Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów podtrzyma passę bez porażki?

 • Dodano: 2021-09-17 13:45

Ruch Chorzów to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii polskiej piłki. Na ten moment niebiescy występują na 3 poziomie rozgrywkowym (2. Liga) i z pewnością postarają się o wywalczenie awansu. Ruch Chorzów po 8 meczach plasuje się na 2. pozycji w tabeli. Lepsza od tego zespołu jest jedynie Stal Rzeszów, która ma 4 punkty przewagi. Czy Ruch będzie w stanie wygrać kolejne spotkanie z Wigrami Suwałki?

Ruch Chorzów

Niebiescy w poprzedniej kampanii wywalczyli awans i w obecnym sezonie są beniaminkiem rozgrywek. Nie przeszkadza im to w notowaniu znakomitych wyników, ponieważ w ten sposób należy określić serię 8 meczów bez porażki. Wszystko wskazuje na to, że Ruch Chorzów w obecnej kampanii będzie walczył o awans. Analitycy zakładów bukmacherskich nie spodziewali się takiego rozstrzygnięcia, więc początek sezonu w wykonaniu tej drużyny jest dla nich sporym zaskoczeniem.

W ostatniej kolejce ligowej Ruch Chorzów zdobył 3 punkty w Kaliszu. Było to 2 zwycięstwo z rzędu Niebieskich po tym, jak tydzień wcześniej pokonali na swoim boisku Chojniczankę. Z analitycznego punktu widzenia warto podkreślić, że Ruch Chorzów w 3 poprzednich meczach strzelił, a także stracił przynajmniej jednego gola.

Niebiescy w ostatnich latach nie mieli okazji zmierzyć się z ekipą Wigier Suwałki. Ostatnie rywalizacje pomiędzy tymi zespołami odbyły się odpowiednio 3 i 4 lata temu. W Chorzowie padł remis, natomiast w Suwałkach lepsza okazała się ekipa gospodarzy, która zwyciężyła aż sześcioma golami.

Patrząc na ofertę zakładów bukmacherskich, Ruch Chorzów będzie faworytem tego spotkania, jednak trzeba pamiętać, że Niebiescy w obecnej kampanii już 2 razy stracili punkty na swoim boisku.

Ruch Chorzów w obecnym sezonie stracił tylko 2 gole na swoim boisku. Mimo wszystko niebiescy plasują się dopiero na 6. pozycji pod kątem meczów domowych. Wszystko za sprawą 2 remisów, które im się przydarzyły.

Ruch Chorzów, statystyki:

 • Ruch Chorzów ma na swoim koncie 2 kolejne zwycięstwa.
 • Niebiescy w poprzedniej kolejce wygrali na wyjeździe z KKS Kalisz.
 • Ruch Chorzów jest niepokonany od początku obecnej kampanii.
 • 3 ostatnie mecze z udziałem tego zespołu zakończyły się bramką obu drużyn. 
 • Ruch Chorzów W ostatnim meczu domowym z tym przeciwnikiem zremisował 2:2.


Wigry Suwałki

Wigry Suwałki to jeden z faworytów do awansu, a przynajmniej w ten sposób twierdzili analitycy zakładów bukmacherskich przed rozpoczęciem obecnej kampanii. Wiele osób zwracało uwagę na fakt, że w poprzednim sezonie do samego końca Wigry walczył o awans, jednak ostatecznie przegrały w barażach. Mowa również o drużynie, która jeszcze 2 lata temu występowała na zapleczu Ekstraklasy.

Początek obecnego sezonu w wykonaniu drużyny z Suwałk nie jest najlepszy. Wigry po 8 rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie 11 punktów. Głównym problemem tego zespołu jest defensywa, ponieważ stracili aż 10 bramek. Pod kątem gry ofensywnej również nie jest najlepiej, ponieważ do tej pory trafili do siatki przeciwników zaledwie 7 razy.

O ile Wigry Suwałki wobec tej kampanii całkiem nieźle radzą sobie na własnym boisku, o tyle mają ogromne problemy w meczach wyjazdowych. Na potwierdzenie tych słów wystarczy przytoczyć statystykę, która wskazuje, że wywalczyli zaledwie jeden punkt w 3 rozegranych rywalizacjach i strzelili w tym czasie tylko jednego gola. Jeśli połączymy to ze statystykami domowymi Ruchu Chorzów, to łatwo dojść do wniosku, że w tym spotkaniu nie powinniśmy zobaczyć zbyt wielu bramek.

Wigry Suwałki przystąpią do tej rywalizacji po serii 3 kolejnych meczów bez porażki, jednak 2 ostatnie spotkania tego zespołu zakończyły się remisem. Na korzyść tego zespołu przemawiają statystyki meczów bezpośrednich, ponieważ Wigry nie przegrały w 2 poprzednich rywalizacjach z Ruchem Chorzów, jednak trzeba brać poprawkę na datę tych meczów.

Wigry Suwałki, statystyki:

 • Wigry Suwałki zdobyły aż 2 bramki w ostatnim meczu wyjazdowym z ruchem Chorzów.
 • Wigry są niepokonane w 3 ostatnich meczach tego sezonu. 
 • 3 z ostatnich 4 spotkań z udziałem tej drużyny zakończyły się wynikiem BTTS. 
 • Wigry Suwałki są niepokonane w 2 ostatnich starciach z Niebieskimi.
 • Po 8 rozegranych meczach Wigry Suwałki Uzbierały 11 punktów.


Zakłady bukmacherskie

W ofercie zakładów bukmacherskich na www.superbet.pl dominują propozycje z wygraną Ruchu Chorzów. Niebiescy są zdecydowanym faworytem tego meczu w opinii analityków zakładów sportowych. W związku z tym, że przy ulicy cichej zobaczymy spotkanie dwóch drużyn, które realnie myślą o walce o awans, takie przeliczniki mogą zaskakiwać. Zgadzam się z tym, że Ruch Chorzów będzie faworytem tego spotkania, jednak nie uważam, że granie na gospodarzy po tak niskim kursie jest tutaj odpowiednim wyborem.

Zakłady Superbet proponują swoim klientom wiele rozszerzeń do standardowej oferty. Podobnie jest również w tym przypadku, gdzie można znaleźć ponad 100 różnych możliwości. Ruch Chorzów w obecnej kampanii stracił tylko 2 bramki w meczach domowych, natomiast Wigry Suwałki zdobyły tylko jednego gola w 3 starciach wyjazdowych. Takie statystyki pokazują, że w tym spotkaniu nie powinno być zbyt wielu bramek, co po części kłóci się z serią trzech kolejnych wyników BTTS w meczach Ruchu.

W związku z tym moją uwagę przykuły 2 typy w ofercie bukmachera Superbet. Pierwsza propozycja jest bardziej ryzykowna i dotyczy tego, że Wigry Suwałki nie zdobędą nawet jednego gola w tym meczu. W drugim przypadku istnieje możliwość skorzystania z zakładu specjalnego, który gwarantuje możliwość obstawienia podpórki na gospodarzy, a także maksymalnie 3 bramek w tej rywalizacji. W obecnej kampanii Ruch Chorzów tylko w jednym meczu zdobył powyżej 2 goli. Przy takim założeniu nawet jedna bramka dla gości nie będzie przeszkodą w powodzeniu zakładu. Moim zdaniem jest to ciekawa propozycja, ale nie można zapominać, że sport rządzi się własnymi prawami i wynik meczu może ulec zmianie nawet w ostatniej minucie!

W Parku Śląskim wandale zniszczyli 9 latarni. Czytaj więcej!Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.