Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Ranking prywatnych pakietów medycznych

  • Dodano: 2019-03-14 08:15, aktualizacja: 2019-03-14 08:21

Zakup pakietu medycznego zdaje się być w ostatnich latach koniecznością wobec tego, co oferuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Jeśli nie chcemy czekać kilku miesięcy na wizytę u specjalisty - zdecydujmy się na pakiet medyczny.

Przed zakupem warto jednak zorientować się w produktach, jakie dostępne są na rynku ubezpieczeniowym. Zbyt pochopny zakup nie przyniesie nam zbyt wielu korzyści, a jedynie przepłacimy. Dlatego warto szukać mądrze i świadomie  - podpowiemy jak to zrobić.

Ranking pakietów medycznych

O pakietach medycznych najczęściej dowiadujemy się w pracy, gdy pracodawca umożliwia nam taki zakup równolegle z zakupem ubezpieczenia grupowego na życie.

Musimy mieć jednak świadomość, że pakiet medyczny możemy nabyć również indywidualnie, dzięki czemu znajdziemy dokładnie to, czego potrzebujemy.

Pakiety medyczne różnią się dość mocno od siebie - część z nich umożliwia darmowe wizyty u 5 specjalistów, inne z kolei zapewniają nam lekarzy aż 65 różnych specjalizacji. To do nas należy decyzja, na czym bardziej nam zależy.

Najlepszą decyzję podejmiemy zatem wówczas, gdy będziemy bardzo świadomi swoich potrzeb. Mamy problemy z kręgosłupem - sprawdźmy czy oferta zapewnia nam ortopedę, rehabilitację oraz RTG, jeśli mamy problemy skórne - zobaczmy czy polisa umożliwia wizyty u dermatologa, problemy z sercem - przyda nam się pomoc kardiologa itd.

Gdy znamy swoje wymagania względem polisy - szukajmy oferty na sprawdzonych, wiarygodnych źródłach. Do nich należą strony, które prowadzą rankingi ubezpieczeniowe. Dlaczego z nich dowiemy się najwięcej?

Wchodząc na stronę dowolnego towarzystwa ubezpieczeniowego - pozyskamy informacje dotyczące ich konkretnego produktu, w dodatku przedstawiane są wyłącznie zalety danej oferty. Jeśli zależy nam na rzetelnej ocenie specjalistów - znajdziemy ją na stronach z rankingami. Ranking opisuje wszystkie dostępne oferty, co umożliwia nam łatwe i szybkie porównanie wielu ofert ze sobą.

Sprawdzając ubezpieczenie medyczne z www.ubezpieczeniaonline.pl, możemy mieć zatem pewność, ze zarówno dowiemy się więcej niż ze strony danego ubezpieczyciela, jak również, że porównamy kilka ofert nie tylko pod kątem ceny, ale również zakresu ochrony. Ubezpieczenie zdrowotne Medicover, którego zakres możesz sprawdzić na www.ubezpieczeniaonline.pl może być naszym pierwszym pomysłem na zakup – jednak dzięki porównaniu dowiemy się wystarczająco dużo, by móc podjąć właściwą decyzję.

Pakiet medyczny - na co zwracać uwagę?

Zakup pakietu będzie łatwiejszy, jeśli wiemy gdzie takiego pakietu szukać. Jednak jeszcze na kilka rzeczy musimy zwrócić uwagę, by dokonać dobrego zakupu.

Pierwszą ważną rzeczą jest karencja. Jest to czas pomiędzy podpisaniem umowy, a rozpoczęciem pełnej ochrony nad osobą ubezpieczoną. Oznacza to, że jeśli np. zachorujemy bardzo poważnie w tydzień po zawarciu umowy - nie zawsze przysługuje nam 100% tego, co zapewnia nam umowa. Karencja w przypadku pakietów medycznych zazwyczaj nie jest zbyt długa, ponieważ umowy pakietów medycznych trwają najczęściej 12 miesięcy.

Drugą, równie ważną kwestią - jest wyłączenie odpowiedzialności. Warto zwrócić na to uwagę przed podpisaniem umowy. Dlaczego? Ponieważ wyłączenia odpowiedzialności to sytuacje, w których nie przysługuje nam wsparcie ani ochrona wynikająca z umowy.

Kiedy tak się dzieje? Wyłącznie odpowiedzialności dotyczy najczęściej sytuacji, w których jako ubezpieczeni, działamy świadomie na własną niekorzyść. Są to np. sytuacje, gdy doznamy uszczerbku na zdrowiu w wyniku bójki, rozruchu lub czynu, który jest prawnie zabroniony. Sytuacja dotyczy również urazów powstałych w wyniku prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu lub innych sytuacji odurzających.

W takich sytuacjach ubezpieczyciel ma prawo odstąpić od umowy.

Warto również sprawdzić jakie ubezpieczyciel oferuje nam umowy dodatkowe - dzięki nim zwiększymy zakres swojej ochrony i zyskamy pomoc w sytuacjach, których najbardziej się obawiamy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • krysia

    U mnie firma zapewnia pakiety medyczne w prywatnej placówce bo w medicover. Ja już nie muszę się martwić jak się dostać szybko do lekarza, bo po prostu się to dzieje. Rejestruje się przez portal pacjenta i wybieram kiedy chce się umówić. A no i jeśli chodzi o porównanie z nfz to ta druga jest daleko w tyle

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.