Wiadomości z Chorzowa

Rynek nieruchomości w Chorzowie

  • Dodano: 2020-09-14 14:00, aktualizacja: 2020-09-15 15:57

Chorzów to miasto o dużym potencjale, co zauważają nawet zagraniczni inwestorzy. Dużą rolę odgrywa tutaj lokalizacja. Bezpośrednie sąsiedztwo z Katowicami sprawia, że można dojechać tam już w 20 minut. Z uwagi na dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną, wiele osób decyduje się tu zamieszkać, nawet jeśli pracuje nieco dalej. Ile w Chorzowie kosztują nieruchomości?

Nowe mieszkania w Chorzowie, czyli oferta deweloperów

Nowe mieszkania w Chorzowie cieszą się dość dużym zainteresowaniem. Wszystko dlatego, że miasto graniczy z Katowicami a ceny są znacznie niższe. Do zamieszkania w Chorzowie zachęca także dobrze rozbudowana infrastruktura komunikacyjna. Biegnie tędy autostrada A4 a także Drogowa Trasa Średnicowa, łącząca miasto z Rudą Śląską, Zabrzem czy Gliwicami.

Aktualnie na terenie miasta prowadzonych jest kilka inwestycji drogowych, a w tym modernizacja ul. Powstańców oraz przebudowa ul. Hajduckiej. Pierwsza z nich planowo ma zakończyć się w  I kwartale 2022 r., natomiast druga jeszcze w tym roku (na razie jest to jednak tylko pierwszy etap).

Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkaniami, w Chorzowie powstają także inwestycje deweloperskie. W czerwcu tego roku, na sprzedaż było dostępnych około 120 nieruchomości, w 4 inwestycjach. Oferta cały czas ulega jednak zmianie, z czym warto się liczyć. Najwięcej z dostępnych nieruchomości to mieszkania 2- i 3- pokojowe. W Chorzowie bez problemu można kupić także lokale 4-pokojowe, chociaż oferta w przypadku większych nieruchomości jest o wiele mniejsza. Na rynku pierwotnym można znaleźć także pojedyncze oferty mieszkań 1-pokojowych. Zainteresowanie niewielkimi kawalerkami jest na tyle niskie, że lokali tego typu powstaje stosunkowo mało. Najmniejsze dostępne mieszkanie ma 31 m².

Jak w mieście kształtują się ceny?

Jak już wspomnieliśmy, nowe mieszkania w Chorzowie kosztują mniej niż w Katowicach, co dodatkowo może zachęcać do zamieszkania w tej lokalizacji. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi tu około 4 750 złotych. To nieco więcej niż jeszcze kilka lat temu, natomiast wciąż o wiele mniej niż w Katowicach, gdzie cena za za metr kwadratowy kształtuje się w okolicach 6 800 zł.

Zakup mieszkania w Chorzowie to dobre rozwiązanie dla młodych. Bez problemu można kupić tu nieruchomość w cenie do 250 000 zł. Aktualnie na rynku jest około 30 takich ofert. Co najważniejsze, większość dostępnych mieszkań jest już gotowa do zamieszkania. Pozostałe mają zostać oddane do użytku w 2021 roku.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.