Wiadomości z Chorzowa

Projekty domów - najnowsze trendy

  • Dodano: 2019-11-29 09:15

Projektowanie domów jest nieco podobne do mody. W obu dziedzinach bowiem zachodzą zmiany i panują mody. Jakimi cechami charakteryzują się najnowsze projekty domów jednorodzinnych?

Najnowsze trendy w projektowaniu domów – nowoczesność standardem

O najnowszych domach można ogólnie powiedzieć, że są nowoczesne. Cóż to oznacza? Przede wszystkim oszczędność zdobień oraz stonowanie kolorów. W najnowszych projektach nie uświadczymy pastelowych kolorów fasad. Raczej będą one stonowane, utrzymane w skali szarości, bieli, czerni. Elementy drewniane także są bardzo popularne. Nowoczesność fasady nie oznacza braku nawiązań do klasyki. Powodzeniem cieszą się domy w stylu rustykalnym. Także techniki budowy ulegają zmianie. Powoli, lecz coraz bardziej na popularności zyskuje technika budowy domu nie z cegły a z drewna. Z trzech możliwych technik budowy domów drewniany – z bali, z gotowych modułów czy na podstawie drewnianego szkieletu, ta ostatnia jest najpopularniejsza. Ma ona nawet swoją nazwę tzw. metoda kanadyjska. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej inwestorów, modne stają się rozwiązania energooszczędne. Polegają one na utrzymaniu prostej bryły, zastosowaniu jedno lub dwuspadowego dachu, zastosowaniu specjalnej grubości izolacji, umieszczeniu dużych przeszkleń po stronie południowej domu oraz montażu paneli fotowoltaicznych. Co do samego kształtu bryły popularne są prostokąty (zwłaszcza w tzw. stodołach), ale powodzeniem cieszą się też domy w kształcie litery L czy T. Lecz nawet w tych bardziej wymyślnych kształtach panuje prostota jeśli chodzi o fasadę. Im mniej dom przypomina dworek, czy też okazałą willę z licznymi kolumnami, tym jest nowocześniejszy.

Najnowsze projekty domów - dwa warianty

W tym akapicie przyjrzymy się dwóm rozwiązaniom zastosowanym w najnowszych projektach domów. Pierwszym z nich będzie projekt domu PWD BW-32 CE. To nowoczesny dom, budowany zgodnie z normą WT 2017 (dot. odpowiedniej grubości izolacji), przypomina kształtem bardziej tradycyjne konstrukcje. Z jasną fasadą, ciemną dachówką kontrastują drewniane okiennice i balustrady. Projekt uwzględnia jednostanowiskowy garaż, którego brama również przypomina drewno. Jest to dom parterowy, posiadający funkcjonalne poddasze. Powierzchnia użytkowa budynku to niewiele ponad 135m2. Na parterze znajduje się pokój dzienny, jadalnie połączona z kuchnią, pokój, WC, przedsionek, schowek i wiatrołap. Poddasze zaś to 3 sypialnie, przedpokój i łazienka oraz strych, który można dowolnie zaadoptować. Cena tego domu w stanie surowym to niecałe 230 000zł, natomiast projekt kosztuje niewiele ponad 2500zł. Dla odmiany dizajn domu 

MT Justa 3 CE jest ultranowoczesny. Jest to nowoczesna stodoła. Prosta bryła z garażem (dwustanowiskowym) i wysuniętym salonem, których dach jest podłogą dużego tarasu. Powierzchnia użytkowa budynku to niemal 170m2. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat tego rozwiązania https://pracownia-projekty.dom.pl/. Dom ma dużo przeszkleń jak i spełnia normy energetyczne. Na parterze znajdują się spiżarnia, kotłownia, kuchnia, salon z jadalnią, sypialnia, WC, garderoba oraz kotłownia. Na piętrze mieszczą się 2 sypialnie, garderoba, łazienka i wyjście na wspomniany duży taras. Za dom w stanie surowym zapłacić trzeba będzie prawie 274 000zł, natomiast za projekt 5000zł.

Projekty domów – czy warto postawić na najnowsze z nich?

Najnowsze projekty domów starają się być przyszłościowe. Są energooszczędne oraz bardzo funkcjonalne. Powyższe to tylko 2 przykłady z wielu najnowszych projektów. Rozwiązania, które prezentuję te projekty domów, można znaleźć też w domach o mniejszej powierzchni, innym nieco stylu a nawet w bliźniakach.
 

Komentarze (2)    dodaj »

  • Marta

    Ten dom ze zdjęcia w ogóle mi się nie podoba. Jestem na etapie wybierania domu z homekoncept, oni mają nowoczesne i ładne projekty. Chce by dom i z zewnątrz i wewnątrz wyglądał elegancko i by sąsiedzi zazdrościli :)

  • toi toi

    ciekawe kto tam mieszka w tym domu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.