Wiadomości z Chorzowa

Skuteczne odchudzanie z dietetykiem

  • Dodano: 2012-03-18 20:00

Choć za oknem nadal utrzymuje się niska temperatura, już niedługo nadejdzie czas, w którym trzeba będzie zrzucić wszystkie wełniane swetry, grube rajstopy oraz ciepłe kurtki i schować je głęboko w szafie.

Niestety może okazać się wtedy, że nasze ciało nie wygląda do końca tak, jak byśmy tego chcieli. Jak w zdrowy i skuteczny sposób pozbyć się zbędnych kilogramów?

Dlaczego warto udać się po pomoc do specjalisty?

Ludzie w zależności od wieku, potrzeb, wykonywanego zawodu, trybu życia i przebytych chorób znacznie różnią się od siebie. Dieta każdego z nas powinna więc być dobrana indywidualnie do naszych preferencji. Nie warto korzystać z gotowych ogólnie dostępnych kuracji, gdyż nawet te najpopularniejsze mogą być nieodpowiednie dla naszego organizmu. Odpowiedni jadłospis ułożyć może jedynie wykwalifikowany dietetyk, po przeprowadzonych dokładnych pomiarach oraz wywiadzie na temat dotychczasowego trybu życia.

Poszukiwanie niesprawdzonych informacji na forach internetowych niekoniecznie musi być dobrym pomysłem. Specjalista zawsze udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania oraz jasno i przejrzyście wyjaśni zasady postępowania w trakcie kuracji. Dietetyk jest źródłem pewnej, fachowej i sprawdzonej wiedzy.

Czy restrykcyjne diety są bezpieczne?

- Dieta nie musi wiązać się z restrykcyjną głodówką. Schudnąć szybko, nie znaczy wcale zdrowo - mówi Katarzyna Czupryna, dietetyk z Centrum Naturhouse w Chorzowie. Niedostarczanie do organizmu wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów może powodować zmęczenie, pogorszenie się stanu skóry, włosów oraz paznokci, a także anemię. Zbilansowane posiłki i odpowiednio dobrane suplementy zapewniają zdrowe i skuteczne chudnięcie bez uczucia głodu i efektu jo-jo. Dieta wcale nie musi być więc pasmem wyrzeczeń.

Dlaczego kuracja z dietetykiem jest skuteczniejsza niż ta stosowana na własną rękę?

Utrzymywanie motywacji ma istotny wpływ na proces odchudzania. Początkowy entuzjazm z czasem może maleć. Gdy mimo podjętych wysiłków waga ani drgnie, często porzucamy nasze początkowe postanowienia i wracamy do dawnych nawyków, bo zmiany nie przynosiły upragnionego skutku. Jest to problem wielu odchudzających się na własną rękę osób. Nie mają one wsparcia kogoś, kto ciągle podtrzymywałaby ich motywację na wysokim poziomie. Doskonałym źródłem zachęty do dalszego odchudzania są postępy, które zaobserwować można podczas kuracji pod okiem fachowca. Spotkania z dietetykiem powinny odbywać się regularnie, aby móc rozmawiać na temat pojawiających się w trakcie stosowania diety pytań i wątpliwości. Specjalista, oprócz ułożenia odpowiedniego jadłospisu, służy wsparciem psychicznym, gdyż rozumie, że proces odchudzania nie jest łatwy i wymaga zmian dotychczasowych przyzwyczajeń i nawyków. Nie jest to jednak proces niemożliwy, a przeprowadzany pod okiem dietetyka, który dobiera spersonalizowaną dietę i zestaw suplementów wspomagających gubienie kilogramów, jest zdrowy, skuteczny i nie powoduje efektu jo-jo.

Gdzie szukać wsparcia?

Nadwaga i otyłość to problemy, z którymi często borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ich przyczyną może być niewłaściwy sposób odżywiania. W celu ustalenia, czy wina leży po stronie nieodpowiedniego jadłospisu, warto zgłosić się do specjalisty. Jeśli nigdy jeszcze nie miałaś okazji spotkać się z dietetykiem, a chcesz znaleźć sposób, aby na zawsze pożegnać zbędne kilogramy, możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji w ramach ogólnopolskiego Indywidualnego Programu Naturhouse, trwającego od 20 lutego do 20 kwietnia. W tym czasie można umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której specjaliści dokonają wszelkich niezbędnych pomiarów ciała i ocenią dotychczasowy sposób odżywiania, a także w razie problemów, zaproponują rozwiązanie. Zastanów się, może warto poradzić się specjalisty, aby wiosnę przywitać w pozytywnym nastroju bez zbędnych kilogramów.

Nigdy nie korzystałaś z pomocy dietetyka?

Poznaj 5 powodów, dla których warto udać się do tego specjalisty:

1. Dietetyk jest ekspertem, który udzieli Ci wyczerpujących informacji i wskazówek na temat zdrowego żywienia. Jest źródłem wiedzy o właściwym odżywianiu, dlatego nie bój się zwrócić do niego o pomoc.

2. Dietetyk nie prowadzi jedynie kuracji odchudzających, ale pomaga również przytyć. Ustala też diety odpowiednie dla osób z różnymi schorzeniami. Na konsultację do specjalisty może pójść więc każdy, kto potrzebuje fachowej porady na tematy związane z odżywianiem.

3. Specjalista dobierze zindywidualizowaną i urozmaiconą dietę, biorąc pod uwagę potrzeby organizmu, dotychczasowe nawyki, preferencje oraz tryb życia. Każdy z nas jest inny i ma zróżnicowane potrzeby. Dietetyk w oparciu o dokładny wywiad i niezbędne pomiary ustali jadłospis odpowiedni dla Twojego organizmu.

4. Jedynie dietetyk zaplanuje jadłospis tak, aby nie zabrakło w nim żadnych koniecznych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników odżywczych. Jako ekspert w dziedzinie żywienia, potrafi określić Twoje zapotrzebowanie na witaminy i mikroelementy oraz dopasować posiłki i suplementy, które to zapotrzebowanie pokryją.

5. Specjalista, oprócz ułożenia odpowiedniego jadłospisu, służy ciągłym wsparciem. Zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych nie jest łatwym wyzwaniem i dietetyk ma tego świadomość. Możesz zwrócić się do niego w chwili zwątpienia. Odpowiednie podejście do każdej osoby i umiejętna motywacja potrafią zdziałać cuda.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji dietetycznej!Centrum Dietetyczne Naturhouse
ul. Wolności 60
41-500 Chorzów
tel. 32 345 26 08
e-mail: sklep.chorzow@naturhouse-polska.com

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do środy: 10:00 - 18:00
czwartek i piątek: 8:00 - 16:00
sobota: 8:00 - 13:00

Pokaż na mapie