W takich projektach materac jest umieszczony na piętrze, więc do łóżka wchodzi się po drabince lub niewielkich schodkach, a pod nim znajduje się biurko, a nawet regał i szafka. W ten sposób można urządzić bez problemu pokój o naprawdę małym metrażu. Biurko oraz pozostałe wyposażenie nie zajmują dodatkowego miejsca. Na stronie https://www.pinio.com.pl/kolekcja/lozka-pietrowe/ znajdziesz zarówno klasyczne modele łóżek piętrowych dla dwójki dzieci, jak i warianty wielofunkcyjne.

Drewniane łóżka piętrowe – zalety, którym trudno się oprzeć

Łóżko piętrowe stanowi dogodne rozwiązanie dla dwójki dzieci, jak i dla jednej pociechy. Wystarczy wybrać model spełniający indywidualne potrzeby. Nadal polecane są przede wszystkim łóżka piętrowe drewniane, ponieważ drewno jest naturalnym materiałem o doskonałych właściwościach. Charakteryzuje się odpowiednią wytrzymałością. Drewno sosnowe jest szczególnie polecane w przypadku alergii. Pomaga w ograniczeniu reakcji alergicznych u dzieci uczulonych na roztocza, które bytują w kurzu. Ma właściwości antystatyczne, co oznacza, że przeciwdziała gromadzeniu się wszelkiego rodzaju pyłu. Wybieraj meble mające certyfikaty potwierdzające spełnienie obowiązujących norm. Ważne, aby łóżeczko piętrowe było wykonane z drewna wysokiej jakości i wyróżniało się starannym wykończeniem. Solidne wykonanie i stabilność wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo jego użytkowania przez dzieci.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.