Wiadomości z Chorzowa

Pompy ciepła - montaż pomp ciepla powietrznych, wodnych i gruntowych. Serwis instalacji

  • Dodano: 2023-03-27 09:15

Za jakiś czas nie będzie można palić w piecu, a miesięczne koszty gazu przekroczą Twoją wypłatę. Stań się niezależny, a przy tym ogranicz zanieczyszczenie środowiska. Przekonaj się, ile pieniędzy zostanie w Twojej kieszeni, kiedy zamontujesz nowy system grzewczy. Jeśli szukasz solidnej pompy ciepła, Wrocław oferuje wysokiej jakości urządzenia grzewcze, ich instalację i serwis. Dowiedz się, jakie są rodzaje pomp ciepła i która z nich sprawdzi się najlepiej w Twoim domu. 

Odnawialne źródła energii - pompy ciepła

Istnieją trzy podstawowe rodzaje tych urządzeń, a wszystko zależy od tego, skąd czerpią energię. Pompy ciepła gruntowe, powietrzne i wodne działają na takiej samej zasadzie. Pobierają energię i przetwarzają ją na ciepło do ogrzewania pomieszczeń oraz - część z nich - do podgrzania ciepłej wody użytkowej. 

Pompy ciepła da się połączyć z istniejącą instalacją: kotłem gazowym albo fotowoltaiką. Jeśli w Twoim domu znajduje się któreś z tych urządzeń, to wcale nie oznacza, że musisz zrezygnować z pompy lub rozebrać stary system, by ją zamontować. Dzięki temu zaczniesz żyć energooszczędnie i ograniczysz emisję spalin do powietrza.

Pompy ciepła gruntowe - czym są i jak działają?

Zapewniają najtańszą eksploatację, ale żebyś mógł je zainstalować, Twoja działka musi spełnić pewne warunki. Przede wszystkim musi być na niej tyle wolnego miejsca, żeby dało się założyć cały system. Budowa geologiczna gruntu powinna pozwolić na wykonanie odwiertów, a to nie zawsze jest możliwe. Jeśli jednak wszystko jest w porządku i możesz skorzystać z pomp gruntowych, rozważ ten pomysł - urządzenia pozwalają zaoszczędzić najwięcej na rachunkach za ogrzewanie.

Pompy ciepła powietrze-powietrze i powietrze-woda - nowoczesne instalacje urządzeń grzewczych do domu

Najczęściej stosuje się właśnie je z uwagi na to, że są łatwe w montażu, mają najmniejsze wymagania techniczne i niską cenę. Dzielą się na pompy powietrze-powietrze, które nawiewają ciepłe powietrze do pomieszczeń w domu i powietrze-woda, które zapewniają temperaturę w kranie, grzejnikach czy ogrzewaniu podłogowym. Wyglądają jak klimatyzacja (i latem mogą ją zastąpić) - składają się z jednostek wewnętrznych i zewnętrznej, którą wiesza się na ścianie budynku albo ustawia w ogrodzie czy na tarasie. 

Pompy ciepła woda-woda

Żeby ją założyć, musisz mieć dostęp do dwóch zbiorników wodnych. Z uwagi na pewną trudność tego rozwiązania, jest ono najrzadziej stosowane. Niekiedy na działce nie da się wykopać studni głębiowej, a stan wody w naturalnym akwenie nie pozwala na jej pobór. Ryzykiem może być też to, że nawet jeśli w momencie montażu woda jest czysta, to może ulec zmianie już w trakcie użytkowania. Dlatego ważne jest, żeby używać odpowiednich filtrów oraz części odpornych na rdzewienie.

Oszczędzaj na rachunkach. Wybierz instalację pompy ciepła: Wrocław i okolice. Sprzedaż, montaż i serwis 

Chcesz kupić i uruchomić nowe źródło ciepła? Zależy Ci na tym, żeby było ekologiczne? Zapoznaj się z KlimaVip, firmą oferującą  montaż pomp ciepła na terenie Wrocławia i okolicach oraz kompleksową obsługę w zakresie doradztwa i serwisu. Zobacz, jak łatwo obniżysz koszty energii cieplnej, a jednocześnie zainwestujesz w zdrowe źródło energii.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.