Wiadomości z Chorzowa

Pożyczki dla firm ze środków unijnych

  • Dodano: 2020-02-25 11:30

Posiadanie własnej firmy to szereg płynących z tego korzyści. To duże możliwości rozwoju, to praca na własny rachunek, szansa na lepsze pieniądze. Samo założenie jednak firmy i początek jej rozwoju nie jest rzeczą łatwą. Nie zawsze mamy odpowiednie fundusze, aby móc sobie pozwolić na to, czego dla tej firmy chcemy. Nie zawsze możemy zainwestować w dobrą reklamę, nie zawsze mamy szansę na to, by kupić odpowiedni sprzęt, odpowiednią ilość towaru. Co więc powinniśmy w takiej sytuacji zrobić? Czy brak pieniędzy wiąże się z brakiem możliwości rozwoju i zyskania tego, na czym nam zależy?

Absolutnie nie. Każdy z nas, kto założy nową firmą ma jak najbardziej możliwość otrzymania pożyczki dla firm www.pfp.com.pl/pozyczki, a więc rozwiązania, dzięki któremu te możliwości działania po prostu się pojawiają. Większość młodych firm działa dzięki pieniądzom, które udało się pożyczyć. Ludzie, którzy zakładają bowiem własne działalności, zazwyczaj zaczynają od zera, a więc większość nie posiada kapitału, by firma mogła prosperować tak, jakby chciała.

Środki unijne i możliwości rozwoju

Każda firma stawia na zupełnie inny rodzaj pożyczki, w zależności od tego, ile chce pożyczyć, na jak długo, jaki ma cel i jakie są możliwości na spłatę pieniędzy. Dla jednych idealną opcją okazuje się być pożyczka w banku, która gwarantuje minimum formalności i brak specjalnych wytycznych, jeśli chodzi o pomoc finansową danej placówki bankowej. Są jednak i inne szanse na pożyczkę, a jedną z nich jest pożyczka ze środków unijnych. Czym ona jest? Jakie daje możliwości? Na jakich warunkach i dla kogo jest ona skierowana?

Fundusze unijne dają ogromne możliwości, jeśli w grę wchodzi rozwój inwestycji dla małych jak również i dla średnich firm. Wiadomo bowiem, że przedsiębiorcom zakładającym jednoosobowe działalności lub małe firmy jest zdecydowanie trudniej na rynku, niż dużym firmom. Wychodząc więc im naprzeciw, mają one szansę otrzymania pożyczki dla firm ze środków unijnych, które udzielane są przez specjalne programy na bardzo korzystnych warunkach. Nie ma w nich żadnych dodatkowych opłat, nie ma prowizji i ukrytych haczyków. Nie trzeba spełniać większych wymagań, nie trzeba posiadać określonych kryteriów. Jeśli chcemy pomocy w formie pożyczki, jak najbardziej mamy możliwość ją otrzymać.

Dwie formy pomocy

W ramach pieniędzy z programów unijnych, które stanowią pożyczkę dla małych i średnich firm, wyróżnić można dwa programy. Jednym z nich jest pomoc dla osób, które dopiero co zakładają firmę lub które tworzą nowe stanowisko pracy dla pracownika. Jest to więc forma pożyczenia pieniędzy na start. Mamy plan, jest dobry pomysł, są duże chęci, ale brakuje nam pieniędzy na to, by swoje wizje zrealizować. Dzięki takim pieniądzom z Unii, szansa na rozwój firmy jest zdecydowanie większa, dlatego też jeśli są możliwości, to warto z nich właśnie skorzystać. Podobnie jest w przypadku osoby, która prowadzi działalność i chce stworzyć nowe stanowisko pracy, a więc dać komuś zatrudnienie. Tworząc takie miejsce, może jak najbardziej o taką pożyczkę na start się ubiegać. Drugą formą pomocy w formie pożyczki jest z kolei pożyczka dla przedsiębiorców, a więc forma pomocy dla firm, które na rynku już istnieją, ale które chcą się dalej rozwijać, które pragną stworzyć coś nowego, które chcą zainwestować w nowe produkty lub nowe usługi.

Jeśli więc nie mamy możliwości finansowych, to na pewno taka pożyczka ze środków unijnych stanowi bardzo dobry wybór dla wszystkich osób, które chcą założyć firmę i potrzebują pieniędzy na start, dla tych, którzy tworzą nowe stanowiska pracy i dla tych, którzy chcą firmę rozwijać.

Poszukiwanie programów unijnych

Na rynku działa wiele programów unijnych, które świadczą pełną pomoc i wsparcie dla wszystkich tych osób, które potrzebują pieniędzy. Nie zawsze są możliwości, by pożyczyć pieniądze od znajomych, nie zawsze mamy swój kapitał i nie zawsze bank jest w stanie nam pomóc, a nawet jeśli jest, to oprocentowanie jest tak duże, iż ciężko jest nam taką pożyczkę zabrać. Możliwości, jakie dają nam programy unijne są zdecydowanie większe, a pożyczki dla firm oferowane przez nich dostępne na dużo niższym oprocentowaniu.

Gdzie takie programy znaleźć? Na pewno kopalnią wiedzy jest Internet. To właśnie tam znajdziemy szereg cennych informacji, jeśli w grę wchodzi pełen zakres wiedzy z tej tematyki. Zanim będziemy chcieli rozpocząć procedurę przygotowawczą i cały etap pozyskiwania pożyczki, wcześniej warto poznać niezbędne informacje, dowiedzieć się o nich jak najwięcej, a dopiero potem zacząć działać. W jednych miejscach należy spełnić określone warunki, w innych dostępna kwota jest wyższa lub niższa. Warto sprawdzić, porównać i zdecydować się na takie rozwiązanie, które będzie dla nas najbardziej opłacalne i które pozwoli nam zrealizować wszystkie nasze zawodowe marzenia związane z własna firmą. Czy jesteście gotowi na to, by działać? Czy chcecie coś osiągnąć, a blokuje Was jedynie kwestia braku pieniędzy? My jesteśmy przekonani o tym, że ze środkami z programów unijnych, można osiągnąć naprawdę wiele.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.