Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Stwórz piękny stroik świąteczny - to proste!

  • Dodano: 2018-12-07 07:30, aktualizacja: 2018-12-07 07:41

Przygotowanie stroika bożonarodzeniowego na pierwszy rzut oka wydaje się banalne. Wielu z nas przechodziło przyspieszony kurs rękodzieła artystycznego jeszcze w szkole, ale mało kto osiągał w tej materii wirtuozerię.

Stoiki oraz inne dekoracje świąteczne cieszą oko tylko wtedy, kiedy są bardzo starannie wykonane. Jeśli mają stanowić prezent, nie ma mowy o bylejakości - tylko najbliższych wzruszą wykonane dziecięcą lub niewprawną ręką stroiki. Gdy w grę wchodzi oficjalny prezent, bylejakość może być odczytana jako brak szacunku.

DIY - jak zabrać się za wykonanie dekoracji świątecznych

Jeżeli mimo wszystko decydujemy się na samodzielne przygotowanie dekoracji świątecznych oraz stroików, pamiętajmy, że najlepsze materiały kupimy w sklepie dla profesjonalnych florystów.

Oczywiście najpierw musimy zaopatrzyć się w gałązki drzew iglastych (sosna, jodła, świerk) oraz szyszki, orzechy czy suszone plasterki pomarańczy i świeczki. To baza, nadbudowę stanowić będą ciekawe doniczki bądź koszyki, suche gąbki i tzw. sztuczne florety czyli wkłady, w które wbić można gałązki czy kwiaty, żeby trwały w wymyślonej przez nas pozie; wstążki, druciki, sztuczne siatki, brokat, śnieg w sprayu czy różnokolorowa folia. Z tych wszystkich materiałów wyczarować można naprawdę fenomenalne kompozycje. Skąd brać pomysły? Warto przeczesać internet i strony DIY - Do It Yourself. To niewyczerpane źródło podpowiedzi, podobnie jak tutoriale na YT. Obserwowanie krok po kroku jak powstają piękne stroiki świąteczne może okazać się najlepszą lekcją. Podglądanie mistrzów przy pracy może rozwiązać wiele naszych problemów z serii jak umocować i jak ukryć to mocowanie.

Pamiętajmy, że jednym z ulubionych elementów dekoracji świątecznych jest gwiazda betlejemska czyli poisencja zwana też wilczomleczem.To roślina bardzo efektowna, ale należy wiedzieć, że jest trująca. Jej zjedzenie może być przyczyną groźnego zatrucia u ludzi i śmierci u kotów. Jeśli więc chcemy podarować stroik bożonarodzeniowy komuś, kto ma w domu wszędobylskie małe dzieci albo jest kociarzem, tej akurat rośliny unikajmy.

A jeśli nie rękodzieło artystyczne, to co?

Po takim wstępie albo nabraliście ochoty na stworzenie stroika bożonarodzeniowego własnymi rękami, albo definitywnie zdecydowaliście, że lepiej kupić gotowy. Oczywiście piękny stroik można nie tylko kupić, ale także zlecić jego dostawę do rąk własnych adresata. Kwiaciarnie internetowe wychodzą na przeciw potrzebom swoich klientów i uruchomiły właśnie sprzedaż stroików, ozdób i dekoracji adwentowych i bożonarodzeniowych.

Za każdym gotowym stroikiem przygotowanym z najwyższej jakości materiałów o wysokich walorach estetycznych stoi profesjonalny florysta. Piękny stroik bożonarodzeniowy można wysłać z dużym wyprzedzeniem, dołączając do niego dobre wino albo coś słodkiego. Usługę stworzono z myślą o osobach, które ze względu na odległość albo brak czasu nie są w stanie osobiście złożyć życzeń, a zależy im na podtrzymywaniu relacji oraz kultywowaniu tradycji.

Stroiki bożonarodzeniowe w e-kwiaty.pl to nie tylko tradycyjne kompozycje z jedliny, ostrokrzewu i czerwonych czy białych świec, ale także nieco bardziej nowoczesne kompozycje z dodatkiem wiklinowych ozdób, kręconych cienkich świeczek, pozłacanych listków czy barwnych wstążek.

Tradycyjna kolorystyka świąteczna - biel, zieleń i czerwień - przełamywana jest przez stare złoto, bordo i brąz. Piękne nazwy ozdób, dekoracji i stroików (Wigilijne Światełko, Złoty Blask, Świąteczny Czar) sprawiają, że z przyjemnością przegląda się cały asortyment, wybierając te jeden jedyny egzemplarz najbardziej pasujący do osoby, którą zamierzamy obdarować. Oczywiście możemy zdecydować się także na Gwiazdę Betlejemską w Koszu albo przybraną czerwoną krepiną.

Bez względu na to, czy decydujemy się wykonać stroik świąteczny samodzielnie, czy wybrać gotowy z oferty e-kwiatów, pamiętajmy, że grudzień to wyjątkowo intensywny miesiąc i rozsyłanie bożonarodzeniowych dowodów pamięci trzeba dobrze zaplanować. Nawet jeśli zamierzamy korzystać z usług tak szybko działającej firmy jak https://www.e-kwiaty.pl/.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Dorota

    Jeden stroik już mam zamówiłam go z poczty kwiatowej bardzo mi się spodobałam i nie mogłam się powstrzymać. Dzisiaj powinnam go dostać. Ale swój też zrobię. Zaangażuje do pracy swoje maluchy jak wrócą z przedszkola i szkoły, zobaczymy jak wyjdzie :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.