Wiadomości z Chorzowa

Srebro w kosmetykach – czy świadczy o jakości?

  • Dodano: 2021-10-19 16:30

Branża kosmetyczna wciąż się rozwija, dlatego na rynku znajdziemy wiele interesujących preparatów na cerę. Duży wybór może przytłoczyć, więc dobrze wiedzieć, jakie produkty są warte uwagi. Największe znaczenie ma oczywiście skład. Czy kosmetyki ze srebrem mogą okazać się strzałem w dziesiątkę? Sprawdźmy to!

Kosmetyki ze srebrem – zastosowania

Srebro od wieków cieszy się opinią jednego z najskuteczniejszych antybiotyków. Nie tylko działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo, ale też przeciwzapalnie i antyreumatycznie. Co ważne, nie podrażnia układu pokarmowego, więc jest bezpieczne, a zarazem skuteczne. Z tego względu jest chętnie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Jego wyjątkowe właściwości są szczególnie doceniane w branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Jest cennym składnikiem kremów, mgiełek, maści oraz płynów myjących. Może oczyszczać, nawilżać, regenerować, jak również łagodzić. Z tego względu kosmetyki ze srebrem warto stosować na:

  • ukąszenia owadów
  • oparzenia słoneczne
  • blizny, rozstępy
  • skaleczenia, otarcia, rany.

Poza tym sprawdzą się jako produkty do codziennej pielęgnacji. Przydadzą się podczas każdego etapu – oczyszczania, nawilżania i ochrony. Sprawdzą się w przypadku skóry dojrzałej oraz delikatnej i wrażliwej. Często są nawet polecane do stosowania przy egzemie czy łuszczycy.

Srebro w kosmetykach – kiedy zwiększa wartość produktu?

Srebro w kosmetykach korzystnie wpływa na ich jakość. Ten metal szlachetny wzmacnia właściwości produktów do pielęgnacji, czyniąc je jeszcze bardziej skutecznymi. Jednak działa tak tylko wtedy, gdy w składzie zajmuje jedną z pierwszych pozycji. Wzorcowe preparaty ze srebrem możesz znaleźć na przykład tutaj https://www.naturamedica.pl/. Dokładne sprawdzenie asortymentu oferowanego przez danego producenta pomaga podjąć decyzję, czy warto zainteresować się konkretnymi preparatami. Srebro w kosmetykach przynosi bowiem korzyści, gdy nie występuje w połączeniu z parabenami czy alkoholem. Czysty i naturalny skład to podstawa skutecznej formuły.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.