Wiadomości z Chorzowa

Pożyczanie krok po kroku. Jak bezpiecznie wziąć pożyczkę?

  • Dodano: 2020-06-23 15:30

Bank to miejsce, które kojarzy się z bezpieczeństwem. To instytucje, którym powierzamy pieniądze, często bardzo duże. Korzystając z jakichkolwiek produktów finansowych, oczekujemy, że transakcja przebiegnie pomyślnie, bez ryzyka i zakłóceń. Dotyczy to w szczególności transakcji internetowych, gdzie nie mamy bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem banku. Jak zadbać o bezpieczeństwo w takiej sytuacji?

Pożyczka przez internet – jak to wygląda w praktyce?

Wzięcie pożyczki gotówkowej przez internet to dziś dosyć powszechna usługa. Za jej popularnością przemawia przede wszystkim prostota – sam proces jest zazwyczaj znacznie uproszczony, a formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. Jak to wygląda w praktyce? Wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy i wypełnić wniosek pożyczkowy. Do uzyskania pożyczki gotówkowej konieczny jest poniższy komplet dokumentów:

  • dowód osobisty,
  • dane adresowe,
  • zaświadczenie o dochodach (umowa o pracę, działalność gospodarcza, renta, emerytura itp.).

Jeśli wolimy, by przez cały proces przeprowadził nas konsultant, możemy skorzystać także z innej opcji zdalnego pożyczania pieniędzy. Możemy to zrobić za pośrednictwem infolinii lub wypełniając formularz kontaktowy na stronie. 

Bezpieczna pożyczka w sieci – o czym pamiętać?

Decydując się na ofertę pożyczki gotówkowej przez internet, powinniśmy pamiętać o kilku kwestiach gwarantujących bezpieczeństwo transakcji. Przede wszystkim upewnijmy się, że strona, z której korzystamy, posiada odpowiednie certyfikaty. Można to rozpoznać dzięki kłódce umieszczonej po lewej stronie paska adresu – certyfikat SSL zapewnia bezpieczne szyfrowane połączenie i zapobiega wyciekowy poufnych danych.

Podczas dokonywania jakichkolwiek transakcji internetowych – zwłaszcza tych związanych z bankowością, upewnijmy się, że korzystamy z bezpiecznego domowego łącza. Korzystanie z sieci, do której dostęp ma więcej użytkowników (np. w galeriach handlowych, na dworcach kolejowych), zwiększa ryzyko utraty danych lub włamania na konto. Nieocenionym wsparciem w takich sytuacjach będzie także instalacja oprogramowania antywirusowego.

Pamiętajmy, że skuteczna ochrona danych zależy także od naszych działań. Nie przekazujmy nikomu poufnych informacji, nie wysyłajmy skanów dowodu osobistego i wypełniania formularzy w niepewnych stronach internetowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.