Wiadomości z Chorzowa

Okna – co warto o nich wiedzieć?

  • Dodano: 2022-07-27 09:45

Okna dzielimy ze względu na materiał, z jakiego są wykonane lub na sposób otwierania. Jeżeli chodzi o pierwsze zróżnicowanie to możemy mówić o oknach standardowych, połaciowych (inaczej dachowych) oraz tarasowych (ich odpowiednikiem w bloku będzie okno balkonowe). Możemy mieć do czynienia z oknami nieotwieranymi, tak zwanymi witrynowymi, oknami uchylnymi, odchylnymi, obrotowymi, rozwiernymi lub przesuwnymi.

O czym warto pamiętać?

Decydując się na konkretny model oraz firmę okna PCV warto wziąć pod uwagę nasze długofalowe, wieloletnie potrzeby. Nie ma sensu kierować się chwilową modą na przykład na drewniane okna przesuwne, jeśli wiemy, że nasz styl życia będzie się kłócił z ich funkcjonalnością. Tak samo jak nie ma sensu dopłacać za materiał tylko ze względu na jego walory estetyczne. Nasz gust może się za kilka lat zmienić, a okna pozostaną. Niezależnie jednak od wyboru rodzaju okna, fundamentalne znaczenie ma odpowiedni montaż. 

Sztuka dobrego montażu

Ekipa monterska oraz jej profesjonalizm ma ogromne znaczenie dla komfortu i wygody naszego życia. Nawet okno z najwyższej półki, z najlepszymi parametrami nie będzie funkcjonalne, jeżeli zostanie wadliwie zamontowane. Na czym mogą polegać błędy w montażu okien? Te najbardziej popularne polegają na wstawianiu okna w zbyt duże lub zbyt małe otwory w murach. Inny błąd to mocowanie okna bez kotew na samą piankę oraz podpieranie okna klinami, które ostatecznie są usuwane do montażu parapetu. Każdy z wymienionych wyżej błędów monterskich będzie skutkował przepuszczaniem ciepła, a więc również wyższymi rachunkami za ogrzewanie. W efekcie, mając najlepsze na rynku okna, będziemy płacić więcej niż na przykład sąsiedzi ze standardowymi oknami PVC. 

Jaka powinna być firma montująca okna?

Zanim podpiszemy umowę z firmą, która ma nam zamontować okna, warto sprawdzić sytuację rynkową i wybrać najlepszego usługodawcę. Często w takich wypadkach wystarczy popytać naszą rodzinę czy znajomych, którzy w ostatnim czasie budowali lub remontowali dom. Poczta pantoflowa to najlepszy sposób na znalezienie wiarygodnej i solidnej firmy zajmującej się stolarką okienną. Jeśli ta możliwość odpada w naszym przypadku, poszukajmy w sieci najbardziej polecanych firm. Koniecznie powinny one oferować zarówno sprzedaż okien jak i ich montaż. Tylko w takim wypadku, w razie problemów, będziemy mogli szybko i skutecznie złożyć reklamację.

Jeżeli już znajdziemy usługodawcę, który wydaje nam się odpowiedni – zapytajmy go o doświadczenie, najlepiej poparte referencjami od różnych klientów. Najlepszym wyborem będzie przedsiębiorstwo, które może pochwalić się zarówno realizacjami u klientów prywatnych jak i w firmach. Widząc szeroki zakres prac ekip monterskich, będziemy spokojniejsi o nasze zlecenie. Ważne też, by firma współpracowała z topowymi producentami okien. Kupując usługę tak zwanego dobrego montażu i wysokiej klasy okna, możemy być pewni, że minimalizujemy ryzyko wystąpienia jakichkolwiek błędów po stronie usługodawcy.
 

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.