Wiadomości z Chorzowa

Ranking 2022 - oczyszczacze powietrza bez nawilżania

  • Dodano: 2022-05-23 11:45

Oczyszczacze powietrza to urządzenia z segmentu sterylizacji powietrza, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Jakość powietrza, którym oddychamy w Polsce nie należy do najlepszy, a raczej można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że jest jedną z najgorszych, stąd też warto jest przyjrzeć się bliżej urządzeniu, które pozwolą nam zadbać o powietrze we własnym domu. Jacy producenci są najlepsi i jaki oczyszczacz powietrza wybrać według rankingu?

Oczyszczacze powietrza najlepsze marki

Branża urządzeń do filtracji powietrza stale się rozwija, jeśli tylko zdecydujemy się na zakup tego typu urządzenia, czy to do użytku domowego, czy też do firmy raczej nie będziemy narzekać na brak możliwości wyboru, co nie oznacza ze wszyscy producenci przedstawiają równie dobre urządzenia. Na rynku polskim prym wiedzie japoński Sharp, choć jego dużym konkurentem jest nowość w branży duńskie oczyszczanie powietrza producenta Vestfrost. Zarówno modele od Sharp jak te od Vestfrost charakteryzuje wysoka skuteczność, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo urządzeń, dlatego z powodzeniem można je umieścić w salonie, sypialni, a nawet pokoju dziecka. Oczyszczacze powietrza producenta Vestfrost posiadają dedykowaną aplikację mobilna, ale ich wybór w porównaniu z Sharp jest niewielki, natomiast japońskimi urządzeniami nie można zdalnie sterować, jednak ilość modeli do wyboru może zachwycić niejednego klienta.

Ranking najlepszych oczyszczaczy powietrza w 2022 r.

Oczyszczacze powietrza, które znajdą się w rankingu to takie nadające się do średnich powierzchni oraz nie posiadające funkcji nawilżania. Jakie modele szczególnie polecamy?

VESTFROST VP-A1M30WH oczyszczacz powietrza z lampą UV- ten model oczyszczacza powietrza producenta Vestfrost nie bez powodu znalazł się na pierwszym miejscu, to urządzenie praktycznie na każdą kieszeń, a do tego o wyjątkowo dobrych parametrach. Wieloetapowa filtracja, przy wykorzystaniu generator jonów oraz lampy uv i filtra HEPA, zapewnia najwyższą jakość filtracji. VESTFROST VP-A1M30WH oczyszczacz powietrza nadaje się do powierzchni nieprzekraczającej 42m2, pracuje cicho, można nim zdalnie sterować, jest prosty w obsłudze i niezwykle funkcjonalny. Jego koszt to 1099 zł.

Sharp FP-J60EU-W- równie dobre urządzenie, choć bez możliwości zdalnego sterowania, stosujące wieloetapową filtrację, jest funkcjonalny, wykorzystuje nowoczesne jak Plasmacluster, skutecznie oczyszcza powietrza a także dba o równowagę anionowo-kationową w powietrza. Koszt oczyszczacza to 2999 zł

Vestfrost VP-A1Z40WH- średni z braci od Vestfrost, choć niewiele w porównaniu z VESTFROST VP-A1M30WH oczyszczacz powietrza, Vestfrost VP-A1Z40WH nadaje się do powierzchni nieprzekraczającej 48 m2, pracuje cicho i wieloetapowo, jest kompaktowy. Na pochwałę zasługuje także jego wygląd. To dobre urządzenie w atrakcyjnej cenie, koszt tego oczyszczacza powietrza producenta Vestfrost wynosi 1499 zł.

Wybierając jeden z powyższych modeli, z pewnością poczujemy różnicę w jakości powietrza. Warto tego typu urządzenie kupować w profesjonalnych sklepach.
Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (2)    dodaj »

  • Antek

    kupiłem ostatnio oczyszczacz powietrza Aria firmy Mateko i tam jest dokładnie wyszczególnione jak o niego dbać i jak zmieniać filtry. urządzenie nie jest tanie, więc zamierzam to wykonać. no ale warte ceny, innowacyjny system filtracji który nawet na targach IFA w Berlinie zostanie zaprezentowany

  • Marlena

    Szukam oczyszczacza więc zestawienie mi się przyda. Już mam niby roombę z dobrymi filtrami i kurzu w domu nie mam prawie, ale dobry oczyszczacz dopełniłby wszystko i powietrze miałabym naprawdę czyste

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.