Wiadomości z Chorzowa

Nowa firma? Radzimy jak nie zbankrutować na początku drogi!

  • Dodano: 2019-11-06 08:00, aktualizacja: 2019-11-06 09:08

Założenie firmy to nie lada wyzwanie. Wszyscy wiemy jak wiele czasu trzeba spędzić w różnego rodzaju urzędach, by w końcu stać się dumnymi właścicielami własnego biznesu. Niestety samo zarejestrowanie firmy to nie koniec wyboistej drogi do sukcesu. Kiedy mija pierwsza radość, zaczynamy zdawać sobie sprawę z faktu jak wiele wyzwań nasz czeka oraz ile wysiłku będziemy musieli włożyć, by na początku działalności móc związać koniec z końcem. Pamiętamy przecież, że mnóstwo nowych firm bankrutuje wciągu pierwszego roku. Co zrobić, by nie spotkało nas takie nieszczęście? Odpowiedź jest prosta – planujmy i oszczędzajmy!

Dobra organizacja pracy i rozsądne wydawanie pieniędzy pozwoli nam uchronić się przed upadkiem. Oczywiście każdy z nas zdaje sobie sprawę, że przy rozkręcaniu biznesu mamy na głowie mnóstwo wydatków. Musimy przecież wynająć biuro, opłacić rachunki i przede wszystkim wypromować się. Jak zrobić to wszystko bez popadania w koszty? Po prostu postarajmy się podejść do tego z głową.

Coworking, czyli jak podzielić się przestrzenią

Zamiast skakać na głęboką wodę i decydować się na kosztowny wynajem biura, na początku naszej biznesowej drogi postawmy na coworking. Popularny wśród właścicieli małych firm, startupów czy freelancerów, coworking to sposób dzielenia wspólnej przestrzeni biurowej.

Tego typu usługa jest oferowana przez centra coworkingowe działające na terenie całego kraju. W jej ramach możemy zarejestrować swoją działalność pod adresem danego centrum, wynająć stanowisko komputerowe, osobny pokój czy nawet salę konferencyjną. W większości tak funkcjonujących przestrzeni biurowych mamy również możliwość zlecenia obsługi telefonicznej lub e-mailowej za dodatkową opłatą.

Największą zaletą korzystania z centrum coworkingowego jest cena. Miesięczna opłata abonamentowa waha się między 150 a 500 zł. Dużym atutem takiego rozwiązania okazuje się również fakt, że w jego ramach nie musimy martwić się żadnymi dodatkowymi kosztami. Regularnie opłacany abonament uwalnia nas od problemów z rachunkami, wyposażeniem biura czy jego obsługi. Coworking jest rozwiązaniem zdecydowaniem tańszym i po prostu wygodniejszym od wynajmowania biura na własną rękę.  

Reklama w dobrej cenie, czyli jak się wypromować i nie zbankrutować

Wypromowanie nowopowstałej firmy bywa zadaniem bardzo kosztownym. Nie chcąc zlecać go profesjonalnym firmom marketingowym, zazwyczaj sami zajmujemy się reklamą naszego biznesu. Niestety często tego typu działania pochłaniają budżet o wiele większy, niż zakładaliśmy. Poniżej podpowiadamy więc jak się wypromować i przy okazji nie zbankrutować.

Internet

Nigdy nie bagatelizujmy siły Internetu. Wykorzystujmy jego możliwości i postujmy o naszej firmie na różnego rodzaju platformach. Dołączmy do grup tematycznych na portalach społecznościowych, reklamujmy się na lokalnych stronach i bądźmy aktywni na portalach biznesowych.

Tania drukarnia

W trakcie promocji naszej firmy postawmy również na nieco bardziej tradycyjne formy reklamy. Zainwestujmy w sporą ilość ulotek i plakatów, które będziemy mogli rozdawać i rozwieszać w strategicznych punktach naszego miasta. Pamiętajmy jednak, by wydruk materiałów zawsze zlecać drukarniom internetowym, które oferują wykonanie wysokiej jakości o bardzo obniżonej cenie. Nigdy nie zapominajmy, że internetowa drukarnia to tania drukarnia!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.