Wiadomości z Chorzowa

Narty Atomic - profesjonalny sprzęt narciarski

  • Dodano: 2021-04-14 09:15

Zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze dostrzegają potrzebę zainwestowania w wysokiej jakości sprzęt przeznaczony do zimowych szaleństw. Udając się do sklepów z profesjonalnym sprzętem narciarskim, często jesteśmy przytłoczeni ilością informacji i ogromnym wyborem nart, co zdecydowanie nie ułatwia podjęcia decyzji. W artykule odpowiemy na najpopularniejsze pytania związane z wyborem sprzętu, a dodatkowo przedstawimy historię i ofertę profesjonalnego producenta nart Atomic. 

Historia marki nart Atomic

Austriacki producent Atomic istnieje na rynku od 1904 roku za sprawą Aloisa Rohrmosera, który  jest znany jako twórca jednych z najpopularniejszych nart zjazdowych. Marka ta w krótkim czasie zyskała ogromną popularność, która umożliwiła jej zainwestowanie w drugą fabrykę zaledwie kilkanaście lat po powstaniu pierwszej. Lata 80. ubiegłego wieku przyniosły producentowi Atomic międzynarodowy sukces - od tamtej pory narty tej marki zaczęły pojawiać się w innych krajach. 

Kolejnym przełomowym momentem dla nart zjazdowych Atomic był rok 1989, kiedy na rynku pojawiły się kompleksowe pakiety narciarskie obejmujące m.in. wiązania, kijki narciarskie, buty i narty. Od tamtej pory regularnie powstają nowoczesne, zaawansowane technologicznie systemy typu flex (i nie tylko!), które dostosowują się do stylu jazdy narciarza i warunków atmosferycznych. 

Czym charakteryzują się narty zjazdowe Atomic?

  • nadają się zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych - pasjonatów i profesjonalistów, 
  • oferta Atomic to bogaty wybór nart damskich, męskich i nart typu Junior,
  • szeroki wybór nart w trzech klasach cenowych: podstawowej, średniej i premium, 
  • narty Atomic są wykonane w jakościowe materiały, a dodatkowo są wyposażone w innowacyjne rozwiązania, zapewniające stabilną i swobodną jazdę z doskonałą przyczepnością do podłoża, 
  • producent tworzy przemyślane projekty, które są gwarancją bezpiecznej i komfortowej jazdy na nartach. 

Systemy narciarskie oferowane przez tę markę są jakościowe, innowacyjne i przemyślane, a co za tym idzie jazda na nartach Atomic to czysta przyjemność. Marka ta swój sukces zawdzięcza wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy, których połączenie jest podstawą do tworzenia jakościowych, dopasowanych do anatomii narciarzy nart i butów narciarskich.  

Najpopularniejsze pytania dotyczące poszukiwania nart zjazdowych Atomic

W jaki sposób wybrać odpowiednie narty zjazdowe Atomic?

Podstawowym parametrem, który należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu nart zjazdowych Atomic, jest rozmiar butów i długość nart dostosowanych do stopnia zaawansowania jazdy, techniki, stylu, a także możliwości finansowych klienta. Należy również uwzględnić miejsce zjazdów - na stokach potrzebujemy innych nart niż przy zjazdach poza wyznaczoną trasą. 

Kompletowanie stroju narciarskiego - na co zwrócić uwagę? 

Odpowiedni ubiór na stoku jest kluczem do sukcesu, aby cieszyć się z komfortowej i bezpiecznej jazdy na nartach. Przede wszystkim należy zadbać o wodoodporne i ciepłe ubrania, które spełniają również funkcję ochronną. Specjaliści zalecają, aby stosować tak zwany system warstwowy skompletowany z przewiewnych i oddychających ubrań. Warto zainteresować się ofertą między innymi fartuchów śnieżnych, mankietów narciarskich, regulowanych kapturów czy rzepów na rękawy.  Niezbędna w jeździe są: czapka, kask i gogle narciarskie, komin na szyję rękawice i skarpety.

Gdzie szukać nart Atomic?

Otwarty sezon zimowy oznacza początek poszukiwania profesjonalnych sklepów ze sprzętem narciarskim i wybór prawidłowo dobranych nart. Profesjonalnym sklepem oferującym wysokiej jakości sprzęt narciarski jest Skisport, który w swojej ofercie posiada dziesiątki nart zjazdowych Atomic. Sklep ten łączy w sobie trzy miejsca jednocześnie - punkt sprzedażowy, wypożyczalnię i serwis. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.