Wiadomości z Chorzowa

Materace w Chorzowie - jakie parametry należy uwzględnić, wybierając nowy materac?

  • Dodano: 2021-05-20 10:15

Materac ma ogromny wpływ na jakość i komfort snu. Wybór odpowiednio dobranego modelu jest niezwykle ważny pod kątem dobrego samopoczucia i zdrowia. Jak wybrać optymalną twardość materaca i jego rodzaj? Gdzie w okolicy szukać salonów stacjonarnych z materacami i czy nie łatwiej zamówić wybrany model przez internet?

Jak wybrać optymalną twardość materaca?

Twardość materaca dobiera się przede wszystkim pod kątem wagi ciała osoby, która zamierza z niego korzystać. Cięższe osoby potrzebują twardszego modelu, aby był on w stanie utrzymać ich kręgosłup w fizjologicznej pozycji przez całą noc. Najwięksi producenci materacy posługują się zazwyczaj czterostopniową skalą twardości, za pomocą której określają tę wartość w swoich produktach, a jednocześnie zalecają ich wybór dla określonej grupy osób.

  • Materace H1 to modele miękkie, nazywane również bardzo miękkimi, z których korzystać powinny jedynie osoby o wadze niższej niż 50 kg. Najczęściej wybierane są przez kobiety o drobnej budowie ciała lub do łóżek dziecięcych.
  • Materace H2 to modele średnio miękkie, zalecane dla wszystkich tych, których waga ciała mieści się między 50 a 80 kg.
  • Materace H3 to modele średnio twarde, dostosowane do użytkowania przez osoby o wadze wyższej niż 80, ale niższej niż 100 kg. To dobry wybór także dla kogoś, kto, choć waży mniej, woli spać na twardym materacu lub cierpi z powodu nawracającego bólu pleców.
  • Materace H4 to modele twarde, określane także jako bardzo twarde, na które zdecydować się powinny osoby o wadze przekraczającej 100 kg. Ktoś, kto waży mniej, może korzystać z tak twardych modeli wyłącznie na wyraźne zalecenie wydane przez lekarza.

Rodzaje materacy i rozwiązania zwiększające ich wygodę

Topowi producenci materacy tacy jak polska marka Hilding Anders tworzą modele sprężynowe oraz piankowe. Trudno jednoznacznie stwierdzić, który z rodzajów sprawdza się lepiej. Materace sprężynowe cenione są za swoją trwałość i elastyczność punktową, natomiast modele piankowe za wyjątkowe dopasowanie do kształtu ciała i higienę zapewniającą spokojny sen alergikom.

Tradycyjne modele sprężynowe tworzone przez markę Hilding zostały dopracowane tak, aby każda sprężyna wewnątrz ich konstrukcji mogła działać w pełni niezależnie. W tym celu zostały one zamknięte w małych materiałowych kieszeniach, które dodatkowo zapobiegają przesuwaniu się i skrzypieniu. Podstawowym modelem kieszeniowym jest między innymi Hilding Step. Nieco bardziej zaawansowaną technologią mogą pochwalić się modele takie jak Makarena albo Flamenco, w których sprężyny nie tylko zostały zamknięte w kieszeniach, ale dodatkowo zmniejszone, aby w konstrukcji materaca zmieściło się ich jeszcze więcej.

W nowoczesnych materacach piankowych Hilding stosowane są pianki termoelastyczne oraz wysokoelastyczne. Modele wysokoelastyczne cechują się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia, świetnymi właściwościami higienicznymi oraz stabilnością, która pozwala na tworzenie całych konstrukcji z tych właśnie pianek. Materace termoelastyczne to modele, w których wykorzystano wyjątkowe właściwości pianki Visco. Jako jedyna reaguje ona na ciepłotę ciała, przez co nie sposób znaleźć drugiego materiału o tak dokładnym dopasowaniu do kształtu ciała. Materac Visco 200x200 Rumba lub Salsa to duży model dla pary, który pozwoli na spokojny sen i regenerację wszystkich mięśni.

Materace Hilding w sklepach stacjonarnych w Chorzowie

Materac Hilding można zamówić przez internet lub wybrać w salonach stacjonarnych dostępnych w każdym większym mieście Polski. Żeby znaleźć wszystkie współpracujące z marką sklepy, wystarczy wejść na oficjalną stronę internetową producenta. Wybierając sklepy zlokalizowane w Chorzowie, wyświetli się cała lista salonów dostępnych w tym mieście, w których dostępne są produkty Hilding. W każdym z wymienionych miejsc istnieje możliwość przetestowania wybranego modelu materaca, czyli położenia się na nim i ocenienia jego komfortu.

Czy warto odwiedzać sklep osobiście, aby wybrać odpowiedni model materaca? Z takiej możliwości powinny skorzystać przede wszystkim osoby, które nie są pewne co do tego, jakiego modelu właściwie potrzebują. W salonach stacjonarnych można liczyć na duży wybór dostępnych od ręki modeli i pomoc fachowca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.