Wiadomości z Chorzowa

Studio tatuażu - jak wybrać takie, z którego będzie się zadowolonym?

  • Dodano: 2021-04-23 10:45, aktualizacja: 2022-12-06 10:11

Tatuaż jest jedną z ostatnimi czasy najpopularniejszych form ozdabiania własnego ciała. Ogromny popyt na wykonywanie takowych przyczynił się do powstania całego mnóstwa studiów tatuażu, które na co dzień zajmują się ich przygotowywaniem. Ciężkim stało się zatem znalezienie takiego, które rzeczywiście spełniło by - niebezpodstawnie najwyższe - oczekiwania konkretnego klienta, a które wykazałoby się profesjonalizmem i po prostu kunsztem artystycznym. Tatuaż jest o tyle poważną, bo i permanentną sprawą, że wybór takowego należy przemyśleć i odpowiednio długo rozważyć. W tym wpisie opiszemy, na jakie rzeczy warto przy tym zwracać uwagę i o co należy się zatroszczyć, by takie studio wybrać.

Cechy idealnego studio tatuażu

Punktem wyjściowym dla wielu ludzi wybierających studio tatuażu jest cena całej usługi. Takie podchodzenie do tematu jest ogromnym błędem. Warto już na początku zdać sobie sprawę z tego, że tatuaż najprawdopodobniej będzie nam towarzyszył do końca życia - w związku z tym perspektywa wydania nieco większej ilości pieniędzy i uzyskania bardziej satysfakcjonującego efektu powinna być tutaj czymś rzeczywistym. Nade wszystko należy wybrać studio porządne, solidne. Takie, które będzie zadowolone ze swojej pracy. W tym wszystkim liczy się przede wszystkim:

  • odpowiednia lokalizacja - oczywistym jest, że będąc z Warszawy powinno się celować w studia z tego właśnie miasta. Powstanie konkretnego tatuażu to nie zawsze kwestia jednej wizyty, a wielu wielogodzinnych sesji. Jako że w każdym polskim mieście działa co najmniej kilka salonów tatuażu, wybranie tego, do którego będzie najbliżej nie powinno stwarzać problemu;
  • bogate portfolio - jest to absolutna podstawa każdego szanującego się studia tatuażu. To portfolio wskazuje na to, jakie dzieła wychodzą z konkretnej pracowni, jakim stylem się ona posługuje i co sobą reprezentuje. Portfolio powinno być prezentowane na stronie internetowej i / lub instagramie. Należy przy tym zwrócić uwagę, że firmy chwalą się w nim najlepszymi pracami - nie oznacza to, że trafiają do niego wszystkie. Zawsze należy mieć świadomość tego, że ostateczny efekt może być nieco gorszy (choć nie musi);
  • styl robienia tatuaży - istnieją studia, które specjalizują się w stylu geometrycznym. Jedne robią tatuaże kolorowe, inne zaś skupiają się na odcieniach czerni - u jednych powstają tatuaże minimalistyczne, a u innych dzieła sztuki. Warto dobrać styl do indywidualnych preferencji i zrozumieć, że nie każde studio odnajduje się w każdym z nich. Np. studio, które specjalizuje się w tatuażach będącymi dziełami sztuki i czymś, co można podziwiać, a co jest wykonane niczym świetny obraz;
  • profesjonalne podejście do klienta - odpowiednie podejście do klienta to jedna z podstaw działania każdego studia tatuażu. Jako że powstaje w nim coś permanentnego, studio tego typu powinno przede wszystkim słuchać swojego klienta, ale też być w stanie doradzić mu pewne rozwiązania na podstawie wymagań, które od niego usłyszało. W tym wszystkim nie może oczywiście być nachalne. Nie da się bowiem powiedzieć, że każdy czegoś takiego będzie potrzebował. Studio powinno po prostu to wyczuć;
  • fachowy projekt - zanim tatuaż zostanie naniesiony na ciało klienta, konieczne jest przygotowanie jego projektu, a zatem rysunku, który tatuażysta będzie potem przenosił na ciało osoby zainteresowanej. Ważne jest, aby projekt oddawał w sposób dokładny finalny efekt tatuażu. Dobrze byłoby też zadbać o to, by powstał w formie umożliwiającej "przymierzenie" go - dla wielu nowicjuszy może być to coś bardzo cennego i przydającego się w podejmowaniu ostatecznej decyzji.

Co jeszcze warto wiedzieć o miejscach tego typu?

Studia tatuażu są miejscami specyficznymi, o których działaniu większość osób dowiaduje się dopiero po pierwszej wizycie w ich obrębie. Zanim więc sięgnie się po ich usługi, warto dowiedzieć się więcej na ich temat. Rzeczą podstawową jest zrozumienie, że w jednym studio tatuażu potrafi pracować (zależnie od jego wielkości) od kilku do kilkunastu pracowników, przy czym większość z nich posiada własne profile w mediach społecznościowych. W większości przypadków można wybrać, która osoba zajmie się przygotowaniem konkretnego tatuażu.

Dobrym objawem, który często sugeruje profesjonalizm studia jest brak wolnych terminów. Wynika on zwykle z dużego zainteresowania tatuażami. Warto w tym wszystkim popatrzeć również na częstotliwość pojawiania się nowych prac w portfolio. Im ona większa, tym więcej projektów, którymi chcą się pochwalić ich autorzy wychodzi z danej pracowni.

Podsumowanie

Wybór studia, w obrębie którego wykona się własny tatuaż nie jest łatwy - zwłaszcza, że na rynku istnieje całe ich mnóstwo. Warto jednak należycie go przemyśleć by wybrać takie, które rzeczywiście dostarczy w pełni satysfakcjonujący efekt. W tej konkretnej branży nie powinno się podejmować pochopnych decyzji, zamiast tego porównując każde kolejne studio - przede wszystkim pod kątem portfolio, które jest w tym wszystkim najważniejsze, a które jest w stanie wiele powiedzieć na temat konkretnego artysty pracującego właśnie w nim.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.