Wiadomości z Chorzowa

Krótki poradnik budowlańca, czyli kiedy wyłaz dachowy jest niezbędny? Sprawdź to

  • Dodano: 2022-07-11 14:15

Przed Tobą budowa domu? Co rusz dowiadujesz się nowych informacji o tym co powinieneś zamontować? Świetnie się składa, ponieważ w poniższym artykule rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości na temat wyłazów dachowych! Najczęściej zadawane pytanie brzmi: montować czy nie? Nie wiele osób wie, że w niektórych przypadkach ich montaż jest warunkowany przez odpowiednie przepisy! Chcesz poznać szereg istotnych informacji o wyłazach dachowych? To zapraszamy do czytania!

Spełnij prawny wymóg o posiadaniu wyłazu dachowego i zobacz do czego go wykorzystać

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę ale wyłaz dachowy to bardzo pomocny element, przydatny w wielu sytuacjach. Pozwala na swobodne dostanie się na dach np. w czasie konieczności konserwacji lub dostania się np. do anten telewizyjnych. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zamontowanie wyłazu dachowego w pobliżu komina. Zdecydowanie ułatwia to prace konserwatorskie oraz czyszczenie wylotu kominowego. Co najważniejsze, obecność wyłazu dachowego jest również określana przez przepisy związane z ochroną przeciwpożarową. To właśnie on stanowi najszybszą drogę ewakuacji! Rozwój innowacyjnych rozwiązań technologicznych pozwolił na stworzenie wyłazów dachowych, których główną funkcją nie jest tylko zapewnienie wyjścia na dach. Dzięki zastosowaniu różnych materiałów doświetlają pomieszczenie, a nawet pełnią funkcję oddymiającą. To gdzie i jakie wymiary powinien mieć wyłaz dachowy określone jest w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakimi powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Montaż gwarantujący maksymalne bezpieczeństwo? O to zadbają fachowcy

Czy miejsce montażu wyłazu dachowego ma znaczenie? Jak najbardziej! Podczas wyboru miejsca należy wziąć pod uwagę, gdzie znajdują się m.in.:

  • stopnie kominiarskie, gwarantujące bezpieczne poruszanie się po dachu,

  • płotki śniegowe,

  • anteny telewizyjne oraz radiowe,

  • wejście do komina.

Przy montażu wyłazu warto również zastanowić się nad zamontowaniem odpowiednich zaczepów dla lin asekuracyjnych, aby zwiększyć bezpieczeństwo podczas prowadzenia prac dachowych. Musisz mieć świadomość, że zamontowanie wyłazu dachowego wiąże się także z przestrzeganiem ściśle określonych wymogów prawnych. Dlatego właśnie warto powierzyć to profesjonalistom. Na stronie www.gulajski.pl/wylazy-dachowe/ znajdziesz nie tylko wyłazy dachowe dopasowane do Twoich potrzeb, ale także pomoc fachowców, dla których montaż nie stanowi tajemnic. Doświadczeni specjaliści stworzą dla Ciebie odpowiedni projekt uwzględniający wszystkie wymogi prawne. Nie ryzykuj nie spełnieniem jakichkolwiek kruczków prawnych. Oddaj swój dach w ręce pracowników firmy Gulajski mających ponad 20 – letnie doświadczenie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.