Wiadomości z Chorzowa

Ogniwa fotowoltaiczne - jakie rodzaje są dostępne na rynku?

  • Dodano: 2019-12-17 13:15

Jeśli chcemy obniżyć rachunki za prąd, to powinniśmy postawić na odnawialne źródła energii. Rozwiązaniem idealnym dla gospodarstw domowych są panele słoneczne. Są one w stanie zapewnić całoroczne zapotrzebowanie gospodarstwa w energię elektryczną. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak dobrze dobrać instalacje fotowoltaiczne?

Ogniwa fotowoltaiczne pojawiają się w coraz większej liczbie gospodarstw domowych. Rozwiązanie to generuje bowiem liczne korzyści, które bardzo szybko są odczuwalne dla domowników. Przede wszystkim dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie całkowicie zastąpić prąd dostarczany od lokalnego dostawcy. Możliwe jest to dzięki dostosowaniu mocy systemu do potrzeb danego gospodarstwa. Oblicza się to na podstawie rocznego zużycia prądu przed domowników. W branży przyjęto, że dla czteroosobowej rodziny idealnym rozwiązaniem będzie instalacja o mocy 5 kW. Ogniwa fotowoltaiczne z osprzętem zajmują wówczas około 33 metrów kwadratowych. Taką instalację możemy umieścić na dachu lub na ziemi w ogrodzie. To od nas zależy, który wariant wybierzemy.

Ogniwa fotowoltaiczne – jakie rodzaje znajdziemy w ofercie producentów?

Panele słoneczne są nie tylko najważniejszą częścią instalacji, ale i pochłaniają znaczną część budżetu niezbędnego do realizacji takiego systemu. Producenci mają w sprzedaży dwa rodzaje tych modułów – monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. Pierwsze ogniwa fotowoltaiczne są produkowane z monokryształu krzemu. Rozpoznamy je po zaokrąglonych bokach i ciemnoniebieskiej barwie. Tego rodzaju ogniwa fotowoltaiczne są obecnie uważane za najlepsze. Na tej stronie dowiesz się więcej na ten temat https://sklep.ekotechnologia.eu/c/22/panele-sloneczne.html. Nieco tańsze, choć równie dobre, są panele polikrystaliczne. Te wyróżniają się jasną barwą oraz kwadratowym kształtem. Ogniwa fotowoltaiczne najlepiej kupować od sprawdzonych dostawców. Oszczędności na tego typu materiałach mogą bowiem okazać się brzemienne w skutkach. W konsekwencji zamiast oszczędzić będziemy musieli wydać jeszcze więcej. Lepiej więc od razu powierzyć zakup ogniw fotowoltaicznych i pozostałych elementów sprawdzonej firmie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.