Wiadomości z Chorzowa

Przegląd ofert prepaid - na co warto zwracać uwagę?

  • Dodano: 2020-07-07 15:15

Wśród ofert operatorów komórkowych coraz większą popularność zyskują oferty na abonament, ponieważ zachęcają klientów licznymi bonusami i niższymi cenami. W dalszym ciągu jest jednak spora grupa osób, która ponad takie korzyści ceni sobie brak długoterminowych umów i elastyczność warunków, na jakie pozwalają oferty prepaid.

Nic więc dziwnego, że firmy telekomunikacyjne również na tym polu prowadzą zaciętą rywalizację i próbują prześcignąć swoich konkurentów. Przed wybraniem oferty na kartę warto więc porównać rozwiązania oferowane przez różne sieci, by wybrać to najkorzystniejsze.

Zalety ofert na kartę

Zdecydowanie największą zaletą ofert prepaid jest fakt, że pozwalają one uniknąć wielomiesięcznych zobowiązań, ponieważ nie wymagają od nas podpisania umowy. Wystarczy wykupić starter i doładowywać konto według swoich potrzeb. Nie znaczy to oczywiście, że każdy operator oferuje nam takie same warunki - w zależności od wybranej opcji w ramach tej samej kwoty możemy otrzymać zupełnie odmienny produkt. Należy więc na samym początku dobrze oszacować swoje potrzeby, dzięki czemu będziemy mogli wybrać pakiet, który sprawdzi się w naszej sytuacji. Warto też już na samym początku sprawdzić promocje i dodatki oferowane klientom przez różne firmy, jak na przykład możliwe korzyści oferowane przez Orange, z którymi możemy zapoznać się na https://mamyje.pl/kody-rabatowe/orange.

Zarówno sama oferta, jak i możliwe dodatki mogą dotyczyć różnych kwestii, warto więc wiedzieć, na co zwracać uwagę porównując dostępne na rynku rozwiązania.

Okres ważności konta

Klienci często zakładają, że w celu zachowania ważności konta muszą regularnie je doładowywać, nawet jeśli mają na nim jeszcze sporo niewykorzystanych środków. Jednak w rzeczywistości wiele w tej kwestii zależy od wybranego operatora - w niektórych przypadkach faktycznie okres przedłużenia ważności jest ściśle powiązany z kwotą doładowania (im mniejsza kwota, tym krótszy okres ważności). Można jednak znaleźć na rynku również oferty, które po każdym doładowaniu zapewniają aktywność konta na kolejny rok (należy przy tym jednak zwrócić uwagę, czy dzieje się tak automatycznie, czy wymagana jest aktywacja usługi, co więcej w niektórych przypadkach może być to opcja dodatkowo płatna) lub nawet bezterminowo.

Zasięg

Kwestia zasięgu staje się w Polsce coraz mniejszym problemem z każdym mijającym rokiem, nie znaczy to jednak, że sięga on już wszędzie - w dalszym ciągu można znaleźć miejsca, gdzie korzystanie z telefonu będzie po prostu utrudnione, przy czym chodzi tu zarówno o możliwość wykonywania połączeń, jak i korzystanie z Internetu. Przed zdecydowaniem się na usługi konkretnego operatora warto więc skupić się nie tylko na oferowanych cenach, ale też porównać jakość zasięgu w naszym regionie - w ten sposób unikniemy zbędnych komplikacji.

Limity danych

Obecnie wiele ofert na kartę zawiera nielimitowane rozmowy i SMS-y, jest to niewątpliwie korzystne rozwiązanie, nie da się jednak ukryć, że obecnie największa rywalizacja pomiędzy ofertami odbywa się w ramach oferowanego w pakiecie Internetu. Należy więc zastanowić się, ile GB średnio potrzebujemy w miesiącu i pod tym kątem porównywać oferty. Ważne jest jednak sprawdzenie również, czy oferowana cena za 1GB danych jest stała, czy dostajemy ją tylko na start.

Coraz większa liczba operatorów sprawia, że klienci otrzymują więcej możliwości do wyboru, sprawia to również, że sieci komórkowe muszą oferować coraz atrakcyjniejsze warunki, by zachęcić ich do wybrania danej firmy. Dzięki temu pojawiają się coraz ciekawsze rozwiązania, które zwiększają wygodę użytkowników - może dotyczyć to na przykład doładowania telefonu online czy bonusów dla stałych klientów. Swojego wyboru nie powinniśmy więc podejmować tylko i wyłącznie patrząc na cenę, ponieważ istnieje wiele innych czynników, które wpływają na to, czy dana oferta jest dla nas korzystna, czy nie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.