Wiadomości z Chorzowa

Nowoczesna wymiana walut

  • Dodano: 2018-06-12 07:30, aktualizacja: 2018-06-12 07:48

Nowoczesna wymiana walut, czyli jak internetowe kantory podbiły rynek.

Jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał, aby szukać walut w Internecie. Dziś wymiana on-line stała się na tyle popularna, że większość dużych firm nie korzysta już z tradycyjnych kantorów. Podobnie robi coraz więcej indywidualnych klientów, którzy właśnie w wirtualnym świecie szukają najtańszej waluty. Co zatem wpłynęło na tak wielki sukces kantorów internetowych?

Gdybyśmy cofnęli się w czasie o niecałą dekadę, zapewne niewielu uwierzyłoby nam, że w krótkim czasie wymiana walut w dużej mierze przeniesie się na strony www. A tak właśnie się stało. W 2010 roku rynek zaczął podbijać Internetowykantor.pl, który dał swoim użytkownikom możliwość wymiany walut dokładnie takiej, jak w kantorze stacjonarnym, z tą różnica, że szybciej, taniej i wygodniej, bo w Internecie.

Jak tłumaczyć ogromną popularność tego typu serwisów? Powód jest prosty. Oferta e-kantorów jest wystarczająco konkurencyjna, aby sprostać rywalizacji wielkich banków i kantorów tradycyjnych. Z usług Internetowykantor.pl może korzystać każdy – wystarczy konto w banku. Nie ważne, czy płacisz kontrahentom za granicą, spłacasz kredyt we frankach czy po prostu wymieniasz walutę potrzebną na wakacje. Kantor on-line jest właśnie dla Ciebie.

E-kantory weszły na rynek z prostego powodu. Pokazały, że wymiana walut może być znacznie tańsza niż w banku, a przy okazji wciąż wygodna. Nie bez znaczenia jest też fakt, że coraz więcej walut potrzebujemy w formie elektronicznej na kontach bankowych, a nie w gotówce. Dobrym przykładem są kredyty walutowe, których w Polsce jest około 700 000, czy rozliczenia z zagranicą.

Wymieniając w Internecie wybierasz najtańszą opcję wymiany walut. Spread, czyli różnica między ceną kupną i sprzedaży walut, w tradycyjnym kantorze może wynosić nawet kilkadziesiąt groszy. W Internetowykantor.pl spread jest minimalny, uzależniony od rynku, a nie ustalany przez właścicieli firmy. W ten sposób to klienci zarabiają, a nie firma.

Kantory internetowy zyskały również duże wsparcie dzięki klientom, którzy wybrali je jako idealne źródło walut do spłaty kredytów hipotecznych. Wystarczy w banku, w którym spłacamy kredyt, podpisać aneks, który zgodnie z ustawa antyspreadową pozwoli nam na spłatę należności samodzielnie wymienioną walutą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.