Wiadomości z Chorzowa

Studia MBA WSB w Chorzowie. Studia dla kadry menedżerskiej

  • Dodano: 2021-01-20 14:15

Osoby, które pracują na stanowisku menedżerskim czy kierowniczym, chętnie się dokształcają i dbają o to, by cały czas rozwijać się zawodowo. Z tego samego powodu wiele z nich decyduje się na studia MBA, dzięki którym mogą usystematyzować posiadaną już wiedzę, ale także zbudować sieć kontaktów biznesowych czy rozwinąć swoje umiejętności.

Studia MBA: kto może na nie aplikować i dlaczego warto?

Aby móc starać się o przyjęcie na studia MBA, kandydat musi mieć wykształcenie wyższe (co najmniej licencjat) oraz doświadczenie (zazwyczaj minimum 2-letnie) na stanowisku kierowniczym.

Dlaczego studia MBA cieszą się nieustannie dużym zainteresowaniem ze strony kadry menedżerskiej? Powodów jest kilka. Uczestnictwo w programie pozwala na usystematyzowanie posiadanej wiedzy i rozszerzenie jej o know-how, którym dzielą się zarówno prowadzący zajęcia, jak i inni uczestnicy programu – na przykład podczas wspólnych dyskusji i analizowania case studies. Słuchacze mogą dzięki temu dowiedzieć się, jak funkcjonują inne branże, z jakimi problemami muszą się mierzyć, ale także – jakie metody stosują inni menedżerowie. Wymiana doświadczeń to jedna z najważniejszych zalet uczestnictwa w studiach MBA.

Przyczyn zainteresowania programem MBA wśród kadry menedżerskiej jest jednak znacznie więcej. Kolejna to możliwość budowania własnej sieci kontaktów biznesowych. Dzięki networkingowi można nie tylko podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem czy pomysłami, ale także zdobyć np. partnerów biznesowych, którzy chętnie rozpoczną pracę nad nowym projektem.

Uczestnictwo w studiach MBA to też okazja do rozwinięcia posiadanych umiejętności. Osoby biorące udział w zajęciach mają szansę sprawdzić się w licznych analizach, prowadzeniu własnych projektów czy współpracy z innymi menedżerami. To doświadczenie, które może wprost przełożyć się na styl i metodykę pracy w firmie.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego menedżerowie tak chętnie aplikują na studia MBA. Zdobycie dyplomu Master of Business Administration jest doceniane niemal przez wszystkich pracodawców. To z kolei umożliwia absolwentowi staranie się o awans lub lepszą posadę w innej firmie.

Studia MBA WSB w Chorzowie: amerykański partner studiów i dyplom sygnowany przez Franklin University

Osoby, które chcą zapisać się na studia MBA w Chorzowie, mogą aplikować na program realizowany przez Wyższą Szkołę Bankową (kryteria rekrutacji można sprawdzić na https://www.studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/chorzow/rekrutacja-i-oplaty). Studia MBA na tej uczelni są realizowane we współpracy z amerykańskim partnerem – Franklin University, a absolwenci otrzymują dyplom sygnowany przez szkołę wyższą z USA. Dodatkowo w tworzenie programu studiów i prowadzenie zajęć dydaktycznych angażują się także partnerzy biznesowi – Deloitte, SMG/KRC i Leanpassion. O innych zaletach programu WSB MBA w Chorzowie można przeczytać na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/chorzow/korzysci.

Warto przy okazji zauważyć, że biznesowy charakter uczelni został też doceniony przez lokalne instytucje biznesowe, które przyznały liczne wyróżnienia dla WSB w Chorzowie, a grupa Wyższych Szkół Bankowych ma już 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu programów MBA.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.