Wiadomości z Chorzowa

Kredyt gotówkowy na spłatę chwilówek - czy warto brać kolejny kredyt?

  • Dodano: 2020-04-01 08:15, aktualizacja: 2020-04-01 08:18

Osoby, które ma problemy finansowe lub potrzebuje nagłej gotówki, szukają pomocy m.in. w instytucjach pozabankowych. Zaciągają krótkoterminowe pożyczki, tzw. chwilówki. Niestety wiele osób przecenia swoje możliwości spłaty i nie reguluje zadłużenia w wyznaczonym terminie. Wszelkie opóźnienia generują dodatkowe koszty. A żeby temu zapobiec, ludzie zaciągają kolejną pożyczkę, by spłacić poprzednią. Tym samym tworzy się spirala zadłużenia, a dług rośnie. Co wtedy zrobić? Jednym z rozwiązania jest kredyt na spłatę chwilówek. Jednak czy warto zaciągać kolejny kredyt?

Na czym polega kredyt gotówkowy na spłatę chwilówek?

Firmy pożyczkowe, chcąc sprostać oczekiwaniom swoich klientów, oferują kredyt gotówkowy na spłatę chwilówek. To nic innego jak produkt finansowy, którego celem jest uregulowanie zadłużenia w wyniku zaciągnięcia kilku pożyczek krótkoterminowych. Decydując się na taką formę finansowania, zamiast kilku zobowiązań, płacisz tylko jedno w formie uiszczania comiesięcznej raty. Taka rata jest mniejsza od sumy wszystkich dotychczasowych zobowiązań. Co więcej, wydłuża się okres kredytowania, który firma pożyczkowa dopasowuje do twoich potrzeb i możliwości finansowych. Procedura zaciągnięcia kredytu na spłatę pożyczek krótkoterminowych, praktycznie niczym się nie różni od wnioskowania o inny rodzaj pożyczki. Musisz złożyć wniosek online lub stacjonarnie. We wniosku uzupełniasz swoje dane oraz wpisujesz kwotę, o jaką się ubiegasz. Jeśli wniosek wypełnisz przez internet, to informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku lub jego odrzuceniu, dostaniesz na podany we wniosku e-mail lub SMS. Wypełnienie takiego formularza jest banalne i nie zajmie Ci więcej niż 10 minut

Kto może wziąć kredyt gotówkowy na spłatę chwilówek?

O kredyt gotówkowy na spłatę chwilówek może ubiegać się każdy, kto ma problem z regulowaniem zadłużenia i spełnia wymagania danej firmy pożyczkowej. Instytucje pozabankowe mają własne warunki, ale większość z nich ma takie same wymagania jak:

• Ukończenie minimum 18 lat, a większości firm 21,

• Posiadanie obywatelstwa polskiego,

• Stały adres zamieszkania,

• Posiadanie numeru rachunku bankowego

• Posiadanie dokumentu tożsamości, w celu potwierdzenia tożsamości,

• Złożenie wniosku o kredyt w punkcie stacjonarnym lub przez internet.

Pamiętaj, aby najpierw oblicz całkowitą wysokość długu u wszystkich wierzycieli, wliczając w to aktualne odsetki, a dopiero później szukać firmy pożyczkowej, która umożliwi Ci zaciągnięcie zobowiązania w kwocie, która pokryje wyliczoną wysokość.

Kredyt gotówkowy na spłatę chwilówek – czy warto brać?

Zaciągnięcie zobowiązania postaci kredytu gotówkowego na spłatę chwilówek, może okazać się jedyną deską ratunku. W wielu sytuacjach jest jedyną opcją na wyjście z pętli chwilówek i wyjścia z długów. Niewątpliwa zalet takiego kredytu jest zmiana czasu spłaty zadłużenia. Okres kredytowania wydłużany jest o tyle, aby rata zobowiązania była jak najmniej obciążająca dla budżetu domowego i możliwa do regularnego spłacania. W związku z tym firmy pozabankowe podchodzą indywidualnie do każdego klienta, tym samym umożliwiając elastyczne warunki umowy. Pożyczka na spłatę chwilówek niesie za sobą sporo zalet m.in.:

• pozwala uniknąć spirali zadłużenia, daje możliwość poprawy płynności finansowej,

• wpływa pozytywnie na historię kredytową, dzięki szybkiej spłacie kilku starych zobowiązań oraz terminowe regulowanie rat nowego zobowiązania finansowego,

• zapewnia komfort psychiczny,

• pozwala płacić jedną, wygodną ratę.

Niestety wydłużony okres spłaty i niska rata miesięczna powodują, że całkowity koszt zobowiązania jest finalnie większy.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://www.splatachwilowek.pl/kredyt-gotowkowy/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.