Wiadomości z Chorzowa

Nowoczesne apartamenty w Katowicach: z akcentem na komfort i świetną lokalizację

  • Dodano: 2020-02-13 06:45, aktualizacja: 2020-02-13 06:48

Mianem „apartamentu” określa się dziś nie tylko przestronne, luksusowe mieszkania, ale także znacznie mniejsze lokale, w tym kawalerki. Powód? To słowo znacznie lepiej oddaje standard wykończenia lokali w inwestycjach deweloperskich, również biorąc pod uwagę architekturę budynku oraz jakość okolicznej zabudowy. Apartamenty w Katowicach cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród nabywców – zarówno tych szukających nieruchomości dla siebie, jak i z myślą o jej wynajmie w celu pomnożenia kapitału. Deweloperzy chętnie odpowiadają na te potrzeby, oferując coraz atrakcyjniejsze osiedla mieszkaniowe. Jednym z najciekawszych przykładów na katowickim rynku deweloperskim jest osiedle Pierwsza Dzielnica. Zaprojektowane apartamenty spełnią oczekiwania każdego mieszkańca, bez względu na jego preferencje odnośnie do metrażu.

Pierwsza Dzielnica: co warto wiedzieć o tej inwestycji?

Pierwsza Dzielnica to najnowszy projekt mieszkaniowy realizowany przez znanego na śląskim rynku dewelopera, TDJ Estate. Tym razem inwestor postawił na centralną lokalizację. Po długich staraniach udało mu się nabyć atrakcyjną działkę inwestycyjną w katowickim śródmieściu, a dokładnie przy ulicy Góreckiego, w sąsiedztwie dzielnicy Koszutka. Nie dziwi, że deweloperowi tak bardzo zależało akurat na tej lokalizacji – jest to jeden z najmodniejszych i najbardziej pożądanych przez nabywców mieszkań adresów w stolicy Górnego Śląska.

Skąd taki – jak powiedziałaby młodzież – „hype” na katowickie śródmieście? Przede wszystkim zmienia ono swoje oblicze. Przestało się kojarzyć z przestrzenią, z której ucieka się zaraz po skończeniu pracy czy wizycie w klubie. Obecnie ten rejon miasta przyciąga wielu mieszkańców, którym zależy na łatwym dostępie do miejskiej infrastruktury, miejsc rozrywki, sklepów, ale też terenów rekreacyjnych.

Śródmiejska lokalizacja wydaje się być idealnym wyborem, ponieważ osoby szukające apartamentów w Katowicach mają bardzo sprecyzowane oczekiwania. Spędzają tak dużo czasu w pracy, że nie chcą tracić dodatkowych minut czy nawet godzin na tkwienie w korkach. Potrzebują nie tylko wygodnej przestrzeni do życia, ale także do nieskrępowanego odpoczynku. Chcą mieć pod ręką tak prozaiczne, ale niezbędne rzeczy, jak sklepy, szkoły, przedszkola, żłobki, ośrodki zdrowia, restauracje, kluby, punkty usługowe itd. Cenią sobie przy tym łatwy dostęp do komunikacji publicznej, terenów zielonych, ścieżek rowerowych.

Z tego też powodu nabywcy apartamentów w Katowicach świadomie rezygnują z zakupu mieszkania czy domu w dzielnicach obrzeżnych. Zdecydowanie preferują centralną lokalizację, która daje maksimum swobody. Dokładnie tak, jak Pierwsza Dzielnica.

Apartamenty dla każdego

Pierwsza Dzielnica zaoferuje nabywcom apartamenty o powierzchniach od 28 do 95 metrów kwadratowych. Dzięki temu również osoby, które nie dysponują wysokim budżetem lub kredytują zakup nieruchomości, będą mogły sobie pozwolić na zamieszkanie w tym wyjątkowym miejscu.

Wyjątkowym również dlatego, że deweloper przewidział bardzo funkcjonalne i wygodne rozwiązania, które mają bezpośrednie przełożenie na wysoki komfort codziennego życia. Mieszkańcy będą mieć do swojej dyspozycji pralnię, bawialnię czy parking podziemny. Ciekawym udogodnieniem jest planowana strefa coworkingowa, co z pewnością zainteresuje osoby pracujące zdalnie i prowadzące własne, niewielkie biznesy.

Z kolei na dolnych kondygnacjach budynków mieszkalnych deweloper przewidział przestrzeń na lokale usługowo-handlowe, w tym restaurację, salon piękności czy piekarnia.

Apartamenty w Katowicach: może ekskluzywny penthouse?

Pierwsza Dzielnica jest unikalnym projektem architektonicznym w Katowicach również dlatego, że rzadko się zdarza, aby w ramach jednej inwestycji mieszkaniowej zaoferować lokale wpisujące się w potrzeby praktycznie każdej grupy nabywców. Również tych, którzy mierzą bardzo wysoko – i to dosłownie.

Na najwyższych kondygnacjach budynków wielorodzinnych deweloper przewidział penthousy, czyli przestronne mieszkania wykończone w standardzie premium. Dostępne powierzchnie od 102 do aż 231 metrów kwadratowych pozwalają nabywcom znaleźć taką nieruchomość, która będzie dla nich idealna pod względem przestronności, kosztu zakupu oraz późniejszego utrzymania. Z komfortowych tarasów można będzie podziwiać panoramę Katowic oraz okoliczne tereny zielone. Zakup penthouse’u na osiedlu Pierwsza Dzielnica można zatem uznać za bardzo dobrą inwestycję – również dla osób szukających długoterminowej lokaty kapitału z gwarantowaną stopą zwrotu.

Pierwsze apartamenty w Katowicach na osiedlu Pierwsza Dzielnica zostaną oddane do użytku w III kwartale 2021 roku. Wtedy deweloper planuje zakończenie premierowego etapu inwestycji, obejmującego trzy 12-kondygnacyjne budynki z łącznie 256 mieszkaniami o różnych metrażach.

Więcej informacji na temat inwestycji można znaleźć na jej oficjalnej stronie internetowej www.pierwszadzielnica.pl. Biuro sprzedaży mieszkań znajduje się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla 1.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.